[ASTRA F] nietypowa pompa?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam obecnie problem z moją Asterką - a konkretnie prawdopodobnie z pompą paliwową nie byłoby tematu gdyby nie okazało się że nie mam typowej pompy dostępnej wszędzie za 130PLN (zamiennik oczywiście) tylko jakąś taką za ok 500 (tak twierdzi mechanik) - dodam że pompa nie jest montowana w zbiorniku z góry przez wziernik (w bagażniku lub pod kanapą) tylko z boku i żeby dostać się do niej trzeba demontować zbiornik.alnie

Proszę o opinie na ten temat - może ktoś spotkał się z takim dziwadztwem ewentualnie da jakąś wskazówkę co to za pompa i jej realne ceny - prawdę mówiąc nie wiem czego szukać jak wpisuje pompa paliwowa do 1,8 16v to wyskakują mi tylko te za 130 - typowe,
a nie mam żadnego katalogu żeby po numerach szukać
  
 
Znaczy masz pompę zewnętrzną? Widać wcześniej komuś zdechła w zbiorniku i wstawił zewnętrzną
Nic nowego
Zaadoptuj jakąś inną zewnętrzną o podobnej wydajności i z głowy np. Z Omegi A
  
 
Mi w mojej astrze tez padła pompa i okazało się ze mam zamontowaną fiatowską pompkę
  
 
Symbole na pompie: 26803 oraz 0580453509 12V, mechanik tak samo dochodził do niej z boku, nie wię czy demontował zbiornik, w bagażniku ani pod kanapą nie mam żadnego dojścia do pomy, mechanik aby sprawdzić czy dochodzi prąd doniej sprawdzał z boku, płaciłem za nia cos w granicach 100-120 zł

[ wiadomość edytowana przez: romko dnia 2007-12-07 14:48:54 ]
  
 
no prawie się wyjaśniło, do końca nie wiem co to za pompa ale w jej miejsce poszła fordowska - ta sama gabarytowo i parametry zgodne z wymogami silnika.

jak w końcu dowiem się co to za model pompy to napiszę o tym

P.s. Sołtys z czego wywnioskowałeś że chodzi o zewnętrzną pompę ?? Nie, to jest wewnętrzna pompa tylko że fabrycznie zmontowana z uchwytem i dlatego taka droga i nie ma do niej zamienników - podobno
  
 
Cytat:
2007-12-06 19:43:43, Arni71 pisze:
pompa nie jest montowana w zbiorniku z góry przez wziernik (w bagażniku lub pod kanapą) tylko z boku i żeby dostać się do niej trzeba demontować zbiornik.


Z tego fragmentu i z analogi do innych hopli co potrafią mieć zewnętrzną pompkę.np.Omega
  
 
Arni71 jest taka firma w Zabrzu (nie pamiętam dokładnie adresu) gdzie idzie kupić pompę za 90 pln. brałem często od nich na warsztat, i tylko jedna była uszkodzona(nowa). znalazłem ich na allegro. mieli pompy, cewki, kable NW itp.
  
 
przychodzą mi na myśl tylko 2 firmy które znam ale w sumie tylko 1 z nich może mieć coś wspólnego z Allegro ale dużo by pisać więc zgadamy się dzisiaj na spocie