[VECTRA B] wymiana pompy wodnej w ECOTEC czy da sie samemu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,

padła mi pompa wodna w Vectrze B:

poj: 1,6i ECO-TEC
ROK 96
SEDAN

pytanie brzmi następująco: czy moge sie dobrać do tego sam czy trzeba mi warsztatu samochodowego czy dam rade zrobić to samemu? czy dużo jest rozbierania aby ją wykręcić i czy jak zdejme pasek to czy dam rade go sam założyć poprawnie??? no i w sumie najważniejsze czy trzeba wyjąć silnik i czy wyjdzie mi sama czy musze też zdjąć pompe wspomagania?



[ wiadomość edytowana przez: Forest dnia 2007-12-04 06:27:06 ]
[ powód edycji: temat ]
  
 
napewno musisz wyjąć rozrząd i najlepiej wymienić odrazu pasek, rolki itd. i oczywiście pompe, są różne szkoły ale powinno wymieniać się co dwa paski jedną pompe a czy zrobisz to sam to raczej nikt ci nie powie bo poprostu nie wiemy jakie masz do tego warunki i czy znasz się na mechanice...silnika nie musisz wyciągać...ja zapłaciłem coś ok 500 zł u mechanika
  
 
szczerze samemu bym nie ryzykował tajk jak mowi kolega NAZAR trzeba rozebrać rozrząd. Jak sie czyjesz na siłach to walcz sam ale żeby sie nie okazalo że coś źle złożysz i bedziesz mial silnik do remontu... ja za całość dałem 600 zł z oryginalnymi cześciami opla i wymianą plynu chlodzącego.
  
 
da się to zrobić samemu. Wystarczy zestaw narzędzi, ciepły garaż i trochę czasu.

poniżej fragment książki "sam naprawiam Vectra B" z opisem problemu






pzdr



[ wiadomość edytowana przez: scoodie dnia 2007-12-03 16:56:56 ]
  
 
zrobiłem jak mówicie...

ściągnełem auto do mechanika, wymieniłem pompe, rozrząd i rolki, całkowity koszt: 640zł

dzięki za rade, Pozdro