Co to znaczy że radio działa w piątkach ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Moglibyście mi wytłumaczyć co to oznacza że radio działa w piątkach?? da się takie radio dostroić jakoś i używać w Polsce ??
  
 
Ogólnie mówiąc kazdy kanal pracuje na czestotliwości oddalonej od poprzedniego o 10 hz. i w polsce kanal jest na '0' a zachodnie radia na "5' hz czyli jesli masz zachodnie radio to jesteś w polowie pomiędzy kanalami polskimi. Tzw. szumofony ktore jednakowo odbieraja z kilku kanalow równocześnie bedą cie słyszec ale ja bedę slyszal tylko trzaski (tzw. przesiewy). oczywiscie ze da się przestroic w zera i proponuje udać sie do serwisu MAXON który miesci sie za Uniwersamem Grochów. Tam czlowiek ma przyrządy do sprawdzenia częstotliwosci i mocy radia. Jego stronę z adresem znajdziesz w wyszukiwarce.
  
 
Dzięki za odpowiedź! Wiesz może ile mniej więcej może kosztować taka usługa bo nie wiem czy się wogóle w to bawić bo radio raptem kosztuje 100 zł i nie wiem czy jest sens ładować w nie kasę!
  
 
Jeśli wszystko inne jest sprawne to przestrojenie kosztuje kilkanaście zł. Polega to na zdjęciu obudowy podpięciu pod aparaturę i odpowiednim pokręceniu trymerkiem. Usługa wykonywana na poczekaniu.