[Pony] Wentylator chłodnicy - nie włącza się.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
tak jak w temacie od pewnego czasu nie wlacza sie wentylator chlodnicy,pozatym wogole chyba od tego samego momentu czasem silnik potrafi zlapac dosc wysoka temperature.
po zatrzymaniu samochodu i podniesieniu maski widze ze went.nie chodzi,a gumowy waz odchodzacy od chlodnicy do termostatu jest strasznie twardy.gdy lekko przekrece korek od chlodnicy wygania z nej (chyba) powietrze do zbiorniczka i przewod mieknie.
Mam wrazenie ze korek na chlodnicy gdy jest zakrecony nie umozlwia wydostania sie tego nadmiaru wodu czy tez powietrza ,a takze pobrania wody ze zbior. wyrownawczego bo stan jest praktycznie ciagle ten sam a w chlodnicy ubywa!?
Czy moze mi ktos rozjasnic czym sa spowodowane te zjawiska?(czy tak ma byc?)

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-04-19 20:07:01 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Na początek trzeba sprawdzić wycieki, odpowietrzyć układ, wyjmij termostat, dolej płynu.
Wentylator sprawdź na krótko czy działa bez czujnika.
  
 
Ok...póki co wyjąłem termostat (latem raczej nie potrzebny będzie),zalałem wody odpowietrzył sie (chyba)no i teraz wiatrak chodzi ;]

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz,a do tej pory jakoś nie zwracałem na to uwagi - czy wąż na chłodnicy przy nagrzanym silniku zawsze jest taki twardy? i w związku z tym przy jak wysokiej temp i ciśnieniu korek na chłodnicy puści płyn do zbiorniczka bo mam wrażenie jakby w ogóle nie miał zamiaru ...??
  
 
Korek ma zacząć przepuszczać ciśnienie powyżej 108kPa. Termostat załóż ponownie, gwarantuje on poprawną termicznie pracę silnika, zmniejsza zużycie paliwa.
  
 
Ugotowałem ten termostat i wygląda na dobry,założyłem go z powrotem odpowietrzyłem itd... przez jakieś 30 km po mieście było ok ale później znów temperatura zaczęła drastycznie iść w gore i znów nie załączało wentylatora...
Mam wrażenie ze albo układ sie zapowietrza z jakiegoś powodu i czujnik nie reaguje i (albo) termostat nie zawsze otwiera?

dodam ze jak włożyłem ten termostat to na postoju chciałem żeby złapał temperatury żeby sprawdzić czy włączy went. to dlugoooo musiałem gazować bo nie chciała wskazówka podskoczyć powyżej polowy no a później na mieście bez szaleństwa sie ugotował i nie włączył....
  
 
umnie w pontonie nie działał wiatrak na chłodnicy , powodem był przerwany kabel między czujnikiem temperatury w chłodnicy a przekaźnikiem od wentylatora . Mimo usilnych starań nie znalazłem miejsca przetarcia kabla musiałem pociągnąć nowy przewód . od tej pory działa jak talala dodatkowo dla bezpieczeństwa podłączyłem ręczny włącznik. Węże muszą twardnieć ponieważ korek na chłodnicy ma zawór utrzymujący ciśnienie 0,9 bara ( napis na korku)
  
 
Witam .mam taki sam problem jak tutaj opisany.Nie włącza się wentylator.Byłam u mechanika ,wymienił mi czujnik temperatury .Niestety w dalszym ciągu nie działa.Następnie stwierdził ze to jest uszczelka pod głowicą,bo przewody są bardzo twarde a w chłodnicy op zbadaniu jakimś przedmiotem stwierdził że jest olej (chyba )bo nie bardzo pamiętam pokazał mi tylko że płyn zmienia kolor a tak nie powinno być.Nie bardzo wiem co robić Czy mogę liczyć na pomoc od was?
  
 
No to elektryka sie klania. Najpierw sprawdz sam wentylator, potem kabel od czujnika do przekaznika, dzialanie przekaznika, kable od przekaznika do wentylatora. Zakladam ze czujnik jako nowy podaje sygnal. Mam nadzieje ze jako kobieta znasz sie troche na elektryce, mierniku i nie boisz sie troche pobrudzic. Pamietaj o bezpiecznikach.



[ wiadomość edytowana przez: Cobra_JM dnia 2011-05-14 19:22:53 ]