Potrzebyschemat podłączenia radia Traffic 3000

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, potrzebuje schemat jak podłączyć owe radio tyle że bez kostek bo te wcześniej urombałem, teraz wyszły problemy z elektryka i światłami i musze na nowo stare radio podłączyć.
  
 
W prawdzie nie ma tu schematu Twojego radia ale może KLIK Ci coś pomorze...
  
 
dzięki, radio z pwrotem podłączone ale nadal niemam podświetlenia konsoli i przedniego -tylniego prawego postoju
  
 
Nie wiem czego już wcześniej próbowałeś ale może zacznij od sprawdzenia bezpieczników.. a dokładniej 6 i 7
  
 
sprawdzone, i są ok. Pytałem się znajomego elektryka, że po odłączeniu radia nie powinno być takich jajc. Po odłączeniu anteny od radia nie działa już orotomierz...
  
 
Schemat podłączenia radia
Opis pochodzi z przelotki ISO>FORD

Widok radia od tyłu
Lewa kostka (zasilająca):
1. +12V Battery/Constant
2. -12V Chassis Ground
3. +12V Ignition/Switched
4. Dash Light (Illumination)
5. -12V Chassis Ground
6. Power Antenna

Prawa kostka (głośniki)
1. LF+
2. LF-
3. LR+
4. LR-
5. RF+
6. RF-
7. RR+
8. RR-
  
 
A kolorach kabli pewnie niebardzo sie orientujesz??
Iu mnie jest tylko 5 przewodów
  
 
Cytat:
2008-01-25 22:35:34, LukasJ pisze:
Witam, potrzebuje schemat jak podłączyć owe radio tyle że bez kostek bo te wcześniej urombałem, teraz wyszły problemy z elektryka i światłami i musze na nowo stare radio podłączyć.


Jaja sobie robisz?
Tutaj podałem schemat kostek:kliknij - wątek

Nie mów, że potrzebne Ci kolory do kostek bo wystarczy miernik lub żarówka i chwilę pomyśleć.
- lokalizujesz masę (zazwyczaj kolor czarny)
- lokalizujesz plusy (bez problemu), tzn. na stałe, od kluczyka i od podświetlenia deski
podpinasz to do kostki prądowej
Głośniki to zazwyczaj pary: pełny kolor i kolor z paskiem więc położenie głośnika zlokalizujesz choćby na słuch.
Zainwestuj w elektryka bo nie dasz rady sam.
Prawdopodobnie gdzieś jest problem z masą i prad szuka drogi zastępczej.
Miałem podobny numer w tylnej lampie. Gdy załączałem kierunkowskaz to mrugały (przygasały) pozycyjne.
pozdrawiam
Arturek
P.S. W pierwszej kolejności podejrzewam problem z masą, w drugiej skrzynkę bezpieczników. Inne problemy wykluczyłeś w poprzednim wątku



[ wiadomość edytowana przez: Arturek dnia 2008-01-27 21:37:53 ]
  
 
oki, dzieki na pojutrze umówię się z elektrykiem a jutro jeszcze sam zobaczę.