Prius,awaria abs

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam...od niedawna jestem posiadaczem priusa i mam awarie ABS, palą sie wszystkie kontrolki zwiazane z abs...w aso toyota zczytano kod C1345 tyle ze nie bardzo wiedzieli o co chodzi i gosciu powiedział ze wysle list do centrali i mija juz trzeci tydzien a listu nie ma......moze ktos poradzi....auto jest z 2006 roku i było stukniete lekko przodem
  
 
Cytat:
2008-03-16 19:41:49, notblue1 pisze:
witam...od niedawna jestem posiadaczem priusa i mam awarie ABS, palą sie wszystkie kontrolki zwiazane z abs...w aso toyota zczytano kod C1345 tyle ze nie bardzo wiedzieli o co chodzi i gosciu powiedział ze wysle list do centrali i mija juz trzeci tydzien a listu nie ma......moze ktos poradzi....auto jest z 2006 roku i było stukniete lekko przodem


Moze wyslal golebiem pocztowym
Albo niech lepiej zaczna je chodowac,bo o samochodach nie maja pojecia....po prostu rece i fujara opadaja
Wiem dlaczego z centrali nie ma odpowiedzi ...bo oni juz dawno wszyscy nie zyja...popekali ze smiechu.
Zapytaj czy ten serwis posiada lacze internetowe.
Mozna tam wejsc na strone Toyoty -system Techdoc,i tam jest wszelaka dokumentacja.Opisy kodow usterek itd.

Dobra nie kopie sie lezacego serwisu
C1345 trzeba wykonac testerem kalibracje zaworu linearnego w module ABSu

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-03-16 22:48:08, Bigelektron pisze:
Moze wyslal golebiem pocztowym Albo niech lepiej zaczna je chodowac,bo o samochodach nie maja pojecia....po prostu rece i fujara opadaja Wiem dlaczego z centrali nie ma odpowiedzi ...bo oni juz dawno wszyscy nie zyja...popekali ze smiechu. Zapytaj czy ten serwis posiada lacze internetowe. Mozna tam wejsc na strone Toyoty -system Techdoc,i tam jest wszelaka dokumentacja.Opisy kodow usterek itd. Dobra nie kopie sie lezacego serwisu C1345 trzeba wykonac testerem kalibracje zaworu linearnego w module ABSu


Moze tez byc usterka w zasilaniu modolu lub samego modolu.
Jak nie poradza zapraszam do Katowic na Kolejowa

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
rece opadaja na ten serwis.....teraz gosci co to prowadzi ma wolne....ciekawe, jak bym zostawił im auto to by tak sobie miesiac stało i czekało na meila z centrali....???? najłatwiej zainkasowac kase, nałozycz krawat i szpanowac madrale....kurcze szkoda ze tak daleko mieszkam ale nic nie powiedziane.....wybieram sie na slask do rodzinki to moze namierzymy sie telefonicznie....jak mozesz to przeslij na maila notblue@poczta.onet.pl.....wogole dzieki za porade moze sam zamiast centrali mu podpowiem co trzeba zrobic.....zafajdany serwis
  
 
Cytat:
2008-03-19 09:55:03, notblue1 pisze:
rece opadaja na ten serwis.....teraz gosci co to prowadzi ma wolne....ciekawe, jak bym zostawił im auto to by tak sobie miesiac stało i czekało na meila z centrali....???? najłatwiej zainkasowac kase, nałozycz krawat i szpanowac madrale....kurcze szkoda ze tak daleko mieszkam ale nic nie powiedziane.....wybieram sie na slask do rodzinki to moze namierzymy sie telefonicznie....jak mozesz to przeslij na maila notblue@poczta.onet.pl.....wogole dzieki za porade moze sam zamiast centrali mu podpowiem co trzeba zrobic.....zafajdany serwis


Nie zdziwi mnie nic pierwszego Priusa facet przytargal z Poznania na lawecie ,kupil go tanio z Niemiec bo tam go nie potrafili naprawic.
Pracuje w ta sobote przed swietami do14 ,gdybys byl kolo 10 to moznaby podzialac ,skalibrowac co sie da,lub naprawic jezeli gdzies jest przerwa.
Gdzie byl bity??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-03-19 19:51:11, Bigelektron pisze:
Nie zdziwi mnie nic pierwszego Priusa facet przytargal z Poznania na lawecie ,kupil go tanio z Niemiec bo tam go nie potrafili naprawic.


A co się zepsuło ?
  
 
Cytat:
2008-03-20 11:31:12, BabciaEwa pisze:
A co się zepsuło ?


uklad ladowania HV falownik.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
przed swietami to nieee...wybieram sie gdzies pod koniec kwietnia a specjalnie to nie chce mi sie tyle kilosów gonic, narazie jeżdze bez abs i tych wszystkich pochodnych a tak na marginesie szkoda ze temu silnikowi zabrali tych kilkanascie koni..yaris z tym silnikiem ma cos ponad 100 a tu tylko 78.... a bity był po przodzie...ale nie tak zeby az od grodziówki sie odbił silnik, poduszki nawet nie wyskoczyły....
  
 
Cytat:
2008-03-20 18:08:49, Bigelektron pisze:
uklad ladowania HV falownik.


WielkiElektronie !
Czy mógłbyś objaśnić Babcię, co to znaczy "HV falownik" ?
  
 
Cytat:
2008-03-22 11:49:14, BabciaEwa pisze:
WielkiElektronie ! Czy mógłbyś objaśnić Babcię, co to znaczy "HV falownik" ?


High Voltage .Prius jest hybryda napedowa Naped sklada sie z silnika spalinowego polaczonego przekladnia planetarna z MG1 i MG2.Jedno MG jest rozrusznikiem i pradnica a drugie silnikiem elektrycznym.
Pradnica daje prad przemienny ktory jest zamieniany na prad staly do ladowania baterii HV .Prad staly zas jest zamieniany na przemienny przez Falownik sterowany procesorem.Glownie falownik zrobiono po to ze silnik elektryczny jest asynchroniczny,tzn ze pole magnetyczne stojana ma poslizg w stosunku do wirnika,a poniewaz silnik elektryczny pracuje na zmiennych obrotach wiec potrzebna jest stala kontrola wartosci poslizgu aby silnik mogl wogole pracowac.
W tym przypadku wywalalo kod bledu ukladu ladowania.Jak to bywa z wysokim napieciem najslabszym ogniwem sa zawsze polaczenia lutowane.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziękuję pięknie za wykład - teraz już jestem mądrzejsza.
  
 
lipaaaaaaaaaaaa !!!! wczoraj zrobili kalibracje i nic!!! jestem w punkcie wyjscia
  
 
Cytat:
2008-03-29 07:25:34, notblue1 pisze:
lipaaaaaaaaaaaa !!!! wczoraj zrobili kalibracje i nic!!! jestem w punkcie wyjscia


A kalibrowali tez listownie?
Moze uklad jest zapowietrzony.Zrobili kalibracje i kontrolki nie zgasly?
Jezeli dalej jest ten kod bledu tzn ze kalibracja nie przeszla ,moze masz cos z zasilaniem sterownika.
Bez auta niewiele jestem ci w stanie pomoc.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-03-29 07:25:34, notblue1 pisze:
lipaaaaaaaaaaaa !!!! wczoraj zrobili kalibracje i nic!!! jestem w punkcie wyjscia


Ale wygrzebalem starego posta o Priusie
Najwieksze bylo zdziwienie Notblue 1 kiedy pare miesiecy pozniej przyjechal z Bialegostoku do Katowic,wykonalem reset i wspomniana kalibracje ,i po problemie,z pol godziny zajelo z piciem kawy.
Przy okazji pozdrawiam tez wlascicieli hybryd z Gdyni i Gdanska.
Niektore kalibracje widocznie wychodza tylko w Katowicach.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
W moim Priusie III dzieje sie to samo, świecą kontrolki, pika i pedał hamulca twardy, programem diagnostycznym Delphi wyczytałem kod C1253 - przekaźnik silnika pompy serwa hamulcowego.
Może jak by ktoś wiedział gdzie go znaleźć były by mniejsze koszty, ja szukałem w skrzynce pod maską i nie znalazłem, może jest przy samej pąpie która nabija ciśnienie do bańki przy niej?
Proszę jakieś podpowiedzi bo serwis nie naprawia tylko wymienia na nową.