Opony na lato i na deszcz - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
U mnie zagościły 2 nowe Kleberki (na przód) głównie za sprawą Pigletta
Jestem zadowolona z zakupu
  
 
Witam.
Ja założyłem w ave fuldy carat progresso. Całkiem przyzwoite opony za niezłą cenę.
Trzymają się na mokrym i są ciche.
Polecam.
  
 
wczoraj zamówiłem 2 szt. firestone tz200
za miesiac trzeba dokupić jeszcze 2
  
 
Sprzedałem na allegro komplet starych continentali za 208 zł dołożyłem drugie 208 zł i za 416 zł mam wszystkie cztery nowe passio 2. narazie są ciche i dobrze mi się na nich jezdzi w sumie jestem zadowolony.nowa opona za 104 zł.
  
 
Cytat:
2008-04-12 09:03:29, Cromm pisze:
Ja mamBF Goodrich profiler 2 letnie i powiem szczerze ze na suchym są jak najbardziej OK ale na mokrym to podobnie jak debice potrafi wpasc szybko w slizg.



Widze ze nie tylko ja to zauwazyłem przy tych oponach , ale i tak nie jest tak zle z nimi , jezdziłem na gorszych . W Carinie mam własnie BFGoodrich Profiler 2 w rozmiarze 195/60/14 , fajnie było jak byly nowe , na mokrej nawierchni sie trzymały dobrze , teraz jak sie przytarly to juz jest troche gorzej ale jak pisalem jezdziłem na znacznie gorszych.



Pomimo ze to jeszcze nie sezon na letnie opony ja zdecydowalem ze do Corolli E11 kupie w dniu jutrzejszym nowe oponki letnie w rozmiarze 185/60/14 czyli takim jaki miała. Wybór tym razem padl na oponki Nokian H , miałem okazje pojezdzić juz na nich w innym aucie i stwierdzić moge ze oponki są rewelacyjne. I na mokrym i na suchym sie swietnie trzymają , wjechanie w kałuze nie powoduje zadnych problemow. BFG Profiler 2 jest daleko w tyle za tymi Nokiankami.

Poraz zmienic wysłuzone Contonentale PremiumContact które pomimo ze mają jeszcze 6 mm bieznika są z roku 2002 i juz poprostu spękały , zwłaszcza w rowkach bieznika....

Mam równiez letnie Nokiany Z w Lexie i tez w/g mnie są rewelacyjne.

Myslalem z poczatku aby co corolli kupic Nokian i3 ale sam przedstawiciel mi ich nie polecal poniewaz podobno strasznie szybko sie scierają i teraz tylko na specjalne zamowienie je sciuągają poniewaz klienci nie byli przez to zadowoleni z tych opon. Podobno wręcz na odwót jest z Nokianem H/V.





[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2010-01-11 18:36:37 ]
  
 
Chociaż wiosna za pasem, ja jeszcze męczę zimówki
Przede mną zakup letnich kapci i mam dylemat co założyć.
Moi kandydaci na lato to:
Vredestein Sportrac 3 195/60/15
Uniroyal RainExpert 195/60/15
Uniroyal RainSport 2 205/50/15

Te ostatnie trochę mnie straszą swoją szerokością
Podstawowe warunki do spełnienia to dobre trzymanie na zakrętach i bezstresowa jazda w koleinach pełnych wody.
Ktoś ma może doświadczenia z powyższymi modelami ?
Pozdro.

Ps. Nokian H i inne asymetryczne jakoś do mnie nie przemawiają Chociaż zbierają rewelacyjne opinie, bałbym się nimi pojechać w ulewie 160+ przez "autostradę" A4 K-ów - K-ce
  
 
Ja kupiłem jeszcze w marcu do swojej Cariny nowe Uniroyal Rain Expert 185/65/14R. I doskonale sprawdzają się na mokrej nawierzchni, nawet koleiny pełne wody nie sprawiają, że auto mi ucieka na boki. Mogę je spokojnie polecić.
  
 
tak jak Linek pisał KRYSMER ma niezłe ceny i to nie reklama zaopatruję się u niego w oponki wiadomo do Japońca Japońce i W drive czy A drive to naprawdę niezłe opony a cena przystępna jak na jedną z najlepszych firm oponiarskich
  
 
Temat jeszcze nie powrócił w tym sezonie To ja zacznę.
Co jest modne na wiosnę '11?
Miałem jakieś tam Nokiany zakupić, ale podobno przenieśli produkcję do Rosji i nie jest za ciekawie...


Chodzi mi dokładnie o rozmiar 205/55 r16



[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2011-03-31 15:31:48 ]
  
 
pisałem wcześniej o oponie passio2 , teraz mogę napisać że to pomyłka i porażka , na suchym ok ,ale na mokrym to katastrofa , dla mnie to łyżwa nie opona , już ich nie mam , na sezon 2010 zakupiłem Yokohamy A.drive i teraz jestem zadowolony , zaraz po świętach zmieniam obuwie , już chyba czas .
  
 
Cytat:
2011-04-24 08:05:42, Tragbier pisze:
pisałem wcześniej o oponie passio2 , teraz mogę napisać że to pomyłka i porażka , na suchym ok ,ale na mokrym to katastrofa , dla mnie to łyżwa nie opona , już ich nie mam , na sezon 2010 zakupiłem Yokohamy A.drive i teraz jestem zadowolony , zaraz po świętach zmieniam obuwie , już chyba czas .


Też kupiłem Yokohamy A.drive i też jestem zadowolony. Na mokrym jeszcze mnie ani razu nie ślizgnęło ani przy starcie ani przy hamowaniu, a i aquaplanning w porównaniu do poprzednich Kleberów prawie nie istnieje.
  
 
Na wiosnę kupiłem do CarinyE Uniroyal Rainexpert 185/65/r14 i muszę przyznać, że wybór był bardzo dobry. Bardzo przyjemne na suchej nawierzchni, a na mokrej nigdy nie czułem się bardziej pewnie. Przy hamowaniu awaryjnym nie tracą przyczepności, są dosyć ciche i wyglądają też nie najgorzej...
  
 
ja na zime moge polecic tylko nokian, jezdziłem na wielu markach, ale nokian sie w zimie urodził i do zimy przeznaczony nokian na lato nooo powiedzmy ze moze byc ,,tu w norwegi na zime uzywają wyłacznie nokian z kolcami, fajna sprawa na lodzie i sniegu zero poslizgu ale norwegia jako nieliczny kraj pozwala na opony z kolcami
  
 
Ja w tym rozmiarze kupiłem Contnental Conti Premium Contact 5 są bardzo dobre.Poczytaj o nich.Polecam
  
 
Witam
Jeżdżę od 4 lat corolką E12 silnik 2,0 d4d 90 koników. Jestem wielkim laikiem jeśli idzie o sprawy techniczno motoryzacyjne. Podczytuję sobie na tym forum i wielkie brawa dla osób dzielących się swoją wiedzą z innymi.
Mam takie pytanko: czy opony 195/65/15 - na lato - będą właściwe do tego autka. Obecnie zjeździłem 195/60/15, a namawiają mnie na profil "65" ze względu na nie najlepszy stan lokalnych dróg.
Ah! Mają to być opony Vredestein - co koledzy sądzą o tym wyborze.
  
 
Witam

Oponki na lato już kupiłem.
Są to opony Vredestein Sportrac 5 w rozmiarze 195/60/15 88H