ZNOWU SPRZEGŁO!!!!!!!!!!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAJCIE!!!

Pisałem już na forum że przymierzam się do wymiany sprzegła. Postanowiłem zaryzykować i kupić sprzegło renomowanej, niemieckiej firmy SACHS. Chciałem zaczekać z wymianą do września ale zauważyłem że na wolnych obrotach mi chłasuje łożysko (jak wcisne sprzegło tego nie słychać). Czy to oznacza ze musze nieco przyspieszyć wymianę??? Czy moge zaczekać do września???

HELP!!!!!!!!!!!

DAWID
  
 
Wg mnie to mozesz zaczekac no chyba ze robisz 20kkm miesiecznie . Prawdopodobnie na 100% kończy się łożysko oporowe, jesli dolegliwosci wystapily niedawno to jeszcze trochi mozesz pojedzic

Pozdroofka
  
 
Cytat:
Postanowiłem zaryzykować i kupić sprzegło renomowanej, niemieckiej firmy SACHS.



To jak je juz kupisz, to zobacz jaki napis jest na nim wytloczony i nie zdziw sie, jak Twoj niemiecki produkt bedzie made in Japan z nadrukiem Daikan, NKK itp...

Cytat:
Chciałem zaczekać z wymianą do września ale zauważyłem że na wolnych obrotach mi chłasuje łożysko (jak wcisne sprzegło tego nie słychać). Czy to oznacza ze musze nieco przyspieszyć wymianę??? Czy moge zaczekać do września???



Zalezy jak bardzo, ale jesli nie "przerazajaco" to sie nie przejmuj i jezdzij az sie zaczniesz bac wciskac sprzeglo (mam nadzieje, ze wymieniasz komplet?)
  
 
Wymieniam komplet (tarcza, docisk, łożysko). Słychać je tylko trochę
  
 
No, napisu Daikan to na Sachs'ie chyba nie będzie bo to dwie różne firmy produkujące m.in. sprzęgła. Jeżeli kupisz w ASO to najwyżej będzie nalepka Toyoty. Sachs był wkładany do Cariny E wytwarzanej w Wielkiej Brytanii więc niczym nie ryzykujesz bo tak naprawdę kupujesz oryginał. Oczywiście nie kupisz w ASO bo to by było jak strzał w kolano. W ASO to samo sprzęgło jest po 1200 a ja mam po 620 PLN. Masz taniej? Bo w przyszłym miesiącu ja też wymieniam. Zgrzyta mi przy ruszaniu od ponad roku, ale jeżdzę bo dopóki się nie ślizga to jest OK. Tylko ten dzwięk mnie już zaczyna drażnić i dlatego wymienię.
  
 
JA KUPUJE NA ALLEGRO, GOSC MA KOMPLET ZA 530zł DO CARINY E
  
 
Cytat:
2003-07-20 20:00:41, Micaj pisze:
No, napisu Daikan to na Sachs'ie chyba nie będzie bo to dwie różne firmy produkujące m.in. sprzęgła.



Glowy to sobie uciac nie dam, ale na tarczy albo docisku Sachsa do Primery widzialem jak byk Daikan. I wcale bym sie nie zdziwil, bo czasem konkurencyjni producenci spotykaja sie na tej samej tasmie produkcyjnej
  
 
Cytat:
2003-07-20 21:49:11, skuter22 pisze:
JA KUPUJE NA ALLEGRO, GOSC MA KOMPLET ZA 530zł DO CARINY E


A ma więcej czy tylko 1 komplet?
  
 
Cytat:
2003-07-20 23:05:54, pin555 pisze:
Cytat:
2003-07-20 20:00:41, Micaj pisze:
No, napisu Daikan to na Sachs'ie chyba nie będzie bo to dwie różne firmy produkujące m.in. sprzęgła.



Glowy to sobie uciac nie dam, ale na tarczy albo docisku Sachsa do Primery widzialem jak byk Daikan. I wcale bym sie nie zdziwil, bo czasem konkurencyjni producenci spotykaja sie na tej samej tasmie produkcyjnej



Ja też sobie nie dam uciąć bo w tym wieku globalizacji wszystko jest możliwe . Nawet to, żeby do Japońca wkładają silniki od Peugeota (vide nowy ropniak Nissan'a) .
  
 
Ktoś kiedyś powiedział
"Amerykańskie komputery czy radzieckie i tak wszystkie robione sa na Tajwanie "

I tu pewnie jest tak samo.


[ wiadomość edytowana przez: Iceman dnia 2003-07-21 09:44:16 ]
  
 
Film Armagedon Pamiętam ten tekst jest bardzo prawdziwy Iceman