Sterowanie z kierownicy alpine 9871

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Zastanawiam się ostatnio nad zorganizowaniem jakiegos sterowania pod kierownica dla mojego radyjka. Czesto manipuluje i zaczyna mnie to drażnić troche - szczególnie że w firmowych autach mamy sterowanie pod kierą. Do dobrego człowiek się przyzwyczaja.
Zadalem pytanie w jakies firmie która sprowadza alpine i powiedzieli mi że do tego radyjka(9871) moge podłaczyć tylko (jesli chce bezprzewodowo) pilota + oczko podczeriwieni KRE 502 . Tego juz nie znalałem niestety.
Wolalbym przewodami pociagnąć .
Robil ktos może taki myk ? Od jakiego autka pasowaloby najlepiej sterowanie fabryczne. Facet napisał że maja interfejsy do większoći aut. Czyli tylko trzeba byłoby dopasować żeby mocowanie do przełocznika byłoby oki + interfejs i heja. Tak to widze. Jesli nie to wyprowadzcie mnie z błedu.
Pozdrawiam
  
 
up
  
 
u mnie sąsiad w R19 ma sterowanie włożone bezpośrednio w kierkę (tam gdzie sygnał w fordzie). Przyciski są zlicowane z powierzchnią kierki i wygląda to jak fabryczne...ale radio ma raczej jakiegoś Blaupunkta...
  
 
W kierownicy to za duzo rzeżby by było moja kiera
Wolałbym może coś bez maxymalnych przeróbek. Kiedys myslałem żeby zmienic na cała np od mondeo ale bez reszty bebechów i tak by nie działało. Myślałem o takim czymś. Łatwiejszy montaż i może nie wyglada tak jak w kierownicy ale działa i dało by sie wpasowac pod kierownicą. Do tego trzeba by bylo interfejs do renaulta i podłaczyć do radia (chyba )
  
 
Moim zdaniem Arti to nie będzie się dało tak łatwo tego podłączyć ... bo jak niby wepniesz się w radio z tym sterowaniem ?
  
 
Cytat:
2008-05-06 21:54:53, Raven pisze:
Moim zdaniem Arti to nie będzie się dało tak łatwo tego podłączyć ... bo jak niby wepniesz się w radio z tym sterowaniem ?



Mozliwość jest tylko trzeba mieć interfejs do podpięcia oryginalnego sterowania konkretnego modelu auta .
Szukałem schematu alpine ale bez rezultatu jak na razie.
Poszukam na szrotach jakiejś manetki która podeszła by do essa a wtedy pokombinuję z interfejsem i sie zobaczy.