CB+Wzmcniacz +Tuba

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Witam

Stwierdzilem ze MSS pobedzie jeszcze ze mna wiec wstawilem kilka udogodnień.
-CB President ( 2 schowek od gory na konsoli)
-Antesa Sirio ( na klapie bagaznika )
-AlphaRed (wzamacniacz 2x300 ze zwrotnicami)
-Tuba Blaupunkt 350
-Glosniki w drzwiach zostawilem moim zdaniem nie sa takie zle
-Twitery x 2
-Pioneer DEH 3000
-uchwyt na tel +6630+ wyprowadzona ładowarka +TOMTOM
-alumki Dezent V Dark 15"
-antena GPS na magnesie na prawym słupku

Wszystko fajnie pieknie ale jak gadam do gruszki to mnie slychac w tubie prosze o pomoc moze ktos miał podobnie?
Dodam ze wszystkie kable ida jednym korytkiem moze to tego wina?
Jak wyłacze radio oczywiście jest ok ...

Ratujcie bo sie załamie tyle roboty psu w ...


Pozdrawiam
  
 
Ja mam podobnie, ale tylko wtedy gdy transmitera MP3 używam. Podejrzewam, że ilość elektryki i elektroniki w Twym aucie obejmuje wszystkie częstotliwości świata stąd te problemy. Przyzwyczai się.
  
 
Spróbuj antenkę dać bliżej przodu autka

Ja kiedyś jak testowałem ręczniaka Dragona PROcośtam to mo komputer w pokoju świrował
  
 
Kurde sęk w tym ze nie da da sie przyzwyczaic (daje bardzo głośno)
Zrobiłem taki test i podłaczylem pod samo radio inna antene i było ok wiec tak sie tylko domyslam ze jak bym puscil druga strona samochodu kabel antenowy to moze by było ok?
Inna wieść gminna niesie ze jak mam radio presidenta to jesli kupie antene presidenta to bedzie ok ale sam juz nie wiem...
Masakra
  
 
Cytat:
Spróbuj antenkę dać bliżej przodu autka



Tez ciezko bedzie bo mam mocowanie na klape tylna samochodu zreszta w innym miejscu nie zda egzaminu antena bo jak dam na dach to co 5 min trzeba sciagac to garaz to cos tam i tak w kółko..

Jak ktos podpowie jak to wrzuce troszke fotek

[ wiadomość edytowana przez: Zwierzu dnia 2008-04-07 18:09:07 ]
  
 
Cytat:
2008-04-07 17:57:34, Zwierzu pisze:
Inna wieść gminna niesie ze jak mam radio presidenta to jesli kupie antene presidenta to bedzie ok ale sam juz nie wiem... Masakra


Bezedura Ja zapytam o coś trywialnego, czy wystroiłeś antenę?

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
Bezedura Ja zapytam o coś trywialnego, czy wystroiłeś antenę?



Prawde mówiąc gdybym tego nie zrobił i tu pisał to mozna by mnie zapytac czy jestem zdrowy psychicznie
  
 
Cytat:
2008-04-07 17:57:34, Zwierzu pisze:
Zrobiłem taki test i podłaczylem pod samo radio inna antene i było ok wiec tak sie tylko domyslam ze jak bym puscil druga strona samochodu kabel antenowy to moze by było ok? Inna wieść gminna niesie ze jak mam radio presidenta to jesli kupie antene presidenta to bedzie ok ale sam juz nie wiem... Masakra




A radio jest nowe czy z piątej ręki
Jest kilka możliwości:
- radio jest rozstrojone i "sieje" gdzie popadnie po sprzęcie RTV,
- antena rozsiewa harmoniczne, które zakłócają pracę innego sprzętu RTV,
- źle zestrojona antena.

Co do radia i anteny to bzdura - jak już Ci napisali.

Najpierw połóż kabel po drugiej stronie - może pomoże
Sprawdź omomierzem ekranizację kabla antenowego
Może jest gdzieś przetarty lub nie ma dobrego masowania i stąd te zakłócenia
Jak na innej antenie było dobrze to obstawiam jej wine
  
 
Radio jest nowe , gdy wezme inna antene i na zywca podłacze ja ,oknem na dach wtedy działa bez problemów. Stad wnioskuje ze to kwestia tego ze jedna rynną idzie
-kabel antenowy (cb)
-zasilanie tuby
-chinche do tuby
Tak wiec radio raczej nie sieje skoro z inna antena działa.

Cytat:
antena rozsiewa harmoniczne, które zakłócają pracę innego sprzętu RTV


Jeśłi bardziej mozesz sprecyzowac ten podpunkt bede bardzo wdzieczny

A antena jest zestrojona dobrze i ma mase sprawdzał to fachowiec dziskaj rano.
Cytat:
Jak na innej antenie było dobrze to obstawiam jej wine


Własnie jeden z tych fachowców powiedzial ze mial podobną historie i zmiana anteny na presidenta (tak jak radio) pomogła chętnie tez bym to sprawdził jednak nikt ze znajomych nie ma takowej anteny.

A w czwartek pojade i przewale calosc na druga strone mam nadzieje ze pomoze bo juz mi sie cierpliwosc konczy
  
 
Cytat:
2008-04-07 19:21:55, Zwierzu pisze:
Stad wnioskuje ze to kwestia tego ze jedna rynną idzie
-kabel antenowy (cb)
-zasilanie tuby
-chinche do tuby
Tak wiec radio raczej nie sieje skoro z inna antena działa.



Bez obrazy, ale który fachowiec ciągnie kable zasilania i sygnału obok siebie

Przewal kable antenowy od CB na druga stronę autka i może się uspokoi
  
 
Trochę zle napisałem moja pomyłka sygnałowy kabel idzie srodkiem auta reszta jak pisałem.
  
 
Odłaczylem wzmacniacz i okazuje sie ze CB gryzie sie z radiem co za kibel...
  
 
1. pociagnij bezposrednie zasilanie do radia i cb z wlasnymi bezpiecznikami (osobne dwie instalacje dla 2 urzadzen) - pamietaj ze rca, antene fm, antene cb i zasilanie wzmaka musisz prowadzic roznymi drogami, unikajac dodatkowo elektryki samochodowej o wysokich natezeniach lub niskim przekroju - jak to wszystko pogodzisz, nie bedziesz mial problemow.
  
 
Moim skromnym zdaniem masz gdzieś przetarty przewód od anteny CB. Z zawodu jestem elektrykiem i zdarzało mi się już coś podobnego tyle że z domofonami. Kiedyś naprawiałem domofon w którym skrętka leżała na jednym korytku z przewodami 230V. Efekt był taki że nie dało się rozmawiać. Po wymianie przewodu na ekranowany wszystkie pobrzękiwania zniknęły bez najmniejszego śladu i stąd mój wniosek. Jeśli przewód ma masę, a ekran nie jest przetarty nie ma szans na rozsiewanie zakłóceń. Kiedy miałem jeszcze fiata marea przewód antenowy leżał razem z tym zasilającym skrzynię basową i nie miałem żadnych zakłóceń.
  
 
Rok czasu...
Ehhh...
  
 
Cytat:
2009-06-26 19:52:52, DeeJay pisze:
Rok czasu... Ehhh...


nie przesadze, jeszcze nie minal hehe
  
 
Cytat:
2009-06-26 19:52:52, DeeJay pisze:
Rok czasu... Ehhh...



Może i trochę minęło, ale myślę że warto udzielać jakichkolwiek informacji nawet na stare tematy, ponieważ przed założeniem nowego tematu zgodnie z regulaminem wypada użyć opcji szukaj jeśli ktoś będzie miał podobny problem być może znajdzie tu odpowiedź.
  
 
Cytat:
2009-07-11 16:23:10, robert_or3 pisze:
Może i trochę minęło, ale myślę że warto udzielać jakichkolwiek informacji nawet na stare tematy, ponieważ przed założeniem nowego tematu zgodnie z regulaminem wypada użyć opcji szukaj jeśli ktoś będzie miał podobny problem być może znajdzie tu odpowiedź.




masz 100% rację