UNIDEN PRO 520 XL + antena jaka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!

Prosze mnie nie besztać znam się na forach i na wspaniałej opcji szukaj

Ale nie znalazłem odpowiedzi na męczące mnie pytanie, więc wole usłyszeć z "pierwszej ręki"

Więc jestem zielony.. ale poczytałem, poczytałem więc zdecyduje się kupić radyjko UNIDEN 520, ale mam problem z doborem anteny ;/

Jest to CB do Opla Combo, autko sam ow sobie wysokie, więc wolałbym bata za długiego nie mieć, ale czy 100 cm będzie wystarczający do użytkowania CB ?
bo tam sobie oglądam aukcje Uniden 520 + hustler IC-100 za 312 złotych,
ale czy ta antenka nie jest za krótka? i co z łapaniem szumów z wycieraczek real?

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi!
  
 
Poczytaj sobię temat o antenach który jest na tym forum podwieszony i tam masz listę anten w kolejności od najlepszej do najgorszej Wybierz która będzie odpowiadała fonansowo i dłogościowo
  
 
nie chce być niegrzeczny, ale prosze dokładnie czytać post.... ;/

Ja nie wiem właśnie jaką długość mam dobrać więc po co mam patrzeć na statystyki "popularosci" ? ?
Finansowo to mi wszystko jedno, chodzi o długość i jakość
  
 
A czy w tamtym zestawieniu chodzi o statystyki popularności? Przecież tam jest zestawienie przetestowanych anten i posegregowanie w kolejności najlepsze-najgorsze... I skoro wyskoczyłeś z Hustlerem to ma się rozumieć że od zestawiku wymagasz tylko tego żeby pomagał na bieżąco w kontrolowaniu sytuacji na drodze i nie potrzebny Ci jest duży zasięg A i w tamtym zestawieniu masz podane też długości więc jaki problem widzisz w dalszym, samodzielnym wyborze... Ja po przeczytaniu tamtego doszedłem do wniosku że ML145 będzie dla mnie odpowiednia i taką zakupiłem i nie żałuję decyzji (chociaż w miare jedzenia apetyt rośnie i antena zostanie zamieniona w wakacje na President Texas )

PS. Wiadomo że jakość zależy przede wszystkim od długości no i firmy bo nie ma co patrzeć na voice krafty i sunkery
  
 
No Davidos zrehabilitowałeś się

Wiesz bo problem tego typu, że mam Opla Combo... mój dach jest już wystarczająco wysoki więc boje się, że zakładając za długą antene będe haczył o niektóre rzeczy no i będę się mocno rzucał w oczy, a nie ukrywam, że CB kupuje przede wszystkim, aby być o krok do przodu przed miśkami
Więc metr mi tu wystarczy? czy te 145cm będzie korzystniejsze?
  
 
Ja tam wielkim znawcą nie jestem, piszę tylko z własnego doświadczenia. Różnica między ML145 a IC100 jest widoczna, ale myślę że 100cm wystarczy do sprawnego porozumiewania się w trasie. W końcu 30% samochodów ma hustlera na dachu Swoją drogą gdybym wybierał antenę ok 100cm to bym jednak wybrał coś co słyszałem i bardzo mi do gustu przypadło, a mianowicie Sirio AS-100 czy jak to się piszę. Wydała mi się lepsza od Hustlera. A i na Hustlerze osiągniesz te 10km zasięgu, czasem w sprzyjających warunkach więcej, więc nie tak źle.
Ostatnio robiłem z kolegą test. Ja Uniden 520 i ML145, a on Onwa i Hustler. Do 8km było spoko, potem wjechałem w las i po 500m w lesie zaczęły się szumy i po ok 9.5km nie za ciekawie się zrobiło. A wtedy nagle odezwał się drugi kolega, który na tym samym parkingu stał i ma na dachu Lemm montażówkę ok 170cm i ja go słyszałem bardzo dobrze, a kolega z Hustlerem odszedł w zapomnienie
  
 
hm.... ciekawe co piszesz.
Szczerze to pocieszyłeś mnie, nie robi mi różnicy czy zapłace pare złotych więcej za antena 100cm innej firmy - bardziej sprawdzonej więc zwróce uwage na model który proponujesz, a jeżeli na tej antence dam rade się spoko porozumiewać to w ogóle mnie pocieszyłeś

więc nowy typ:
radio - Uniden 520
antena - Sirio AS-100

kto ma coś przeciwko niech pierwszy rzuci kamieniem ;p

A czy ogólnie jak zostawiasz gdzieś w mieście autko i idziesz coś załatwić to magnesowa antenka zniknie migiem tak?
Trzeba ściągać? jakie są realia?
  
 
Co do znikania anten. Ja chowam zawsze gdy jestem w jakimś większym niż mieście. Większym znaczy prawie każdym (nawet gminnym jak jestem w obcym rejonie) Kolega miał antenę na vw passacie i we Włodawie zostawił pod blokiem samochód na 10min... wrócił i zobaczył kawałek kabla tylko. Zdenerwował się, kupił antenę montażową, nie pamiętam jaki model ale Lemm'a i przykręcił ją z taką siłą że sam teraz nie wiem jak ją odkręci. Nawet chyba sobie sam nakrętke dorobił jakoś żeby byle kto nie odkręcił Dlatego ja radzę mimo wszystko chować magnesówke, a niestety od częstego chowania może coś się uszkodzić, kabel gdzieś przetrzeć czy naderwać przy samej antenie i tu zaleta montażówki się ukazuję...

A i jeżeli naprawdę nie robi Tobię różnicy cena to popatrz na Presidenta,. Nie pamiętam modelu, ale coś ok 230zł kosztuję na allegro i ma niecałe 100cm. Kolega takiego ma z radyjkiem też presidenta, nie wiem jak z zasięgiem dokładnie, ale rozmawiałem z nim na odległość ok 3km i nadawał dużo wyraźniej niż inni. Całkiem inaczej (lepiej) było go słychać... Miałem porównanie bo stałem w kolejce na granicy, on w jednym końcu, ja w drugim i on wyraźnie się wyróżniał, tylko takiej antenki trochę szkoda, bo zostawić taką na 5min niechcący to pewnie zwiną :/
  
 
Nie no taka cena jest już porażająca.... szczególnie że podejrzewam, że nie przeskoczy się tego że antena jest krótka..... także będę się trzymał tego co napisałeś wcześniej, dla mnie najbardziej istotne słyszeć w pobliżu pare kilometrów ostrzeżeń przed zagrożeniami finansowymi, może troche przestane żyć w stresie co mnie może spotkać za zakrętem.....

A stroiłeś antene z CB gdzies? jak tak to ile kosztuje ta przyjemnosc?
No i zastanawiam się którędy wypuszcza się kabel..... ja mam tylko przednie drzwi, no i podówjne drzwi na pace z tyłu....
  
 
Ja z racji że mam sedana a z bagażnika często korzystam to mam przez drzwi puszczoną antenę i tak od prawie roku i nic się z kablem nie dzieję. Antenę chciałem stroić, pojechałem do zakładu gdzie zazwyczaj załatwiam sprawy audio i wiem że stroją. Gość podszedł z miernikiem i po kilku minutach (nawet krócej) powiedział że stroić nie trzeba... Może i miał racje, bo zasięg mam przyzwoity