[ ASTRA F ] Czujnik Indukcyjny + kontrolka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od pewnego czasu zuwazylem wzmozona prace kontrolki silnika Dzis po zczytaniu bledow ukazaly sie dwie sztuki nr13 i nr 19 ...
Jak z nr13 (Sonda Lambda-brak sygnalu) mozna sobie poradzic raczej prosto to z nr19 (Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej) mam problem.
Czy ten blad wskazuje na uszkodzenie Czujnika Wału Korbowego ? Coz to za ustrojstwo ?
Nie chce kupowac czegos co nie wymaga wymiany wiec pisze do Was z prosba o pomoc

Drugi problem natomiast to kontrolka w zegarach . . Jest tam taka jedna, magiczna ktora nie wiem co oznacza
Na zdjeciu znajduja sie 3 sztuki. Od prawej Kontrolka Silnika, Kontrolka Recznego i ostatnia ta nieszczesna Niewiadoma

Nie swieci mi sie ona podczas jazdy, zaznacza swoja obecnosc tlyko przy wlaczonym zaplonie . .

->->->->->->->->-> K L I K -<-<-<-<-<-<-<-<-<-

[ wiadomość edytowana przez: taxi dnia 2008-04-02 16:22:36 ]
  
 
To jest kontrolka czujnika od klocków hamulcowych, jak będziesz miał klocki do wymiany wtedy ci się zapali na stałe
  
 
1. błąd sondy lambda pojawia sie na 90% z winy twojej instalacji LPG

2. błąd czujnika położenia wału jest tylko na włączonym zapłonie jeśli odczytasz kody na odpalonym silniku błędu nie będzie

btw. przy uszkodzeniu tego czujnika nie odpalisz silnika

co do kontrolek to kontrolka z wykrzyknikiem jest kontrolką płynu hamulcowego kontrolka okładzin jest pomarańczowa i jest w wyższym rzędzie