Kiedy drugi wentylator?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kiedy włącza sie drugi wentylator w carinie, czy tylko podczas jazdy przy duzym obciązeniu?
  
 
Witam!

U mnie drugi włacza sie jak pracuje klima (na pierwszym biegu) jak klima nie pracyje to włączają sie dwa jednoczesnie na drugim biegu i chodzą razem az temperaura silnika troche spadnie. Niezauważyłem aby w mnie chodził tylko jedem wentylator, raczej powinny chodzić dwa (chyba poto są zamontowane) spawdż czy napięcie dochodzi do tego drugiego wentylatora, jesli nie to sprawdz bezpieczniki i przekażnik (sa umieszczone po prawej stronie chłonicy takie osobnie pudełko)

Pozdroofka
  
 
Bo u mnie sie nie włączył nawet gdy włączył sie pierwszy i gdy włączyłem klime... ( auto na postoju i wolne obroty)
Skolei u Perzana włącza sie drugi przy włączonej klimie nawet gdy silnik nie uzyskał temperatury pracy....
  
 
Many przecierz Perzan nie ma klimy no chyba ze sobie w koncu zalozyl.
  
 
Cytat:
2003-07-13 20:01:45, carinus pisze:
Many przecierz Perzan nie ma klimy no chyba ze sobie w koncu zalozyl.



W kazdym razie u mnie jest tak, jak mowisz ze jest u Perzana
  
 
Pin555 , wyczuwam lekką ironię...... No to już nie masz jak u Perzana...
ps to mi chyba szfankuje drugi wentylator...
  
 
Cytat:
2003-07-13 20:01:45, carinus pisze:
Many przecierz Perzan nie ma klimy no chyba ze sobie w koncu zalozyl.





No i sprawa się rypła
Deeno: dzięki za linka na Allegro

Many: przetestowałem dzisiaj sprawę. Jak włącza się klima to oba wiatraki chodzą połączone szeregowo czyli na 1/2 swoich obrotów. Jak włącza się czujnik temperatury to obydwa zapieprzają na pełnej prędkości. Przegryzłem się w końcu przez schemat i wychodzi mi na to samo. Musisz mieć coś nie tak z drugim wentylatorem, podłączeniem albo przekaźnikiem "Fan Relay No. 3"
Pozdro.
  
 
Cytat:
2003-07-13 21:58:05, manymany pisze:
Pin555 , wyczuwam lekką ironię...... No to już nie masz jak u Perzana...
ps to mi chyba szfankuje drugi wentylator...



E, tam... Zaraz "ironie" . Rzeczywiscie jest tak, jak mowi Perzan (czyli mam wszystko ok ) - jak klima to oba cicho, jak cieplo to oba glosno. Nie zauwazylem, by pracowaly kiedykolwiek pojedynczo.
  
 
To muszę jechać do doktora-elektryka bo na przekaznikach się nie znam...
  
 
Cytat:
2003-07-13 21:58:32, perzan pisze:
No i sprawa się rypła
Deeno: dzięki za linka na Allegro



Czyzbys skorzystal ?
  
 
To u mnie teraz też działają jak u Perzana...
Elektryk wymienił jeden przekaznik i bezpiecznik 30 A
Przy głupotach elektryk znalazł syrene od alarmu... a wielu mechaników próbowało z mizernym skutkiem.
Perzan wie cos o tym...
Syrena powinna chyba być w miejscu trudnodostepnym dla potencjalnego złodzieja po otwarciu maski... tak się mi zdaje.
Moja jets umieszczona wewnątrz nadkola zaraz za kierunkowskazem, elektryk włączył ją bo była na off ale i tak nie działa bo podobno tzreba ją "ustawić"
Pezran, dzięki twojemu pytanku na priv znalazłem usterkę wentylatora....
pozdrówka dla klubowiczów
  
 
Witam
Nie wiem czy to ważne, ale u mnie jest tylko jeden wentylator, i latem jak jadę "trochę dynamiczniej" (tak 140-150 ) to podskakuje mi wyraźnie temperatura silnika. Stabilizuje się bez problemu jak zwolnię do 120-130.
Może dołozyc w takim razie jeszcze jeden wiatrak
  
 
Meti wszystko sie da...ale lepiej sprawdz układ chłodzący, może być juz osad, szepnij do Perzana to Ci powie coś o tem....
  
 
Cytat:
2003-07-14 15:14:00, meti pisze:
Witam
Nie wiem czy to ważne, ale u mnie jest tylko jeden wentylator, i latem jak jadę "trochę dynamiczniej" (tak 140-150 ) to podskakuje mi wyraźnie temperatura silnika. Stabilizuje się bez problemu jak zwolnię do 120-130.
Może dołozyc w takim razie jeszcze jeden wiatrak



Nie chcę Cię martwić, ale raczej zbieraj na nową chłodnicę
Poszukaj w starszych wątkach.
Drugi wiatrak jest zakładany do klimy i raczej marne szanse na znaczne polepszenie chłodzenia w Twoim przypadku.
Pozdro.
  
 
Cytat:
Nie chcę Cię martwić, ale raczej zbieraj na nową chłodnicę
Poszukaj w starszych wątkach.
Drugi wiatrak jest zakładany do klimy i raczej marne szanse na znaczne polepszenie chłodzenia w Twoim przypadku.
Pozdro.




No to sie nie ucieszyłem
Albo nie pozostaje nic innego jak jeździć nie szybciej niż 140 !!!!
  
 
Juz byl przerabiany ten watek na forum - pisalem o tym samym problemie. Jak znajde chwile to odkopie tamten watek i powiem co zrobilem - na razie napisze tylko ze wlasciwie poprawa jest niewielka.