"Wyczyścili "mi mobila!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Wyczyścili mi mobila z CB i anteny.Radyjko już dawno dokupiłem takie samo jak poprzednie "Uniden510" a teraz chciałbym kupić antenke no i tak zastanawiam sie nad tzw.magnesówką President ML.pytanie:"Czy ktos ma może taki zestaw?Jeśli tak to jak on się spisuje? Poprzednia antenka już dobrze nie pamiętam ale to był chyba Midland montowany na górnej części klapy w kombiaku "Pasek B3",i właśnie na niej ściągałem z 10km (raz złapałem gościa z 15km który też nadawał z mobila ) i na taką samą odległość wychodzłem.Czy na takim zestawie który chcę skompletować też będę miał porównywalne osiągi??
  
 
Disiaj po południu rozmawiałem z gościem i polecał mi antenke Sirio.Co to za antenka?Czy warto ją kupić?Jaka jest lepsza
" President MlL" czy "Sirio"? Dzięki za pomoc!!
  
 
Ja mam Unidena tyle że 520 i Sirio ML i śmigam od roku i zasięgi rzedu 10-15km to przy tym zestawie jak dla mnie norma
  
 

Dzięki davidos88
A może wiesz która antenka była by lepsza president czy sirio?Bo słyszałem,że presidenta po ok dwóch latach to podobno można "zamontować" w kuble na śmieci,ponieważ są już wtedy mocno skorodowane i tylko tam się nadają.Sam dobrze nie znam się wiec wolę zapytać niż wyrzucić kase w błoto!
  
 
Tego Tobie nie powiem. Jak ja się zastanawiałem nad antenką to na tym forum mi właśnie Sirio ML polecili, bo President to właściwie to samo, więc nie wiem czy warto dokładać (to tak jak z Unidenem i Presidentem ) Od tamtego czasu zagłębiłem się trochę w tematyce tych anten i właśnie najwięcej jest tych Sirio i nie spotkałem jeszcze osoby która by na nie narzekała
  
 
Cytat:
2008-05-08 20:55:22, davidos88 pisze:
Ja mam Unidena tyle że 520 i Sirio ML i śmigam od roku i zasięgi rzedu 10-15km to przy tym zestawie jak dla mnie norma



zasięgi liczone w lini prostej np. za pomocą google earth, czy po słupkach?
  
 
Nie no w linii prostej wg mniej więcej własnych obliczeń bo tereny swojej gminy mniej więcej znam i znam odległości Oczywiście nie mówię o rozmowach z ludźmi którzy po drugiej stronie z jakimiś Sunkerami na pokładzie jadą
  
 
2008-05-10 09:06:17, Góral pisze:
zasięgi liczone w lini prostej np. za pomocą google earth, czy po słupkach?

Witam! Odnośnie zasięgów to w moim przypadku jest podobnie jak u kolegi.Mieszkam w Sycowie na zestawie który mi "zwinęli" z mobila ściągnąłem "gościa" który nadawał z Chojnika a więc właśnie jakieś 15km ode mnie,dla ciekawości dodam,że prawie cała teren znajdujący się m-dzy wymienionymi miejscowościami jest zalesiony.W jednym przypadku będąc dużym mobilem pod Poznaniem rozmawiałem z drugim "driverem" który był ode mnie oddalony również 15km i to jest odległość według słupków,chociaż z tego co słyszałem to okolice Poznania mają bardzo dobrą nośność jeśli chodzi o CB.

Dzięki kolego za pomoc.Chyba również tak jak TY kupię antenkę Sirio,teraz tylko kwestia czasu no i tego jak będę stał z kasą,najpózniej w przyszłym miesiącu po wypłacie.Obiecuję,że po kupieniu antenki dam znać jak się spisuje.
Jeśli ktoś chciałby dodać swoją opinię na temat tych dwóch antenek z chęcią poczytam.Jeszcze raz wielkie DZIĘKI!! Pozdrawiam wszystkich CB-radiowców.Do usłyszenia na radyjku!!!
  
 
Witam ponownie!!
Wczoraj kupiłem nareszcie antenke do cb,zdecydowałem się na magnesówkę Sirio ML145.Działa niezle,nie miałem jaszcze okazji sprawdzić jak daleko wychodzę i skąd najdalej ściągam,no ale powoli wszystko się sprawdzi,najważniejsze że ją kupiłem