Tłoki do 1.7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Szanownych Posiadaczy Ładzianek!

Potrzebuję danych o tłokach fi=82 mm do silnika 1.7 z Lady Nova lun Nivy (chyba się nie pomyliłem). Konktretnie:
1) dokladne średnice, grupy selekcyjne, masy, luzy tłok-cylinder itp
2) możliwe do kupienia nadwymiary
3) średnica sworznia tłokowego, otworu na sworzeń w tłoku i sposób jego pasowania (swobodnie w głowce korbowodu i piaście tłoka, czy też wciskowo w korbowód)
4) odległość osi sworznia od zewnętrznej krawędzi denka tłoka
5) odległość od tej krawędzi do pierwszego górnego pierścienia
6) kształt denka tłoka: całkowicie płaskie, garbate, wklęsłe, czy są jakieś frezy podzaworowe???
7) orientacyjna cena kompletnego tłoka (z pierścieniami i sworzniem) , jakiej produkcji są dostępne rosyjskiej, zachodniej; czy są może produkowane w polsce (Gorzyce)???

było coś na Waszym forum (użylem wyszukiwarki ) o silniku 1.8 - a nic o nim nie wiem, to jakaś nowość??? Bo chodzi mi o tłoki jak najbardziej zbliżone do wymiaru 83 mm (dlatego interesują mnie głownie dostępne nadwymiary) - czy z tego 1.8 tłoki mają wymiar 83 mm???
Potrzebuję tych danych, bo myślę o zastosowaniu do silnika innego niż ładowski. Pomożecie?

[ wiadomość edytowana przez: Mrozek dnia 2003-07-06 21:16:43 ]
  
 
hmmm
może lepiej spytaj pana inżyniera Czecha ze strony http://autolada.hg.pl lub poprzez email autolada@interia.pl
  
 
Ehh,Mrożek ja bym pomógł,ale ni cholery sie na tym nie znam.
Jest tu parę osób co mają Nive 1.7 i może takie dane w ksiązce obsługi mają.
Co do silnika 1.8 to Miły coś wspominał,ale to raczej mało prawdopodobne moim zdaniem.
dwa tygodnie temu w Białymstoku na lotnisku,gościu wciskał mi kit ze 2107 robili z silnikiem benzynowym 1.9

pzdr Grzesiek
  
 
Grzesiek, to musiał być niezły lejwoda. A czy on też śmiga ładną? Jeśli tak to wskazane było by mu ją zabrać
  
 
Nie,koles mówił ze miał kiedyś Ladę,a te dane o silniku 1.9 to widział w jakims katalogu.Nie chciałem się z nim kłucic,bo ja mało kłutliwy ogólnie jestem,a on niech se dalej myśli ze 2107 robili z 1.9 benzynowym

[ wiadomość edytowana przez: Grzesiek_Bialystok dnia 2003-07-07 12:51:01 ]
  
 
Dzięki wszystkim za chęci. Zasięgnąłem nieco języka i na wstępie stwierdziłęm, że te tłoki mi się nie nadadzą - są wklęsłe, a ja potrzebuję płaskie lub garbate.
To liczę jeszcze na ostatnią deskę ratunku: tłoki od silnika samary 1.5 o średnicy 82 mm. Może na ich temat coś macie - cokolwiek...
  
 
eee tłoki od 1.7 są chyba właśnie płaskie
a od Samary są chyba właśnie wklęsłe
spytaj ludzi z tej hurtowni http://www.skorpion.auto.pl/
oni na 100% będą wiedzieć a jak nie to łatwo sprawdzic mogą nie
  
 
Tu jest przekrój silnika 1.7 z nivy Jak widać - tłok jest wklęsły.