Jak dobrze dokrecić głowice ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak??? Kolejność ...... klucz dynamo...... na dwa razy....... to kazdy wie !!! Ale dociągać ją po 300 km??? czy po 1tys.???? czy zaraz po złożeniu odpalić rozgrzać silnik do 90 stopni i wtedy dociągać??? bo tak też słyszałem ..... albo zanim dociągne to odkrecam o 1/2 obrotu czy poprostu ciągne dalej??? duzo jest szkół która najlepsza????
Pozdrawiam!!!
  
 
Nie znam sie jak dokręcić ale wiem jedno nie każdą głowice się dokręca, wszystko zależy od uszczelki. Mi jak założono to powiedziano tak "jak zrobisz z 500 km to przyjedź i się ją dokręci". Pojechałem, dokręcili i już od roku nie dokręcałem a zrobiłem z 9 może 10 tys.km od ostatniego dokręcania. Więc pojechałem i się pytam kiedy mogę przyjechać na dokręcenie a oni mi że wogóle bo teraz robią uszczelki które raz się dokręci i starczy. Dodam że pytałem w dwóch niezależnych serwisach.
  
 
Powiem tak, zmieniałem uszczelke juz 3 razy w 125. Pierwszą zmieniłem i nie dokręciłem. Poszła po 900km. Teraz jezdze juz na drugiej i zrobiłem z 10tys i tez jej nie dokrecałem. Sam nie wiem co sie trafi, ale nigdy nie chce mi sie zdejmowac całej klawiatury i od nowa regulowac zawory zeby dokręcić. Jak walnie to sie zmieni...
  
 
Ja podobnie - na nowej uszczelce zrobilem juz pare tysiaczkow i wszystko jest oki. Wazne jest, aby dokrecic dobrze i aby uszczelka miala silikonowy pasek
  
 
A ja swoją dokręcałem po jakichś 1285km, niektóre śruby to poszły aż o pół obrotu.
  
 
Ja to robie tak zaczynam od 2 Nm i skok co 2, alu głowic się niedokręca na gorąco bo się skrzywi, może jest troche zabawy ale nietrzeba potem dokręcać głowicy.
  
 
Ja dokręcam w trzech etapach. Później po nagrzaniu i wystygnięciu popuszczam o 90 stopni i dociągam ponownie- każdą po kolei. Procedurę poprawiam po przebiegu 1500km i wszystko powinno, być OK! Pod warunkiem, że masz prostą głowicę...
  
 
moment dokręcania głowicy

jak w temacie, jaki moment ustawić na kluczu, zeby dokręcić głowice w fiacie 125p 1.5 ME?


[ wiadomość edytowana przez: GDA dnia 2008-02-18 15:48:50 ]
[ powód edycji: połączyłem tematy ]
  
 
Trzy kroki:
1. 30 Nm
2. 70 Nm
3. 110 Nm


[ wiadomość edytowana przez: jose dnia 2008-02-18 22:37:10 ]