Krótki przepis na w miarę ładny dekielek ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otóż stan pokrywy zaworów w moim esku trochę niebardzo mi się podobał. Więc postanowiłem to zmienić. Przepis jest prosty. Do pierwszego wyczyszczenia papier ścierny na gąbce P240. Potem włóknina P500, włóknina P1000/2000, pasta zaworowa "0" i krążek filcowy na wiertarkę. Efekt udało mi się uzyskać bez demontowania dekla. Jedynie odpiąłem rurę dolotową. Co do napisów - zwykły czerwony lakier samochodowy na napis, potem po wyschnięciu papier P240 i włókninki. Krążek filcowy niestety już wtedy się nie nadaje bo syfi na czerwono. A i tak z nudów jeszcze wypolerowałem napis "EFI" na kolektorze
Fota przed robotą (jeszcze bez dolotu)


Fota po robocie


PS. Może to już było ale i tak chciałem się pochwalić

[ wiadomość edytowana przez: yezXR3i dnia 2007-12-30 01:50:12 ]

[ wiadomość edytowana przez: yezXR3i dnia 2007-12-30 01:50:55 ]
  
 

Właśnie zastanawiałem się jak odświerzyć swoją pokrywę zaworów
  
 
No to pięknie...:/ Ja już nie będę miał czym się niedługo pochwalić, bo dokładnie to właśnie obecnie szykuję...
  
 
Hehe ciekawe kiedy poczta raczy dostarczyć przesyłkę z pokrywą
  
 
Fajnie Ci to wyszło, gratulacje
  
 
mam pytanko co do dolotu..
widze je rura idaca do stozka ma wytlocznie K&N
domyslam sie ze kupiles dedykowany kompletny dolot K&N ..
moje pytanie .. GDZIE ? sam mam zamiar na wiosne po remoncie zrobic dolot i ciekaw jestem jakie mniej wiecej byly by koszta takiego jak widze u ciebie...
  
 
bardzo ładnie ale mozna tez tak.I NIE ZEBYM SIE CHWALIŁ.
Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
ja jeszcze szoruje swoja pokrywe, ale w piwnicy do polerki jeszcze dluga droga
  
 
Cytat:
2008-01-01 20:07:54, RemikGT pisze:
bardzo ładnie ale mozna tez tak.I NIE ZEBYM SIE CHWALIŁ. Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us



tez mam w planach malowanie bloku na czarno
  
 
A więc co do pokrywy to nie jest idealna ale nie chciało mi się jej ściągać :p (heh to lenistwo). Co do twojego silnika Remik to brak słów mój się nie umywa

A kwestia dolotu - tak to dedykowany do 1.8 16v zestaw dolotowy K&N. Symbol o ile dobrze pamietam to 57-0156. Kupowałem w sosnowcu w sklepie sklepmoto.pl a cena to coś pomiędzy 300 a 350zł, dokładnie już nie pamiętam. Co do efektów to wg mnie się opłacało, choćby dla dźwięku Ale też czuć że lepiej chodzi.

P.S Dźwięk dolotu na www.youtube.com/yezozwierz
  
 
Cytat:
2008-01-01 20:07:54, RemikGT pisze:
bardzo ładnie ale mozna tez tak.I NIE ZEBYM SIE CHWALIŁ. Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us




pokrywa extra, ale skrzynie biegów mógłbyś dokładniej umyć
  
 
Wszystko ładnie, pięknie tylko jakiej farby urzyliście ???
Bo raczej zwykła w spayu to spłynie pod wpływem temperatury.....
  
 
Cytat:
2008-01-02 12:18:29, Rafal__K pisze:
Wszystko ładnie, pięknie tylko jakiej farby urzyliście ??? Bo raczej zwykła w spayu to spłynie pod wpływem temperatury.....


spray do hamowników po 25pln/400ml.

A tem wcale nie jest taka wysoka, bo jak sądzę nie przekracza 70stopni.
  
 
Uwierz mi, od 10 lat moi rodzice sprzedają lakiery samochodowe więc wiem co da radę a co nie Zwykły lakier daje radę do 120 stopni a pokrywa do większej temp się nie nagrzeje. A ja malowałem pędzelkiem lakierem samochodowym a w zasadzie prawie samym pigmentem