[126p] Young tuning 1984 rok prod.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zdecydowałem się nareszcie, miałem to zrobić już we wrześniu kiedy to ukończyłem prawie że prace nad autem na ten rok! Wersja eksportowa- czyli różne dodatki w stylu podgrzewanej szyby tylnej, światła przeciwmgłowego i cofania, świateł awaryjnych, zderzaki P4, alternator, gaznik nowego typu, ale najciekawszym dodatkiem w tym modelu, który trudno jest spotkać w innych maluchach jest zastosowanie przez fabrykę jednocześnie spryskiwacza szyby z pompką elektryczną zamontowaną przy worku oraz pompki mechanicznej, która jest tradycyjnie zamontowana na desce. Ta pompka spełnia tutaj jak nie jest trudno się domyślić funkcję awaryjnego spryskiwacza jeżeli zepsuje się pompka elektryczna Takie rozwiązanie spotkac mozna np. w niektórych maluchach starego typu przystosowanych dla inwalidów. Z innych dodatków to przychodzi mi na myśl jeszcze jedynie regulator prędkości wycieraczek, kiera nowego typu. Półka pod głośnik pochodzi z FL'a a oryginalnie była oczywiście ST. Co zostało zrobione- blacharka, ale jeszcze nie w całości + lakier+ wnętrze, z drobnymi zmianami + remont silnika+ remont zawiechy, ale tylko częściowo na razie. Rok prod. 1984, silnik 650E, 24 KM- czyli bez tuningu, na razie Ze zmian- felgi aluminiowe 12 dedykowane m.in. do maluszka, na oponach Navigator i nie narzekam , radioodtwarzacz+ 6 głośników+ zmieniarka CD, białe klosze lamp, wyciszenie, nakładki na błotniki, przyciemniane szyby ( na zdj. jeszcze tego nie ma), emblemat fiata z przodu. Zdjęcia robione w garażu, trochę kiepskawo wyszło, ale będą lepsze Plany- remont zawiechy, przekładnia kierownicza, alarm, być moze tuning silnika, być moze poprawki blacharsko-lakiernicze, ale czarno to widzę.






  
 
ciekawe ile dodaje naklejka na szybie i na tylnich lampach hmmm +5 do wyrywania lachonów
  
 
No a ile daje klapa tylna malowana na czarno przede wszystkim w rajdówkach - taka jak np. u ciebie??? To jest taki "kit" właśnie, w sumie adekwatny do tego co sobą miejscami te auta reprezentują... Naklejka z przodu na szybie to oczywiście nawiązanie do rajdów, gdzie reklama gra wieeeelką rolę A naklejke na tylną lampę przykleiłem, bo miałem pęknięcie. A to tez jest taki tjuningowy kit)
  
 
kwidesencja tjuningu i wyczucie dobrego smaku ..... może do odratowania ale niesądze
  
 
---

[ wiadomość edytowana przez: Proiss dnia 2007-12-01 17:05:10 ]
  
 
wiesz co przy rajdówkach są przynajmniej te naklejki na szybie centralnie a nie z boku...widać w norauto albo allegro nie było takiej na cało.
  
 
Widać, że polski pesymizm dopadł panów na dobre!!! Auto nie jest wieśstuningowane, nie posiada debilnych spojlerów, więc nie wiem dlaczego tak najeżdżacie??? Niech was Bóg ma w swojej opiece! Naklejki ja sam nie naklejałem, ona była juz z szybą i po prostu do tej pory jej nie odkleiłem, bo stwierdzięłm, że może być. Poza tym martwi mnie przy tym aucie wiele innych rzeczy i nie zaprzatałem sobei jakoś głowy tym czymś.
  
 
Siedząc tyle już na tym forum powinieneś znać dość specyficzne upodobania jego użytkowników
  
 
jeszcze naklep diabelka na tylnia szybe i bedzie gitara
  
 
hmm na właśnie ciekawa sprawa bo fajnie że dbasz o maluszka, zrobiłęs mu blacharkę itd. ale jakby było to moje auto to klosze, znaczek, i naklejke bym zdjoł bo auto robi się takie ni to klasyk ni rajdówka ale skoro Tobie się podoba to mnie też nie przeszkadza i masz prawo do wyrażania swoich własnych upodobań w wyglądzie swojego autka. Więc ogólnie masz + i luz
  
 
Nie stać mnie na to żeby mieć pełno klasykowych tajli na aucie tak jak mad dogg, poza tym auto było w okropnym stanie i wiele czasu oraz pieniędzy zajęło doprowadzenie wozu do stanu używalności!!! Troche nie pasował mi ten emblemat z przodu, ale przyzwyczaiłem się do niego i teraz podoba mi się. Może sprawię sobie "kwadraciaka ", ale z pewnościa nie powrócę do seryjnego emblematu!!! Wolę w tej kwestii już przepłacić i odbiec od serii!!! Myślałem, że chociaż jedna osoba pochwali pasję i wkład pracy, ale... cóż. Chciałem, aby z daleka widać było, że to model przed liftingiem, ale chciałem także zeby moje auto sie wyróżniało spośród wielu innych i nastepny własciciel przerobi sobie go jak bedzie chciał, na serię itd.
  
 
i co sie czepiacie!? pajonier musi byc toż to podstawa tjuninku
  
 
A tam nie jest źle. Diabełka nie naklejaj, klosze zmień na serie i będzie git. Naklejke Pioneer też by sie przydało odkleić Pokaż zdjęcie felg, bo wyglądają całkiem całkiem.
  
 
heh jak bedziesz grzeczny to wkleje fotki mojego diabla przed i po tym jak poznalem forum FF byl i pioneer i clubbasse i kolorowy srodek.........
  
 
wklejaj

eksil
  
 
dużo ludzi z tego forum zapomniało już jak wyglądały ich maluchy kilka lat temu...


więc może zejdźcie trochę z tonu przy naprowadzaniu kolegi na dobrą drogę
  
 
oj chyba eLMo ma racje chyba się zgodzicie jak ktoś nie ma A gr. Rajdówy lub zdrowo doinwestowanego bąka a widac że kolega wkłada serce w autko przykro czytać takie podśmiewajki tym bardziej że zwlekał by się tym maluszkiem pochwalić
  
 
naprowadzamy. a jak mamy to zrobic? telepatycznie?
  
 
a może chcą ustrzec przed takimi pomyłkami jakimi parę lat temu sami robili ??
Muszę powiedzieć że gdyby nie ten klub to nie wiem jak by teraz mocno spaprany mój maluch był
  
 
Klosze to zmienię chyba na biało czerwone, w swoim czasie nie mogłem takich znależć w żadnym sklepie. Myśle, że do całości bedą lepiej pasowały niz te białe. Szybę przednią też by pasowało jeszcze koniecznie wymienić, bo jest porysowana bardzo, więc nie będzie naklejki i ku uciesze wszystkich, a takze i swojej chyba (choc mi to tak bardzo nie przeszkadza jak juz mówiłem) bedzie czysta szyba. Ale nikt nie wpadł na to, że w latach 80-tych była tendencja do naklejania takich w sumie nic nie dających przyciemnień na których to była reklama np. michelin albo blaupunkt to jest pośrednio nawiązanie do tego kiczu... Z emblematu chyba nie zrezygnuję, bo odmładza auto i ma obwolutę "pseudo chromowaną". Ja to marzę o tym zeby wóz miał wszędzie idealny lakier i wtedy byłbym super hepi!!! Tak naprawdę to ja tez jestem fanem wozów utrzymanych w oryginalnym stanie, co prawda nie od zawsze, ale kiedyś moze bedę miał pełną serię i to nie bedzie raczej malczan.