[ASTRA F]-check na chwilę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W zasadzie to nie wiem o co zapytać za bardzo

Ostatnio przy prędkościach pow 100 zapala mi się check na desce.

Poświeci sobie 1...5 sek i gaśnie. Silnik pracuje bez zmian. Check występuje i na LPG i na Pb.

Spinacz nic nie pokazuje.

Jakieś typowe skojarzenia może macie?

Coś się obluzowało czy czujnikach?

Tylko nie mówcie mi że to straszak na za duże prędkości
  
 
Witam!! Sprawdź czy np nie poluzowała Ci się przy liczniku linka od prędkościomierza i licznik źle zlicza sobie impulsy. (komputer porównuje impulsy z prędkości obrotowej silnika z prędkością autka) lub może cis się dziać z elektroniką na płytce przy liczniku. Narazie to mi przychodzi do głowy jeśli mówisz ze dzieje się to przy prędkości pow. 100km/h

A swoją drogą to na pewno jest straszak

Pozdrawiam!!
  
 
Minęło już ponad dwa tygodnie i jak na razie problem ustąpił.
Owszem był okres nasilenia się problemu - zwłaszcza w długich trasach 200km za jednym zamachem - świeciło ciągle i namiętnie choć potrafił check zgasnąć po przełączeniu na Pb.

Potem się uspokoiło całkiem.

Zdziwiłem się po przeczytaniu tego co napisałeś - mój desk nie ma obrotomierza - widać Adam przygotował już cały osprzęt na zaś i mimo że nie ma wskazówki komp sobie coś tam liczy
  
 
Zdarza mi sie tez coś takiego w sytuacji gdy np prędko jadąc wrzucam luz.To jest normalne.Po prostu nie wolno jezdzic na luzie , zwlaszcza z górki.
pozdr
  
 
norma, zaburzenia spowodowane gazem, przy nagłej zmianie obciążenia silnika sonda lambda wywala to jako usterkę, ale zaraz koryguje. A nasilenie się obiawów może być związane z jakością gazu...
pozdro