[ASTRA F] kontrolka ciśnienia oleju - Pomocy !!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnimi czasy mam pecha bo inaczej tego nie można nazwać, ale do rzeczy: wymieniłem u mechanika filtr paliwa i termostat. Od tego momentu zaczął mi wyskakiwać "check engine" i błąd zaworu EGR, no to zawiozłem ponownie Astre (1994r, 8V, benzyna, 51KM) do mechanika, który wymienił mi zawór EGR na nowy, przy okazji wymienił całe sprzęgło na nowe, olej w silniku (10w/40), uszczelkę pod głowicą i misą olejową. Wracając do domu zapaliła mi się kontrolka od ciśnienia oleju, dziwnie się zachowywała - mrugała, jak przyspieszałem to gasła a jak zwalniałem albo wciskałem sprzęgło lub hamulec to się zapalała. Pojechałem na drugi dzień do mechanika, który sprawdził że jest za małe ciśnienie oleju, wymienił mi czujnik ciśnienia oleju i wyczyścił mise olejową i smok, bo był cały zawalony "smołą". To też za wiele nie pomogło, po przejechaniu 20km znowu włączyła się kontrolka oleju i zgasł mi samochód na drodze, przez pół godziny nie mogłem do odpalić, później odpalił. Nie ma żadnych wycieków oleju. Poziom oleju jest prawidłowy.
Nie mam pojęcia co Astrze dolega, może Wy mi powiecie ??

[ wiadomość edytowana przez: dvs999 dnia 2008-02-04 18:11:51 ]
  
 
Odnośnie migania kontrolki oleju to wiem ze np jeśli dostanie się tam jakiś drobinek kurzu czy brudu to tak się dzieje także może sprawdź czujnik???

[ wiadomość edytowana przez: bubuja1 dnia 2008-02-04 22:54:35 ]
  
 
pompa oleju została wymieniona i jak narazie wszystko działa