[OGÓLNE] mrugająca kontrolka od poduszki powietrznej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pytanie odnośnie migającej kontrolki poduszki powietrznej jaka może być przyczyna? wiem ze czeka mnie wizyta u mechanika i podpięcie pod komputer ale może wcześniej dowiem się coś więcej na ten temat.

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-11-24 22:25:37 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
wyszukiwarka...

wazne ile razy mruga....
  
 
Cytat:
2007-12-03 19:17:35, archivi pisze:
wazne ile razy mruga....



Masz jedna poduche czy wiecej??
  
 
Kontrolka na desce rozdzielczej

1 błyski ---- uszkodzona poduszka kierowcy
2 błyski ---- uszkodzona poduszka pasażera
3 błyski ---- uszkodzenie poduszki kierowcy/pasażera
4 błyski ---- uszkodzony napinacz kierowcy/pasażer
5 błysków - uszkodzona boczna poduszka kierowcy
6 błysków - uszkodzona boczna poduszka pasażera
7 błysków - uszkodzony czujnik zderzeń bocznych kierowcy
8 błysków - uszkodzony czujnik zderzeń bocznych pasażera

Błyski są 1-no sekunkowe, odstępy 1-no sekunkowe. Przerwa poniedzy błędami 3-5 sekund.
  
 
a może odczepiałeś, albo sam się odczepił kabelek do czujnika w siedzeniu?
  
 
Kolo siedzen znaczy z boku tam gdzie masz takie plastiki sa ukryte zotle przewody od poduszek (najpierw sprawdz ile mruga, bo bardzo prawdopodobne ze to te kable od napinaczy pasow jesli nie to sam sobie nie poradzisz).Ale jesli to napinacze wystarczy sciagnac te plastiki rozczepic kable dobrze by bylo zebys wyczyscil i prysnal WD 40 nastepnie pozadnie zlaczyl kable zalozyl plastik i swiatelko juz nie powinno mrugac. pozdro.
  
 
sprawdź również miejsce gdzie masz wyłącznik odcinający paliwo w przypadku wypadku (znajduje się koło lewej nogi kierowcy za plastikiem). U mnie właśnie to było przyczyną mrugania kontrolki. Trochę tam po czyściłem i działa teraz dobrze.

pozdrawiam
bociansan
  
 
Witam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wyczyściłem kostki od czujników pod fotelami i od odcięcia paliwa, lecz niestety kontrolka mruga nadal. jest to pojedynczy 1sek. błysk potem 4sek. przerwy i błysk się powtarza. Patrząc po opisie jest to uszkodzenie poduszki kierowcy czy jest to poważna sprawa grożąca np. samoczynnym otwarciem poduszki czy można z tym jeździć?
  
 
Zapomniałem dodać że mam dwie poduszki dla kierowcy i pasażera. Pozdrawiam.
  
 
z tego co kolega pisze, blyski wskazuja raczej na uszkodzenie poduszki, moze ona gdzies nie laczy lub cos jeszczze innego, ja sam za naprawe raczej bym sie nie zabieral
  
 
ja mam to samo tez mi błyska 1 raz
  
 
u mnie przy zmianie kierownicy niechcacy uszkodzilem ten pierscien za kierownice w ktorym zwija sie kabel od poduszki i zrobilo sie zwarcie przez co mryga mi kontrolka ( 1 raz - uszkodzenie poduszki kierowcy ) moze u was cos tam sie samemu stalo ? ja w najblizszym czasie bede kupowal nowy ten pierscien.
  
 
U mnie też ostatnio zaczęła myga kontrolka od poduchy - 4 mygnięcia. Chwilowo pomogło zdjęcie klemy, jednak problem znowu powrócił. Co to może byc? Napinacze?
  
 
Cytat:
2008-07-31 00:41:10, jarzyn1982 pisze:
U mnie też ostatnio zaczęła myga kontrolka od poduchy - 4 mygnięcia. Chwilowo pomogło zdjęcie klemy, jednak problem znowu powrócił. Co to może byc? Napinacze?


  
 
Cytat:
2008-07-31 01:15:06, czyczu pisze:




napinacze to 5 mrugnięć
  
 
Cytat:
2008-07-31 01:46:23, DarasBB pisze:
napinacze to 5 mrugnięć


Cytat:
2008-07-23 22:34:41, l_uk pisze:
wyszukiwarka kolego się kłania policz ile razy miga ,są kody to tego na forum Kontrolka na desce rozdzielczej
1 błysk ---- uszkodzona poduszka kierowcy
2 błyski ---- uszkodzona poduszka pasażera
3 błyski ---- uszkodzenie poduszki kierowcy/pasażera
4 błyski ---- uszkodzony napinacz kierowcy/pasażer
5 błysków - uszkodzona boczna poduszka kierowcy
6 błysków - uszkodzona boczna poduszka pasażera
7 błysków - uszkodzony czujnik zderzeń bocznych kierowcy
8 błysków - uszkodzony czujnik zderzeń bocznych pasażera
Błyski są 1-no sekunkowe, odstępy 1-no sekunkowe. Przerwa poniedzy błędami 3-5 sekund. Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: l_uk dnia 2008-07-23 22:37:18 ]


  
 
Czyczu wystarczy tylko rozłączyc te żółte kostki koło siedzeń?
  
 
Cytat:
2008-08-02 11:54:54, jarzyn1982 pisze:
Czyczu wystarczy tylko rozłączyc te żółte kostki koło siedzeń?


Jak rozłączysz to będzie mrugać
Złączki są pod siedzeniami i pod osłonami obok nóg owinięte gąbką i wciśniete " w błotnik". Wystarczy (oby, mi pomogło) kilka razy je rozłączyć i złączyć ponownie, tak aby styki się przetarły, ewentualnie możesz przeczyścić to papierem ściernym itp.
  
 
Cytat:
2008-08-04 23:43:31, czyczu pisze:
Jak rozłączysz to będzie mrugać Złączki są pod siedzeniami i pod osłonami obok nóg owinięte gąbką i wciśniete " w błotnik". Wystarczy (oby, mi pomogło) kilka razy je rozłączyć i złączyć ponownie, tak aby styki się przetarły, ewentualnie możesz przeczyścić to papierem ściernym itp.



Ja tylko rozłaczyłem raz i złaczyłem i pewnie dlatego nadal mruga. A WD40 mogę te styki przeczyścić?
  
 
Cytat:
2008-08-05 09:51:45, jarzyn1982 pisze:
Ja tylko rozłaczyłem raz i złaczyłem i pewnie dlatego nadal mruga. A WD40 mogę te styki przeczyścić?