[ ASTRA G ] nie schodzi z obrotów przy zmianie biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam astrę G 1,8 16v silnic Ecotec (x18xe...)
przy zmianie biegów obroty nie spadają jak powinny tylko na chwilę jakby się podbijają,i dopiero spadają, jest to uciążliwe - nie da się szybko i dynamicznie ruszać, a nawet jak się da to stasznie wyje przy zmianie biegów przez te podwyższanie obrotów ( tak jakbym nie puścił sprzęgła )
czy to jest wina sprzęgła czy przepustnicy ? czy czegoś innego ? sprzęgło jest w miarę nowe, przepustnicę ostatnio czyścili, rozbierali, i ustawiali, ale nadal jest to samo,

drugi problem jest taki, że na jedynce i dwójce praktycznie nie da się jechać płynnie, da się tylko przyspieszać, bo próbując jechać płynnie np.w korku powoli itp samochód szarpie, nieregularnie, prawie zawsze inaczej, mechanicy rozkładają ręce, wymienili egr, lambdę itp itd, dalej to samo,
  
 
służbowo śmigam,a raczej sie toczę, gównem z rodu volkswagena z "elitarnym i wysublimowanym" logo audi. Pomijając fakt, że to fabrycznie jest syf ostatnio tez strasznie szarpie podczas dłuższej jazdy na niskim biegu... problem okazał sie błahy ale kosztowny - poduszka skrzyni.
Pozdrawiam
  
 
Czy to występuje tylko na LPG ? no i czy gaz sekwencja czy zwykły ?

Ja mam LPG zwykłe z kompem i miałem podobnie, okazało się że jest taki mały kabelek od komputera LPG który zazwyczaj gazownicy pomijają i nie podłączają, on jest odpowiedzialny za zbijanie z obrotów. Pojechałem do speca, on właśnie mi o tym powiedział i podłączył ten kabelek gdzieś do instalacji samochodu (chyba przy przepustnicy) od tamtego momentu normalnie mi schodzi z obrotów.
  
 
Cytat:
2008-04-02 17:53:46, potryk pisze:
Czy to występuje tylko na LPG ? no i czy gaz sekwencja czy zwykły ? Ja mam LPG zwykłe z kompem i miałem podobnie, okazało się że jest taki mały kabelek od komputera LPG który zazwyczaj gazownicy pomijają i nie podłączają, on jest odpowiedzialny za zbijanie z obrotów. Pojechałem do speca, on właśnie mi o tym powiedział i podłączył ten kabelek gdzieś do instalacji samochodu (chyba przy przepustnicy) od tamtego momentu normalnie mi schodzi z obrotów.



a masz może telefon do tego speca ? bardzo mi zależy, pozdrawiam ( to się dzieje i na lpg i na benie )