Pytanko???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś sie bawił może w wymianę łożysk w piastach z przodu????
Jak tak to poprosze o krótką instukcje jak to zrobić w warunkach garażowych????????
  
 
Witam!

Jeśli masz prase to mozesz sie podabic w garazu, jest to bardzo proste. Gorzej jest jak nie posiadasz prasy - widziałem jak wyciskali łożysko w....imadle mozna to zrobic. I najwiekszy problem to jesli posiadasz ABS. Nawet nie probuj wyjmowac czyjnika bo go uwalisz. Musisz go odpiąć pod nadkolem i wyciągnąc z całą piastą. I to juz koniec. Powodzenia

Pozdroofka
  
 
Mi udalo sie wybic piaste w rekach i poszlo bardzo szybko az sam bylem zdziwiony.Trzymalem piaste w lapce i uderzalem przez wybijak w srodek osi piasty az nie wyszla.Najlepiej jak masz kogos do pomocy.Nic strasznego.
  
 
Urban: tak jak Slawencjusz pisze, odepnij czujnik ABS (jeśli masz) i pod żadnym pozorem nie próbuj go wyciągać. Wyjmij piastę z obudową całkiem na warsztat. Piasta wychodzi spokojnie młotkiem. Bieżnie łożyska też, za wyjątkiem wewnętrznej, która zostaje na piaście Przy tej ostatniej trzeba się wykazać inwencją twórczą i to niezłą. Pozbyłem się jej dopiero tarczą Do osadzania spokojnie można użyć młotka chociaż idzie ciężko. Bij równo. Przed założeniem możesz wsadzić zewnętrzną bieżnię do zamrażarki na kilka godzin. Powinna wejść łatwiej. Poza tym zero niespodzianek i robota standardowa.
Pozdro.
  
 
Dzieki bardzo za infy!!! Ale niestety zewnetrzna bieznia sie nie dala i trzeba bylo na prasie ja demontowac
  
 
Mam pytanko o wyglad Waszych lozysk.Czy to sa tylko 2 wianki z kulkami ,czy tez jest do tego jakas bieznia lozyska?
  
 
Cytat:
2003-07-20 14:03:35, carinus pisze:
Mam pytanko o wyglad Waszych lozysk.Czy to sa tylko 2 wianki z kulkami ,czy tez jest do tego jakas bieznia lozyska?



Dwa wianki, duża podwójna bieżnia zewnętrzna wprasowana w obudowę piasty i dwie wewnętrzne oddzielnie, prasowane na piastę.
  
 
To ja mam pecha bo moje bieznie sa niewymienne,no ladnie.
  
 
ja na dniach będę wymieniał łożysko przednie więc zdam relację jak mi poszło.
  
 
Carinus , jak to Twoja bieznia lozyska jest nie wymienna ???? O ile mi wiadomo kazde lozysko w samochodzie da sie wymienic ... ale to moze moj brak informacji ....
  
 
Z tego co wiem, to tylnie łożyska są niewymienne i kupuje się z całą piastą
Pozdro.
  
 
Najlepiej przemyśleć własne możliwości manualne i ocenić czy ryzyko jest warte ew. strat... Najlepiej niech pokaże bądź opisze to ktoś dokładnie kto to już robił.....