Toyota Carina E podrecznik użytkownika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,

Na początek troszeczkę stereotypowo. Jestem nowy, więc witam wszystkich byłych obecnych ) oraz przyszłych właścicieli Toyot.

Własnie niedawno stałem się współposiadaczem Toyoty Cariny E rocznik 1993 silnik 1,6. Samochodzik fantastico !!!

Jedynym problemem jak na razie jest brak instrukcji obsługi samochodu (podręcznika użytkownika lub jak kto woli Owner's Manual). Czy ktoś z forumowiczów ma może dwie takie książeczki i byłby gotów odstąpić za niewygórowaną opłatą jedną z nich lub chociaż poratować kserokopią?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję
  
 
Nie wiem o jakich dwóch piszesz, ale mam ksero z jednej. W sumie poza danymi technicznymi nie ma tam nic ciekawego
Podumaj nad jakimś sensownym sposobem przekazania
Pozdro.
  
 
Tu masz adres johnretiree@aol.com do gościa który reklamuje się na stronie http://www.instruction-manuals.co.uk/wantedC.htm że ma to na CD.
  
 
Jejku jak ja bym to chciał do swojej Avensis...no może nie dokładnie to a coś takiego jak książka serwisowa..lub coś takiego...
Wiecie o czym mówię, są takie polskie wydawnictwa o różnych samochodach, min. o Carinie też (swoją drogą z tego co wiem występuje z tym jakaś księgarnia w sieci....). Natomiast z tego co mi wiadomo jest niemożliwością otrzymać coś takiego do mojej Avensis!
  
 
A wystarczy coś takiego:
"Toyota Carina E", Wydawnictwo Komunikacji i Łączności.
263 str., całkiem niezła, link do strony:
http://www.wkl.com.pl/oferta.php?kd=1&dzial=1&id=107
i bez problemu dostępna w ich księgarni na Świętokrzyskiej (naprzeciwko Placu Powstańców Warszawy)
  
 
A tu masz listę i wykaz księgarni firmowych w Warszawie w których ta ksiażka może być (prawie na pewno jest):
WARSZAWA, Główna Księgarnia Techniczna, ul. Świętokrzyska 14, tel. 826 21 59 - tutaj na pewno jest
WARSZAWA, Księgarnia Pelta, ul. Świętokrzyska 16, tel. 827 66 14
WARSZAWA, Księgarnia Studencka, Gmach PW, Plac Politechniki 1, tel. 628 77 58
WARSZAWA, Księgarnia, Gmach PW SIMR, ul. Narbutta 84
WARSZAWA, Księgarnia Elektronika, ul. Mokotowska 51/53, tel. 628 16 14
Jak chcesz to się przemęczę i wyślę Ci tytuły rozdziałów, ale polecam jest całkiem, całkiem
Na razie
  
 
A DO AVENSIS też tam jest?
Muszę aż krzyczeć bo nikt mnie nie słucha!
  
 
Cytat:
2003-07-14 22:26:05, senser pisze:
A DO AVENSIS też tam jest?
Muszę aż krzyczeć bo nikt mnie nie słucha!


Słucha, słucha. Nie ma.
  
 
Cytat:
2003-07-14 18:00:06, perzan pisze:
Nie wiem o jakich dwóch piszesz, ale mam ksero z jednej. W sumie poza danymi technicznymi nie ma tam nic ciekawego
Podumaj nad jakimś sensownym sposobem przekazania
Pozdro.



Mam oryginałki obydwu. Jedna to instrukcja użytkownika a druga prawie tak samo gruba to... wykaz stacji obsługi na świecie i trochę pierdół.
Kupiłem na Allegro za 10 PLN, hi,hi.
  
 
Cytat:
2003-07-14 22:26:05, senser pisze:
A DO AVENSIS też tam jest?
Muszę aż krzyczeć bo nikt mnie nie słucha!



Pewnie że słucha !!! Tylko że zaglądam tu jednak nie co 3 minutyl ecz trochę rzadziej.
A co do ksiazki, to WKŁ prawie na pewno jej nie wydawał
  
 
Cytat:
2003-07-14 18:08:27, jackal pisze:
Tu masz adres johnretiree@aol.com do gościa który reklamuje się na stronie http://www.instruction-manuals.co.uk/wantedC.htm że ma to na CD.


Napisałem do kolesia prośbę o wyjaśnienie co to dokładnie jest. Czy instrukcja serwisowa jak sugeruje tytuł czy coś innego.
Zobaczymy czy da znak życia .
  
 
Ano zobaczymy. Daj znać co/czy odpisał.

Trochę się zdziwiłem, że nie udało mi się szybko znaleźć odpowiedniego PDF-a w sieci, z elektroniką i AGD jest dużo łatwiej
  
 
Cytat:
2003-07-14 22:26:05, senser pisze:
A DO AVENSIS też tam jest?
Muszę aż krzyczeć bo nikt mnie nie słucha!


Jest coś takiego:
Informacja: Opisy techniczne i dane regulacyjne cz. 12
Nazwa: Opisy techniczne i dane regulacyjne cz. 12
Producent: Wydawnictwo Komunikacji i Łączności
Kategoria: Książki>Budowa i obsługa samochodów

Autor: Krzysztof Wiśniewski



Opis każdego modelu zawiera informacje o danych technicznych, regulacyjnych oraz kontrolno-diagnostycznych: silnika i jego układów, podwozia i jego zespołów, wyposażenia elektrycznego, wartości momentów dokręcania ważniejszych połączeń, mas, pojemności poszczególnych układów oraz zalecane materiały eksploatacyjne i częstość ich wymiany, zużycie paliwa, prędkość maksymalną deklarowaną przez producenta pojazdu.

CZĘŚĆ 12
36 modeli samochodów z lat 1995-1999:

Citroën (Xsara, Xantia),
Daewoo (Lanos),
FIAT (Seicento, Punto, Marea),
Ford (Fiesta, Mondeo),
Nissan (Almera),
Opel (Vectra B),
Renault (Laguna),
SEAT (Toledo),
Skoda (Octavia),
Toyota (Corolla, AVENSIS),
Volkswagen (Polo)
  
 
Chwilę mnie Tu nie było... cóż robić niektórzy na Krecie czy Malcie lub przynajmniej nad morzem lub w górach, a niektórzy tak jak ja w pracy

Chciałem podziękowac wszyskim forumowiczom (czy istnieje już taki wyraz po polsku?)za wszystkie sugestie, na pewno skorzystam i zakupię książeczkę. Wiedziałem że można na was liczyć, stokrotne dzięki.

Jeśli chodzi o "dwie książczki" (to info dla Perzana) spieszę wyjaśnić, że mam w zwyczaju przy zakupie samochdu prosić deleara o to żeby dał mi drugą książkę obsługi samochodu dodatkowo. Jedna tedy jeździ ze mną w samochodzie, druga zaś stoi na półce w domu. Polecam to rozwiązanie wszystkim, przydatne zwłaszcza przy sprzedaży samochdu.

W ramach podziękowań krótki dowcip może was rozweseli:

Dwóch Ruskich stoi w na korytarzu w pociągu. Wyciągnęli papierosy zapalili, popatrzyli na siebie i jeden zagadnął:Kuda ty jedziosz? Nu ja jedu iz Moskwy w Nowosibirsk - odpowiedział drugi. Zaciągnęli się znów i drugi zagadnął: A ty kuda jedziosz? Ja jedu z Nowosibirska w Moskwu - odpowiedział pierwszy. Obaj spojrzeli na siebie zfumieni i mówią: Wot kakaja techika !!!

Pozdro

Guardian Angel

  
 
Cytat:
2003-07-15 11:57:56, meti pisze:
Cytat:
2003-07-14 22:26:05, senser pisze:
A DO AVENSIS też tam jest?
Muszę aż krzyczeć bo nikt mnie nie słucha!


Jest coś takiego:
Informacja: Opisy techniczne i dane regulacyjne cz. 12
Nazwa: Opisy techniczne i dane regulacyjne cz. 12
Producent: Wydawnictwo Komunikacji i Łączności
Kategoria: Książki>Budowa i obsługa samochodów

Autor: Krzysztof Wiśniewski



Opis każdego modelu zawiera informacje o danych technicznych, regulacyjnych oraz kontrolno-diagnostycznych: silnika i jego układów, podwozia i jego zespołów, wyposażenia elektrycznego, wartości momentów dokręcania ważniejszych połączeń, mas, pojemności poszczególnych układów oraz zalecane materiały eksploatacyjne i częstość ich wymiany, zużycie paliwa, prędkość maksymalną deklarowaną przez producenta pojazdu.

CZĘŚĆ 12
36 modeli samochodów z lat 1995-1999:

Citroën (Xsara, Xantia),
Daewoo (Lanos),
FIAT (Seicento, Punto, Marea),
Ford (Fiesta, Mondeo),
Nissan (Almera),
Opel (Vectra B),
Renault (Laguna),
SEAT (Toledo),
Skoda (Octavia),
Toyota (Corolla, AVENSIS),
Volkswagen (Polo)




I można przez motonews zamówić cena 33 PLN
Sklep motonews
  
 
Nie przesadzajcie, takie książki można normalnie dostać w sklepach, ostatnio widziałem w centrum i w Norauto w Piasecznie.

O ile jednak zrozumiałem intencje poszukujących, oni chcieli mieć tańszą wersję niż oficjalne wydawnictwa.
  
 
Słuchajcie...wynikło chyba małe nieporozumienie!
Chodzi mi owszem o knigę do Avensis ale taką niby kobyłkę...
Widziałem taką książke chyba formatu coś około A4 ale to było z tego co pamiętam (jeśli dobrze?) książka w całości poświęcona jednemu modelowi....chodzi o knigę do Cariny E
O, i czegoś takiego poszukuję...
Z braku laku skorzystam z oferty motonews ale obawaiam się że tam nie będzie może aż tak dokładnie opracowany ten temat?
Czy też przesadzam?
Chodzi mi też nie tyle o same dane regulacyjne ale również ew. co kiedy wymienić itp...
  
 
Co kiedy wymienić?? Nie masz tego w książęczce gwarancyjnej? Może chodzi Ci o bardziej zaawansowane opcje niż standardowa wymiana eksploatacyjna?