Teperatura, wskazówka czujnika podnosi się za wysoko?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanie dotyczące wskazań czujnika temperatury, a mianowicie, kiedy jeżdżę po mieście w moim espero czujnik temperatury oscyluje na wysokości 3/4 skali jak na moje oko to za wysoko, ale może w 1,8 tak jest. Wcześniej miałem 1,5 i gdy wskazówka przekroczyła połowę skali automatycznie włączał sie wiatrak, w 1,8 prawie na 3/4 skali. Co może być tego przyczyną?
  
 
Stary temat - termostat, ale jak nic się nie dzieje to poczekaj do zimy.
  
 
termostat nie mam, już dawno go wyjąłem
  
 
Cytat:
2008-05-13 12:16:35, majkel2420 pisze:
termostat nie mam, już dawno go wyjąłem



To spoko... jeździj dalej.
  
 
Cytat:
2008-05-13 12:16:35, majkel2420 pisze:
termostat nie mam, już dawno go wyjąłem



Chłodnicę też wyjmij.
  
 
Cytat:
2008-05-13 12:16:35, majkel2420 pisze:
termostat nie mam, już dawno go wyjąłem


Radzłbym załozyc NOWY wraz z obudowa-jak chcesz to oplowski
spalanie bedziesz miał mniejsze
o zuzyciu silnika nie wspominam....
  
 
Cytat:
2008-05-13 14:16:27, pawel12356 pisze:
Radzłbym załozyc



Etam... mnie 10 lat temu wyrostek wycieli i nic mi nie jest. Termostat jest zbędnym elementem - jeszcze się zepsuć może i będzie dopiero wydatek.
  
 
Cytat:
2008-05-13 14:31:06, piotr_ek pisze:
Etam... mnie 10 lat temu wyrostek wycieli i nic mi nie jest. Termostat jest zbędnym elementem - jeszcze się zepsuć może i będzie dopiero wydatek.


nie zgodze sie pomimo,ze w ciagnikach nie mam-po prostu tam jest zawodny a maszyny mam w wiekszosci max obciązone i nie pracuja niedogrzane
w samochodach inaczej-w zimie to sobie nie wyobrazam wyjecia termostatu, jak silnik niedogrzany to i paliwo sie w oleju znajdzie i pierscienie szybciej zakonczą zywot
  
 
Też ostatnio mi tak dochodzi, i podobnie było w górach ale jak nie idzie dalej za 3/4 to powinno być chyba wszystko w miarę w normie
  
 
Cytat:
2008-05-13 16:43:20, pawel12356 pisze:
nie zgodze sie pomimo



Ironii nie widzisz w wypowiedziach. Trzymajmy się tezy, że termostat jest zbędny i będzie dobrze!
  
 
ty, piotrek z jakiegoś Olkósza, weź sobie na luz i jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to zajmij się czymś innym. Jak pies nie ma co robić to sobie jaja liże.
  
 
Człowiek czas zarywa żeby wytłumaczyć zbędność w posiadaniu chłodnicy... nawet jajków se wylizać dzisiaj nie zdążyłem przez Ciebie! Idę lizać... mlask... mlask... mlask... ale jeszcze wrócę... mlask... daj znać jak chłodnicę wymontujesz... mlask... mlask... a może coś jeszcze wymontujesz... mlask...
  
 
mózg sobie wymontuj!!!!!!!!!!
  
 
Cytat:
2008-05-13 18:52:09, majkel2420 pisze:
mózg sobie wymontuj!!!!!!!!!!



A jak to zrobić? Wymontowałeś termostat więc chyba powinieneś wiedzieć jak musk wymontować. Pomożesz?
  
 
...u mnie jak się porządnie zagrzeje to prawie na 3/4 stoi...
termostat mam oplowski... wymieniłem go 6 lat temu, ale do tej pory pracuje bardzo dobrze...
i od samego początku jak tylko go założyłem to po porządnym nagrzaniu tak prawie na 3/4 stał... i tak mu zostało do tej pory
silnik mam 1.8... ale co jest dziwne - wogóle mi się wentylator nie załącza? czyżby padł? ale wyżej niż 3/4 wskazówka nigdy nie skoczyła...
  
 
Cytat:
2008-05-13 19:14:42, ŁUKASZ_GAJER pisze:
ale wyżej niż 3/4 wskazówka nigdy nie skoczyła...



W cieple w korku nawet w 1.5 skakała na jakieś 2/3, ale wentylator ją zaraz uspokajał.
  
 
Cytat:
2008-05-13 19:22:31, piotr_ek pisze:
W cieple w korku nawet w 1.5 skakała na jakieś 2/3, ale wentylator ją zaraz uspokajał.


  
 
Też mam 3/4 jak dłużej stoję gdzieś, tak jest lekko powyżej połowy

Term. 92
  
 
Cytat:
2008-05-13 21:47:17, Zoltar pisze:
Term. 92



Wymontuj go w try miga!
  
 
Wole lizać jaja