Dymi przy LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chyba nikt nie zauwazyl mojego pytania dlatego tworze nowy watek.
Zauwazylem dzisaj, ze przy jezdzie na LPG troche mi z tylu kopci. Tzn ja rozumem ze gaz sie spala na duza ilosc CO2 i H2O ale dzisiaj bylo goraco wiec para chyba nie powinna sie skraplac? Dodam tylko, ze dymek jest koloru bialego (czyli jakby para a nie olej). Czy to zawsze tak troszke kopci bo moze wczesniej po prostu tego nie zauwazylem? (Jak stalem na swiatlach to az mi glupio bylo taka dymowa z tylu szla hehehe).



  
 
Jezeli nie kopci na benzynie, to pewnie plyn podgrzewajacy parownik dostaje ci sie do gazu. Sprawdz, czy ci go nie ubywa...
  
 
Albo (oby nie) puszcza uszczelka pod głowicą
i płyn chłodzący wali do cylindrów. Ale czułbyś spadek mocy.
Swoją drogą w moim bolidzie też ubywa płynu, ale zbiornika wyrównawczego.
To najprawdopodobniej nieszczelność na przewodzie.
  
 
Oby to nieszczelność, ale ja też tak myślałem rok temu, aż ściągnęłem głowicę i był przedmuch na uszczelce. Ubywało mi jakieś 1l na 1000 km i żadnych innych objawów nie odczuwałem.
  
 
z tego co się nie mylę to zbiorniczek wyrównawczy jest jakby nieodłączną częścią układu chłodzenia bo jak w układzie jest za dużo płunu to ciśnienie go wypycha do zbiorniczka a w odwrotnym przypadku płyn jest zasysany przez podciśnienie tworzące się z powodu małego poziomu w układaie także jeżeli ubywa ze zbiorniczka i trzeba dolewać co jakiś czas to znaczy że niedobrze się dzieję bo to to samo coby dolewać do chłodnicy no chyba że chodziło ci o zbiorniczek płynu od spryskiwacza to żeczywiście nie ma się co przejmować
  
 
Nie no plynu nie ubywa. Tylko ten bialy dymek. Ale widzialem ze niektore samochody na LPG tez to maja. Norma to czy jak?
  
 
Wiesz mi nie dymi z rury ale mam problemy z płynem w zriorniczu wyrównawczym.

Jak można sprawdzić czy woda przedostaje się do parownika?

Mam osttatnio straszny problem z gazem. Po odpaleniu na zimnym silniku musze przejechać z 10 km żebym mógł wyłączyć ssanie. Jak to zrobię wcześniej to Samarka gaśnie. Nieważne że po jakiś 2 km mam juz gorący silnik.

Nie mam pojecia co to może być. Jakieś sugestie?

Jacek