[ASTRA F] drganie kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co może byc przyczyną, że kierownica przy prędkości ok 120 km zaczyna drgac, z przodu są założone nowe opony (2 tygodnie temu) i są wyważone z tyłu stare ale tez były wyważane 2 tygodnie temu. Przy zmniejszeniu prędkości drgania ustają.
  
 
sprawdź łącznik stabilizatora czy jak to tam sie nazywa,
kumpel miał takie same objawy jak mu się w/w urwał
  
 
Jeszcze może byc to spowodowane flegami - mogą być podkrzywione. Nie wiem od jak dawna masz problem ale może masz felgi o złym rozstawie otworów założone tzn np od fiata. Jeśli chodzi o ten drążek to raczej stawiałbym na drążek kierowniczy a nie stabilizatora...
  
 
krzywe felgi wyjdą podczas wyważania

u kumpla właśnie urwany łącznik stabilizatora powodował drgania kierownicy ale nie wiem w jakim zakresie prędkości.
  
 
Cytat:
2007-12-12 20:20:17, Arni71 pisze:
krzywe felgi wyjdą podczas wyważania .....



Wyjdą jak się wulkanizatorowi będzie chciało powiedzieć że felgi są lekko zwichrowane, a zazwyczaj po prostu wyważają na krzywych i mają wszystko gdzieś, oby tylko skasować za usługę.

Ja stawiam tak jak reszta na drążki.

Jedz do warsztatu albo tam gdzie robią przeglądy niech sprawdzą cczy nie masz luzów na zawieszeniu
  
 
romko a masz oryginalne felgi z Astry. bo nawet Kadet ma inną średnicę otworu środkowego. wtedy jest taki sam rezultat. bicie kierownicą. ale może być również tak jak koledzy napisali
  
 
Po kolei:
Powody mogą być następujące
1. opony (same gumy) - u mnie się potwierdziło - żadne wyważanie nawet dokładne nie pomagało pow 100km/h drgawki - zamiana na zimówki i jak ręką odjął
2.Felgi - możesz poprosić w wulkanizacji o wyważenie z oponami dokładniejsze - to się ustawia na maszynie o ile gramów ma być skok ciężarka
3. wicher na tarczach hamulcowych
4. jak koledzy podali łączniki - ew. luzy w całym zawiasie z przodu
  
 
wicher na tarczach hamulcowych, co to znaczy, tarcze i klocki mam w sumie do wymiany
  
 
Ja miałem to samo co Solltys na letnich przy 120 drgania kierownicy...
zmieniłem opony na zimówki i po problemie. Proponuje zamienić opony jeszcze miejscami.
  
 
Cytat:
2007-12-15 02:18:43, romko pisze:
wicher na tarczach hamulcowych, co to znaczy, tarcze i klocki mam w sumie do wymiany



Heh - przepraszam za skrót myślowy - zwichrowane tarcze inaczej
np. słabej jakości tarcze + długie mocne hamowanie + wjazd w kałużę i takie drogowe hartowanie tarcz może skończyć się lekkim wypaczeniem