Do speców car audio-problem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
otóz problem jest następujacy, podłączenie radia ,wzmaka i tuby,wszystko chodziło i nagle umarło tzn nie chodzi tuba,dodam ze wszystko osobno funkcjonuję bez zarzutu a złozone do kupy nie gra?????????? podłaczaja małą tube gra ok 10 sekund po czym milknie i cisza,o so tu chodzi,kable sprawdzone nikt nie wie o so chodzi pomocy
  
 
moze masz jakies zwarcie i koncówka mocy się nagrzewa i zabezpieczenie odłacza?
  
 
RemikGT, spokojnie postaraj się wytłumaczyć kiedy działa a kiedy nie działa, napewno coś zaradzimy, lukas_s dobrze mówi, na pierwszy rzut oka wygląda właśnie na zwarcie i włączanie zabezpieczenia, a skoro tak, to sprawdź połączenia wzmak-->tuba i tuba-->głośnik, możesz też luknąć w sam wzmak, ale tu raczej nic nie zobaczysz.

Ps. jeśli to zwarcie to masz ogromniaste szczęście że jeszcze końcówki nie padły
  
 
jak mowia poprzednicy!! zwarcie!!

ale jeszcze moze byc jedna opcja - slaba masa!! zobacz dokladnie mase wzmacniacza...
  
 
więc sprawa wyglada tak masa jest podłączona do kondensatora z kondensatora do wzmaka,plus tak samo,objaw jest taki po podłaczeniu małej tuby pod wzmak grało ,po zrobieniu głosniej juz nie gra, o so chodzi?
  
 
Remik, mówimy o zwarciu na końcówkach mocy, czyli sprawdzane kable to kable sygnałowe ze wzmaka do tuby, a nie zasilające jak opisałeś, tak prawdę mówiąc to nie wiem, czy tuba nadal gra jak jest cicho, czy już może wcale nie gra? Weź miernik i sprawdź jakie masz napięcia na końcówce mocy, jak napięcia są ok, to przyczyna tkwi w tubie (ew. po drodze ze wzmaka do tuby).

Ps. to musi grać, tak jak musiało jeździć
  
 
Witam
Wygląda mi to na zadziałanie zabezpieczenia podnapięciowego. Jakie masz napięcie na kondensatorze filtrującym zasilanie dla wzmaka? Czy jak odpalisz auto to jest poprawa? I chyba najważniejsze: o jakiej średnicy masz kable zasilające wzmaka do tuby? No i czy przewody zasilające masz podciągnięte bezpośrednio z aku czy nie (chodzi o + jak i -)??
Pozdrawiam
  
 
moze byc glosnik wypluty,
Masy podlacz inaczej, po ludzku, od odbiornika do blachy, od czegos tam do blachy.
I tak jak poprezdnicy pisza przekroje odpowiednie.
  
 
jak dla mnie to masz braki w zasilaniu..
Masa jest pewnie dana do budy samochodu, albo mikro kabelkiem do aku.
  
 
nie zgodzę się jednak z openem
  
 
Cytat:
2008-05-09 10:21:11, open pisze:
jak dla mnie to masz braki w zasilaniu.. Masa jest pewnie dana do budy samochodu, albo mikro kabelkiem do aku.


kable zasilające sa podłoczone pod aku tak + jak i -. grubości odpowiednia ,,grubość małego palca. czyli musze kableki od wzmaka do tuby sprawdzić ok wiem co sprawdzic jak nie to to bede pisał
  
 
Remik a nie przykręciłeś czasem wzmaka do karoserii? mi to wygląda na zmasowanie obudowy wzmacniacza. Wzmak nie powinien dotykać masy