[ATRA G] - usterka klimy ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy ktos wie co to za ustrojstwo, od strony pasażera zaznaczone zielonymi strzałkami-ZDJĘCIE MOGĘ PODESLAĆ-NIE MAM MOŻLIWOŚCI DODANIA GO DO POSTU
(dochodzą tam przewody elektryczne), zakładam że jest to coś od klimy bo jest na rurkach klimy, ostatnio zaczęło mi to klekotać podobnie jak załączający się przekaźnik tylko kilkukrotnie głośniej, nie ma reguły na występowanie tego,

czy klima ma bezpiecznik żeby ją wyłączyć elektrycznie???

przy okazji nawala mi też silniczek od sterowania przepływem powietrza(wewnętrzne/zewnętrzne), śruby są tak niefortunnie umiejscowione że ciężko je odkręcić nawet krótkim śrubokrętem, macie na to sposób.
  
 
po skręceniu regulacji temperatury ogrzewania do zera klekot ustaje.
  
 
Cytat:
2008-01-22 21:12:55, kn pisze:
po skręceniu regulacji temperatury ogrzewania do zera klekot ustaje.



Prawdopodobnie jest to zawór ngrzewnicy sterowany silniczkiem i przekładniami zębatymi, u mnie to stuka już drugą zimę, nie mogę się zebrać aby go wymienić.

Pozdrawiam
  
 
pewnie trzeba rozebrac pół sammochodu zeby sie do niego dostac?
wiesz jaki jest koszt tego zaworu? czyli regulacja zimne/cieple jest realizowana elektrycznie - nawet w manualnym systemie ogrzewania ?
  
 
Cytat:
pewnie trzeba rozebrac pół sammochodu zeby sie do niego dostac?
wiesz jaki jest koszt tego zaworu? czyli regulacja zimne/cieple jest realizowana elektrycznie - nawet w manualnym systemie ogrzewania ?



niestety tak. i dostęp do tego bez odpowiednich kluczy jest bardzo utrudniony. trzeba zdemontować nagrzewnice w aucie żeby sie dostać do tego. przerabiałem to , tylko ze tam nie szło zmienić na ciepło.
  
 
dzięki jednym słowem nie będę sie spieszył z wymianą, no chyba ze będzie bardzo hałaśliwe,

odnośnie wymiany nastawnika cyrkulacji powietrza to udało mi się go wymontować ale przy wcześniejszym wymontowaniu dmuchawy, tak naprawdę trzeba odkręcić 3 śrubki i zdemontować dwa zatrzaski.

nastawnik kupiłem nowy, bo ze starym nic sie nie dało zrobić, mimo konserwacji nie zawsze działał, jutro montuję nowy nastawnik_allegro
  
 
TO na 100 procent zawór nagrzewnicy, koszt wymiany na używany to około 400 pln z robotą, sprawdż czy nie masz mokro pod dywanikiem kierowcy lub pasażera, jak masz mokro to wymień to szybko, jak nie to można jeżdzić, niekiedy wystarczy cięgna sterujące ogrzewaniem ciepło zimno rozplatać i załączyć ponownie, to mozna zrobić samemu, one mają to do siebie że jak się zbyt gwałtownie rusza pokrętłem od temperatury to nawalają.
  
 
na razie jeszcze nic nie cieknie, dlatego jeżdżę i nic nie robię(przeraża mnie fakt ile trzeba rozpruć samochodu), nie ma na to reguły kiedy się załącza a kiedy nie. szczególnie że samo włączenie i wyłączenie stacyjki niekiedy pomaga.

dzięki za info
  
 
u mnie poszlo chyba to samo-po dlugim okresie nieuzywania klimy wläczylem ja i potencjometr na max na zimno -i nic klima sie zalancza obroty podnosza sie ale röznicy w wydmuchiwanym powietrzu nie bylo ,potem potencjometr krece w drugä strone i zaczyna stukac gdzies z przodu wkolo pedalu gazu -czyli co to jest dokladnie i czy moge to sam zrobic jesli zakupie jakies tam czesci-i prosba -mamoze ktos fotki dla laika gdzie to siedzi ewentualnie
  
 
stukac u mnie przestalo -dmuchawa dziala ale ogrzewanie nie i robi sie ( jest ) zimno -czyli co to jest ,ten wentyl z silniczkiem? i gdzie to dokladnie jest

i chyba nie chodzi juz o klime czy nawiew tylko o ogrzewanie-wiem wiem powinien byc inny wätek


[ wiadomość edytowana przez: CHAOSseba dnia 2008-04-04 18:37:40 ]
  
 
A w poznaniu gdzie sa jacys godni polcenia magicy od klimy???
  
 
CHAOSseba nie jest to klima ale związane z klima po części. nie mam zdjęcia a z autodaty nie umie skopiować pliku z rysunkiem. znajduje sie to przy wlocie do nagrzewnicy. wchodzą tam kabelki. jest to do rozebrania i naprawienia jeżeli silnik sie nie spalił. znaczy jezeli stuka to znaczy ze działa tylko zebatka sie wyrobiła.
  
 
a jak ja moge wejsc w posiadanie autodaty (czy to jakis program czy ksiäzka w PDF?)aby sobie obejrzec takie foto?no i co trzeba wyjäc aby tam sie dostac