Ile na benzynie? a ile na gazie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowiem mam pytanko-Czy należy czasmi(co ile?)pojeźdźić na benzynie?Mam podka na gaz i latem prawie bez przerwy jeżdże na gazie (włącznie z odpalaniem), jest to mój pierwszy samochód i martwię się czy dobrze robię?
Z góry dzięki za odpowiedź!
  
 
Ja odpalam na benzynie jak osiagnie silnik 50 stopni to przelaczam na gaz a jak gdziesz szybko zapierdzielam poza miastem to wlaczam na benzyne i daje zapomniec silnikowi o lpg na krotka chwile

Moim zdaniem powinno sie odpalac na bezynie.
  
 
Potwierdzma co mówi SXC. Ja jeżdżę wprawdzie cały czas na gazie (nawet w zimę) ale chyba nie wychodzi to najlepiej dla membranyw parowniku bo czasami zaraz po odpaleniu silnika i wchodzeniu na obroty słychać popiskiwanie. Lepiej chyba odpalać na benzynie przełączyć za chwilę na gaz tak jak to steruje komputer w lepszych instalacjach (automatycznie przełącz na gaz gdy silnik uzyska odpowiednią temperaturę). Jak chcesz odpalać na benzynie to niezapomnij na nią przełączyć zanim zaparkujesz auto bo póżniej trzeba będzię trochę pokręcić rozrusznikiem zanim pompka poda paliwo do gażnika. To tyle .

Pozdrowienia
Tomasz Gawor
  
 
U mnie pompka paliwa rusza wraz z "pierwszym" przekreceniem kluczyka wystarczy poczekac 1 sekunde i juz masz paliwo
  
 
Ja mam co prawda GLI - i mam tak ze zawsze włączam na bęzynie (co prawda mam opcje aby na gazie tez) a po przekroczenie 2500 rpm instalacja sama sie przezuca na gaz. Uważam że powinno się samochód odpalać na bęzynie - Pozatym jest mu wtedy łatwiej odpalić.
  
 
Co do silnika na wtrysku to może i tak jest ale nie an zwykłym gaźniku. Siłą rzeczy gdy jedziesz na gazie to paliwo z gaźnika też jest wykorzystane. I jak teraz tak się samochód zostawi a nastęonie spróbuje odpalić na benzynie to musi upłynąć ttrochę czasu zanim to paliwo zostanie przetłoczone od zaworu odcinającego do gażnika itd. No cóż taki urok gaźnika.

Pozdrowiam
Tomasz Gawor
  
 
Podobno co jakiś czas trzeba wyjeździć cały zbiornik benzyny.Ja jednak tego nie robię.Odpalam całe lato na gazie.Dopiero kiedy temp. spadnie poniżej 10 stopni to odpalam na benzynie.W zimę nie polecam zapalać na gazie.Już z tego powodu jeden reduktor gazu uszkodziłem.Raz dawał bogatą mieszankę a zaraz potem ubogą i tak cały czas.
Pozdrawiam
  
 
Jazda co jakis czas na benzynie jest zalecana ze wzgl na dodatki uszlachetniajace do benzyny, ktore smaruja przylgnie zaworow (jak dawniej zwiazki olowiu) i ogolnie korzystnie wplywaja na silnik, gaz zas jako paliwo "suche" tego nie robi. Oczywiscie trudno tu mowic o jakichs konkretach typu tyle i tyle trzeba jezdzic na benzynie czy jak nie bedziesz tego robil to o tyle i tyle sie szybciej silnik zuzyje. Maja one raczej charakter zalecen poprawiajacych dlugowiecznosc silnika.Tak czy tak czasem warto chocby sprawdzic czy uklad benzynowy po prostu dziala tak jak powinien.
  
 
Wielkie dzięki za odpowiedzi!
Postaram się w miarę możliwości finansowych dać staremu coś łyknąć benzynki od czsu do czsu!