Oświetlenie stacyjki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mądre głowy Klubu Toyota!!!
Czy można łatwo wydłuzyczyć czas swiecenia podswietlenia stacyjki?????
Jaki element jest za ten czas odpowiedzialny, gdzie się znajduje??
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Problem zrodził sie z tąd ze zanim wyłącze immobilaizer to do stacyjki po omacku...
Z poszaanowaniem
  
 
Można założyć czasówkę od Poldolota lub pobawić się elektryką.
W taki sposób, że jak otworzysz drzwi to zapala się podświetlenie do momentu wsadzenia i przekręcenia kluczyka.

Najmniej roboty z czasówką , czas zwłoki około 30-40 sekund
  
 
Najprościej jednak byłoby równolegle dołączyć kondensator ektrolityczny dużej pojemności ok 4700mikrofaradów na 16 Volt do diody czy tam żaróweczki która podświetla.Trzeba pamiętać o biegunowości.Czym większa pojemnośc tym większy czas.
  
 
Andmak - dobrze mowi, ja jednak zainwestowalem 20PLN i mam układ który opoznia mi wyłączenie swiatla w kabinie o 30 sekund. Oczywiscie gasnie w momencie przekrecenia kluczyka.

Pozdroofka
  
 
Zakupilem juz 2 swietlowki samochodowe z mysla zalozenia pod przednie siedzenia do podswietlania podlogi.Nie mam niestety swiatelka przy stacyjce a swietlowa ladnie oswietla calosc wnetrza.Zostalo mi tylko zalozenie ukladu opoznienia i swiatelka beda chodzic.
Many-zrobilem sobie wczoraj maly wynalazek do odpalania silnika na gazie z malym wspomaganiem benzyny i dziala swietnie.Jezeli trasa na zlot bedzie przebiegac niedaleko Z.Gory to mozesz zajechac na chwile do mnie i przerobimy Twoje przelaczniki.
  
 
Dzieki Grześ za checi
Byłem u gazowników i oni twierdza że mam instalację której nie da się przestawić na odpalanie na gazie (u nich montowałem) i przestawili mi z 2500 ob na 500 ob. Teraz spoko pali
Pod koniec tygodnia planuję wymienić benzyne w baku...
pozdróweczka
  
 
Many -ja robie rzeczy niemozliwe od reki a tylko na cuda potrzebuje troche czasu.Nie ma mozliwosci braku mozliwosci przestawienia instalacji na odpalanie na gazie.Udowodnie Ci to na zlocie.
  
 
Luzik
  
 
Carinus czy takie podświetlenie wnętrza nie ułatwi złodziejom poszukiwań w samochodzie fantów? W sumie fajna rzecz.A co do odpalania na gazie to Carinus masz racje bo co to za sprawa kto cokolwiek się orientuje to przyzna racje.
  
 
Wszystko jest do zrobienia a tym przypadku nie jest to az takie skomplikowane.Co do oswietlenia,to zlodziejowi nic nie jest w stanie pomoc ani przeszkodzic,co ma zabrac to i tak zabierze.Wszystkie cenne sprzety beda zamaskowane zeby nie kusic zlodzieja.Tylko bedzie wygodniej dla mnie jezeli jest oswietlenie ktore nie razi w oczy.
  
 
Many - po prostu jak wsiadasz przyciągnij drzwi ale ich nie zamykaj. Żarówka gaśnie dopiero kilka sekund po zamknięciu drzwi.

Carinus - a ja właśnie pod tą żarówkę do oświetlenia stacyjki podłączyłem po trzy diody na dywanik. A że dywaniki mam z maty ala blacha ryflowana to i ładnie się odbija i świeci jasno, no i gaśnie razem z podświetleniem stacyjki. Wygląda to wg. mnie czadowo. Przydało by się tylko ściemnianie ale o tym mam nadzieję pogadać na zlocie
  
 
mi tez chodzi po glowie ten sciemniacz do oswietlenia.Poszukam na szrotach moze sie uda
  
 
Ten ściemniacz to super sprawa
  
 
Coś mi się obija, że temat ściemniania diód już padał na forum i chyba Andmak go już rozwiązał.
  
 
Nie pamietam tego tematu ale wiem gdzie moge uderzyc w tym temacie.
  
 
Ale sciemniacie Panowie
  
 
Cytat:
2003-07-21 16:03:04, Slawencjusz pisze:
Ale sciemniacie Panowie


A może to Ty Slawencjusz to rozwiązałeś. No, nie pamiętam. Chyba zajrzę do starych postów.
  
 
Panowie,bez jaj,przyznac sie bez bicia ktory to wymyslil.