Pioneer deh 40

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w instrukcji mojego radia pioneer deh 40mp jest napisane ze moge zmostkowac tylne kanaly na suba ale nie mam pojecia jak polaczyc przewody plus z plusem i minus z minusem czy na odwrot??? jesli ktos ma doswiadczenie prosilbym o podpowiedz z gory dziekuje
  
 
mostek polega na tym ze bierzesz + z jednego kanalu a minus z drugiego
przyklad lewy tyl "-" prawy tyl "+" (ale nie wiem jak powinno to byc w deh40
  
 
pierwsze slysze zeby radio dalo sie mostkowac pod suba toz takie radio nawet po ewentualnym zmostkowaniu ma mocy tyle co nic!!

poczytalem troche i rzeczywiscie radyjko ma niby bezposrednie zasilanie suba, ale jakos nie spodziewal bym sie z tego rewelacji


[ wiadomość edytowana przez: pytlar dnia 2008-01-21 11:10:24 ]
  
 
ciekawe tylko jak te kanaly spiac zeby nie zepsuc radia nie mam niestety instrukcji i nie moge nigdzie znalezc takowej
  
 
nie mozesz zmosktkowac, bo spalisz te radio
tam jest jakas opcja do przelaczania tylnych kanałów pod subwoofer a nie do mostkowania
poszukaj w menu wrev czy cos takiego
  
 
jest opcja sub rev badz sub norm to pewnie ta pierwsza opcja bedzie dzieki za podpowiedz
  
 
Cytat:
2008-01-21 20:21:31, zmijek1 pisze:
jest opcja sub rev badz sub norm to pewnie ta pierwsza opcja bedzie dzieki za podpowiedz



Opcja o której piszesz nie służy do mostkowania, tylko do ustawienia trybu pracy subwoofera - normal, lub revers - w przeciwfazie.
  
 
Cytat:
2008-01-20 23:22:30, zmijek1 pisze:
w instrukcji mojego radia pioneer deh 40mp jest napisane ze moge zmostkowac tylne kanaly na suba ale nie mam pojecia jak polaczyc przewody plus z plusem i minus z minusem czy na odwrot??? jesli ktos ma doswiadczenie prosilbym o podpowiedz z gory dziekuje



Nie masz nc mostkować!!! Tylko podłączyć subwoofer pod prawy tylny kanał,a następnie w radiu w opcjach AUDIO zmienić tryb full range tylnych głośników na SUB NORM, a w ogólnych opcjach na sterowanie zewnętrznym subwooferem. Ma grać bas, a nie wysokie tony.
Co do mocy, to jak miałem spory woofer w Matizie, to nie było problemu z porządnym napędzaniem głośnika.
Więc do dzieła
  
 
Cytat:
2008-01-21 23:50:04, jaroz pisze:
Nie masz nc mostkować!!! Tylko podłączyć subwoofer pod prawy tylny kanał,a następnie w radiu w opcjach AUDIO zmienić tryb full range tylnych głośników na SUB NORM, a w ogólnych opcjach na sterowanie zewnętrznym subwooferem. Ma grać bas, a nie wysokie tony.


dokładnie, nic dodać nic ująć, cięcie na filtrach. ale suba bym pod to nie podłączał, opcja przydatna raczej ze wzmacniaczem.


Cytat:
Co do mocy, to jak miałem spory woofer w Matizie, to nie było problemu z porządnym napędzaniem głośnika. Więc do dzieła


zastanawiam się jak "spory" był ten woofer w Matizie, który to bez problemu był "porządnie napędzany" przez końcówkę mocy, generującą z siebie niewiele ponad 20W.
  
 
Końcówek mocy w radiach samochodowych się nie mostkuje!!
Nie wtajemniczonych odsyłam do lektóry artykółu " Troche o mocy..."
czy coś w tym stylu, w którym jest wyjaśnione dlaczego i ile można wycisnąć z radia zasilanego z 12 voltowej instalacji samochodowej.

Cytat:
generującą z siebie niewiele ponad 20W.


Ja mam Deh 5900 i ma Rms 19 watt na kanał ( przy 14,4 v oczywiście
Zbudowałem kiedys suba policzonego w ten sposób aby mógł byc zasilany z samego radia. Zaznaczam że był to sub do sedana. 20 cm głośnik i dosyć spora skrzynka ( miejsca nie było szkoda).
Zabieg całkiem udany , chyba że ktoś oczekuje mocnego udeżenia

Jeśli brać pod uwage wymiary skrzynki to sub był całkiem spory