Gdzie są ukryte kable od głośników w desce rozdzielczej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Zaznaczam że przeszukałem forum i nie mogę odnaleźć podobnego problemu.
Mam pewien problem, mam Essiego z 91 roku w wersji Ghia, posiadał on fabryczne radio i głośniki z tyłu, natomiast nie ma głośników z przodu. Postanowiłem że założę sobie głośniki i pojawił się problem z okablowaniem.:-/ Nie mogę znaleźć kabli od głośników przednich, zaznaczam że rozbierałem przednie lewe drzwi, no i jest tam kostka od głośników(kabel żółty z czarnym i szary lub biały z czarnym), podejrzewam że w prawych też jest kostka. Nie mogę odnaleźć ich w środku deski, zaznaczam że nie ma ich przy radiu, ani pod tym plastikiem pod którym są przekaźniki.

Może ktoś z Was wie gdzie są schowane te kable od lewych i prawych głośników?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
  
 
najprościej jest zdjąć osłonę wewn progu i polecieć po kablach od złączki w drzwiach. Możliwe, że masz gdzieś wciśnięte, albo ktoś coś mieszał...
  
 
W oryginale kable od przednich głośników mają zółte owalne wtyczki w pobliżu słupków.
  
 
Cytat:
2008-03-13 12:54:53, zeberko pisze:
W oryginale kable od przednich głośników mają zółte owalne wtyczki w pobliżu słupków.


Czyli od wtyczki dzwiowej leci kabel, a na nim te owalne wtyczki? Ile +/- od wtyczki drzwiowej?
U mnie leci z wtyczki drzwiowej cała wiącha i rozdziela się dalej przy skrzynce bezp.

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2008-03-13 12:59:55 ]
  
 
2008-03-13 12:54:53, zeberko pisze:
W oryginale kable od przednich głośników mają zółte owalne wtyczki w pobliżu słupków.

W drzwiach kostka jest żółta, ale niestety nadal nie wiem gdzie Ford wcisnął tą drugą wtyczkę. Po kablach trudno dojść, ponieważ jest ich tam cała masa i są na dodatek owinięte czarną taśmą.

Surec napisał:


Czyli od wtyczki dzwiowej leci kabel, a na nim te owalne wtyczki? Ile +/- od wtyczki drzwiowej?
U mnie leci z wtyczki drzwiowej cała wiącha i rozdziela się dalej przy skrzynce bezp.


Od skrzynki bezpieczników, którędy idzie u Ciebie ten kabel? Ten kabel jest podpięty do skrzynki od bezpieczników?

Dzięki panowie za odpowiedzi!
  
 
Tak jak Ci wcześniej pisali szukaj żółtej wtyczki w pobliżu złącza wielopinowego na słupku drzwiowym nie powinna być dalej jak 10-15 cm od niego
  
 
Czesc u mnie mk5 92 rok kostka jest za osłonami przy nodze te takie trójkątne gdzie włacznik od pompy paliwa a z drugiej strony czyli od pasażera gdzie komputer. No i ja niemiałem kabli do tyłu przeprowadzonychsam musiałem polożyć nowe.