Mam mały problem z podłączeniem, skromne car-audio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, to moj pierwszy post i niechciał bym zrobić małej wtopy.
Więc przechodzą do tematu, mam escorcika hatchback 3-drzwi. , oryginalne radio traffik 3000(kaseciak), zamierzam je zmienić jestem w trakcie rozglądania sie za jakims niedrogim sprzęcikiem, mam na mysli clarion bądź pioneer niedrogo tak do 330zł.
W tej chwili zakupiłem sobie głośniki blaupunkta gtx693 6x9 i chciałbym je włożyc w tylnią półke otwory juz były wycięte więc jeden problem z głowy. Moim problemem jest to iż niemam przeprowadzonych kabli do tyłu, nie mogłem ich w żaden sposób zlokalizować (szukałem w szukajce na forum ze kable powinny iść podłogą przy progu szukałem tam ich niema ) Więc moje pytanie brzmi jak powinienem to zrobić w miare fachową skąd trzeba je zacząc prowadzic od czego zacząc jestem w tych sprawach kąpletnym laikiem.
  
 
Popatrz w bagażniku, jeśli były wcześniej głośniki w tylnej pólce (otwory po nich nie znaczą że były, może była zmieniana półka) to może gdzieś tam są, lub poprzedni właściciel je zabrał ze sobą (jak miał jakieś markowe/drogie). Jeśli ich nie ma to je poprowadź - 2-3h roboty i masz nowe kable extra poprowadzone
  
 
Cytat:
2008-05-07 00:07:31, czyczu pisze:
Popatrz w bagażniku, jeśli były wcześniej głośniki w tylnej pólce (otwory po nich nie znaczą że były, może była zmieniana półka) to może gdzieś tam są, lub poprzedni właściciel je zabrał ze sobą (jak miał jakieś markowe/drogie). Jeśli ich nie ma to je poprowadź - 2-3h roboty i masz nowe kable extra poprowadzone



Niestety, nie znalazłem żadnych kabli które mogły by być przeznaczone do podłączenia głośników. Jedyne kable jakie znalazłem to


oraz



Myślę że to żadne z nich, zrobiłem także zdjecia kostkom od radia



W jaki sposób mam przeprowadzić kable na tylnią częśc samochódu czy ktoś może mi to łopatologicznie wytłuczacyć ?

[ wiadomość edytowana przez: jarek237 dnia 2008-05-07 22:03:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: jarek237 dnia 2008-05-07 22:09:24 ]
  
 
pociągni sobie 2 kable dwu zyłowe od miejsca gdzie jest radio do bagaznika najfachowiej wypadało by je pod tą osłoną plastikową osłoną progu puścić ja puściłem pod srodkowym tunelem tam gdzie tunel sie kończy wsadziłem pod dywanik i przynajmniej wychodzą na środku to juz nie wazne
  
 
Cytat:
2008-05-07 22:14:20, x00x pisze:
pociągni sobie 2 kable dwu zyłowe od miejsca gdzie jest radio do bagaznika najfachowiej wypadało by je pod tą osłoną plastikową osłoną progu puścić ja puściłem pod srodkowym tunelem tam gdzie tunel sie kończy wsadziłem pod dywanik i przynajmniej wychodzą na środku to juz nie wazne



no dobra z tym jakoś sobie dam rade mam nadzieję ale jak podłączyć te kable w kostki jak je wpiąć aby było dobrze i zeby nie zrobić zanego spięcia itp.


foto mojej kostki od radia



kostka
  
 
No ok z kablem z jego przeprowadzeniem juz wiem co i jak teraz powoli nadchodzi czas na zakup niedrogiego radia zastanawiam sie nad tymi modelami

nullClarion DB-178

Pionieer 3000mp

oraz

pioneer_deh_2000mpb

Które z powyższych możecie polecić i co o danym modelu sądzicie czekam na Wasze opinie ponieważ napewno nimi będe sie sugerował zakupem owego radyjka.....

[ wiadomość edytowana przez: jarek237 dnia 2008-05-09 14:58:18 ]
  
 
Z tego co wybrales to wg mnie, choc sie nie znam na pioneerze ten drugi 3000mp bedzie najlepszym wyborem, aux na froncie i wyjscie na wzmacniacz (dobra i jedna para), co do drugiego to jest to nizszy model co zazwyczaj wiaze sie z jakimis ograniczeniami w stosunku do wyzszego modelu, a clarion jest zaj.... ale tylko te wysokie modele, a ten to po prostu clarion dla kowalskiego (1 bitowy przetwornik-podobno standardem jest 24 bitowy), a poza tym naczytalem i nasluchalem sie wiele dobrych opinii o pioneerze choc sam jestem za jvc.pozdr
  
 
Cytat:
2008-05-10 00:38:54, pastooh pisze:
Z tego co wybrales to wg mnie, choc sie nie znam na pioneerze ten drugi 3000mp bedzie najlepszym wyborem, aux na froncie i wyjscie na wzmacniacz (dobra i jedna para), co do drugiego to jest to nizszy model co zazwyczaj wiaze sie z jakimis ograniczeniami w stosunku do wyzszego modelu, a clarion jest zaj.... ale tylko te wysokie modele, a ten to po prostu clarion dla kowalskiego (1 bitowy przetwornik-podobno standardem jest 24 bitowy), a poza tym naczytalem i nasluchalem sie wiele dobrych opinii o pioneerze choc sam jestem za jvc.pozdr



jvc moze i jakościowo są lepsze ale stylistycznie nie wpadły mi w oko.
Jezeli chodzi o tego pionka 3000mp tez jestem za zeby go sobie zakupić dzieki za opinie poczekamy moze ktos jeszcze powie ciekawego na temat tych wybranych modeli.
  
 
zgadzam sie z Pastooh,miałem juz kilka modeli PIONEERA i kazde z nich spisywało sie bardzo dobrze,tez wybrałbym model 3000mp,Clariony sa ok ale tylko te z wyzszych półek,brat miał sredniej klasy clariona a po nim w tej samej cenie pioneera ktory okazał sie duzo lepszy pod wzgledem dzwieku.