Dwa dwuprzelotowe gaźniki do czterocylindrówki + gaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie brzmi jak by się to zachowywało z czterema osobnymi mikserami na każdy przelot ustawionymi identycznie (powinno być dobrze gdyż każdy cylinder dostawałby identyczną ilość gazu)
Czy można zakładać mikser na bocznossące gaźniki.
Jak dobrać średnice miksera.
Czy ktoś to wogóle robił w fiacie poldku czy innej czterocylindrówce.
  
 
są podobno specjalne miksery pod te gaźniki.. i nawet nie potrzebują zweżki, tylko mają jakąś specjalną konstrukcję króta powoduje że gaz jest dawkowany w odpowiednich proporcjach, przy średnicy równej średnicy dolotu..

w Krakowie coś takiego ma jeździć w silniku DOHC..
  
 
Na naszym Zlocie rocznicowym, był fiacik, który miał zamontowane dwa orginalne gaźniki na zmodufikowany kolektor. Miał tam zamontowane dwa miksery.





Jak znajdę jeszcze kilka fotek to podrzucę.



  
 
w Krakowie ma jeździć bez mikserów....tylko z nawiercanymi gaźnikami typu IDF, w jaki sposob tego nie wiem...
  
 
Zamniast miksera mozna nawiercic gaznik na wysokosci gardzieli i wkrecic w niego rurke, zasada dzialania taka sama jak fabryczny rozpylacz a zmniejszenie przelotu znacznie mniejsze niz w przypadku normalnego miksera.
  
 
Wielkie dzięki za rzeczowe odpowiedzi
Dwa oryginalne gażniki to też ciekawy pomysł (rozumiem że tam były dwa dwuprzelotowe miksery) tyle że one mają różne średnice przelotów a pozatym otwierają się nierównocześnie ( chyba żeby zrobić przetyczke tak to się chyba nazywa )
Ciekawe że gaz idzie na krzyż.
do Kosy: orientujesz się w którym miejscu trzeba to nawiercić masz możę rysunek i jaka średnica tej rurki.
Sory że tak póżno pisze ale wakacje plaża brak kompa
  
 
witam
te dwa gazniki z tego fiata maja miksery palnikowe o tych samych srednicach 4x25.z gaznikow zostaly wyjete gardziele i dtfyzory.
ayto w chwile rozpedzalo sie do 7000 obr na trojce do 8000tez by doszedl ale poco. roznica nieporywnuwalna z seria . zdjecia kolektora po lewej
  
 
sam mam zamiar załozyc gaz na moje dwa webery 40 idf. jestem na etapie rozmów z mechanikami od gazu.
  
 
a po co z nimi gadac? brac sie do roboty a wlasnymi silami sie wszystko osiagnie.a poza tym to oni a zwlaszcza wiekszosc z nich to h... wie

pozdrawiam
  
 
I co zrobił to ktoś?
  
 
mam gaźniki weber IDF 36 i do tego orginalne mixery do gazu więc gaz w tych gaźnikach to nie jest problem , zresztą to nie ma różnicy jakie gaźniki bo gdy auto jedzie na gazie to gaźniki robią tylko jako przepustnice , tak mi się przynajmniej wydaje
  
 
Cytat:
2007-11-23 22:38:05, rafal125p pisze:
mam gaźniki weber IDF 36 i do tego orginalne mixery do gazu więc gaz w tych gaźnikach to nie jest problem , zresztą to nie ma różnicy jakie gaźniki bo gdy auto jedzie na gazie to gaźniki robią tylko jako przepustnice , tak mi się przynajmniej wydaje



no tak ale 4x36mm.........
Mógłbyś zrobić fotki albo chociaż podać średnice zwężki w mikserze i na jakim silniku(pojemności) to jeździ
  
 
ja mam jak mowil Kosa nawierocne gazniki weber 40 z dyszami, moga byc do sprzedania
  
 
nie wierze o czym wy dyskutujecie, napiszcie do Amiki, maja wprawe w kuchenkach gazowych


zakladac dwa gazniory i gaz, zaraz po tym poszedlbym sie rzucić z mostu.


[ wiadomość edytowana przez: CEHU dnia 2007-11-24 00:33:05 ]
[ powód edycji: wulgaryzmy ]
  
 
stachu ty jak cos powiesz to ciężko o coś więcej
  
 
stasiu ty zas niekumasz. 2 gaziory - wiadomo power i lans, no ale to polska i bida wiec trza zagazowac.
  
 
nie wiem co takiego złego w gazie - różnicy w dynamice prawie nie ma a jak się pstryknie na Pb to normalnie jedzie paliwie
  
 
To jak by zaprząc woła do karety.
  
 
No już nie przesadzajmy... tutaj takie karety jeżdzą po tym forum że...jakby ktoś gullwinga na gaz przerobil to bym sie zgodzil że to przegięcie, ale polonezopodobne?
  
 
ja będę gazował ogórka. też na dwóch gaźnikach śmiga