Doloto do zeteca - ktoś tak robił??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No witam, z racji że zmieniam filtr powietrza chciałem zaaplikować jemu stożka, a jak wiadomo robiąc to na róże alu tak jak idzie fabryczny dolot bez zmiany jej przekroju bądź spłaszczania nie jest to możliwe, więc chiałem to puścić to jak na fotce poniżej jest to na czerwono zaznaczone, zda to egzamin? - rura dolotowa to 65 bądź 70mm - średnica wewnętrzna

[IMG]http://img87.imageshack.us/img87/957/komoraia8.th.jpg">[/IMG]
  
 


poprawiam link do fotki bo się nie wyświetla u Ciebie:]


[ wiadomość edytowana przez: kris-kzn dnia 2008-05-13 20:16:54 ]
  
 
zdarza się
  
 
A jest w ogóle sens bawić się w stożek w 1.6 na dodatek bez innych przeróbek? Może lepiej zastosować standardowy filtr w wersji sportowej chyba ze koledze zależy na dźwięku i szpanie wizualnym
  
 
sens jest zawsze..., nie napisałem że inne podzespoły będą seryjne, zmianie tez ulegnie układ wydechowy
  
 
W takim razie zwracam honor choć nasze silniczki nie są zbyt podatne na tuning i ciężko będzie odczuć poprawę osiągów - niestety. Powodzenia przy modyfikacjach.
  
 
tak jak chcesz zrobic nie wyjdzie chyba ze przekonstrułujesz mocowanie linki gazu,bynajmniej chcęc robić z kwasiaka,przerabiałem ten temat ,nawet zostało mi jedno kolanko,najsensownie jest zrobic tak o
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Mam te fote od Ciebie... zastanawiałem sie nad tą wersją, ale tak jakoś nie pasje mi ona w głowie, linki nie trzeba przestawiać wystarczy kolanko dać troszkę dalej - nie za raz za przepustnicą.
  
 
a co zrobisz z korkiem wlewu,no chyba ze rura fi 45
  
 
Spokojna twoja rozczochrana oto sie nie martw Remiku, to już mój problem, chciałbym tylko usłyszeć jeszcze tylko wypowiedz kogoś kto ma taki lub podobny dolot i czy to czasem nie pogarsza całej sytuacji
  
 
Moim zdaniem pogorszy sytuację - w takim układzie jak ma Remik, masz tylko jeden zakręt, a w tym układzie co ty chceszz zrobić, to nie dość, ze masz dwa zakręty (oba o 90 stopni), to jeszcze jeden z nich blisko samej przepustnicy będzie.

Poza tym, miejsce dla stożka tam gdzie u ciebie wypadnie, to strasznie blisko silnika, gdzie paskudnie gorąco - u Remika stożek jest lepiej odsunięty od źródła ciepła
  
 
panowie a jestem na etapie robienia dolotu do rs'a co zorbic z korokowcem ?
  
 
Cytat:
2008-05-13 22:05:05, LukasJ pisze:
Spokojna twoja rozczochrana oto sie nie martw Remiku, to już mój problem, chciałbym tylko usłyszeć jeszcze tylko wypowiedz kogoś kto ma taki lub podobny dolot i czy to czasem nie pogarsza całej sytuacji



Na pewno dobre rozwiązanie to nie jest, dlaczego: czyt. wypowiedź MAGa Labirynt zrobisz zamiast poprawić dolot. Pomyśl też o osłonie termicznej od silnika.
  
 
a moim zdaniem dolot z tych slicznych alu rurek i stozka pogorszy sytuacje jaki by nie byl ja to juz sprawdzilem na wielu samochodach i w kazdym bez wyjatku po powrocie do seryjnej puchy bylo lepiej. robienie takiego dolotu do seryjnego silnika (zmiana wydechu to tez zadne zgrzebanie silnika) mija sie z celem. To jest raczej jedna z koncowych modyfikacji, cos w rodzaju ostatnich szlifow po solidnym zgrzebaniu silnika. Ale zaraz odezwą sie mlodzi gniewni znafcy tuningu ze ja nie mam zielonego pojecia o czym mowie, bo stozek to podstawa pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: jozwa_maryn dnia 2008-05-20 11:59:06 ]
  
 
Cytat:
2008-05-20 11:05:09, jozwa_maryn pisze:
a moim zdaniem dolot z tych slicznych alu rurek i stozka pogorszy sytuacje jaki by nie byl ja to juz sprawdzilem na wielu samochodach i w kazdym bez wyjatku po powrocie do seryjnej puchy bylo lepiej. robienie takiego dolotu do seryjnego silnika (zmiana wydechu to tez zadne zgrzebanie silnika) mija sie z celem. To jest raczej jedna z koncowych modyfikacji, cos w rodzaju ostatnich szlifow po solidnym zgrzebaniu silnika. Ale zaraz odezwą sie mlodzi gniewni znafcy tuningu ze ja nie mam zielonego pojecia o czym mowie, bo stozek to podstawa pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: jozwa_maryn dnia 2008-05-20 11:59:06 ]


jak to sie mowi:
"Twoj cyrk , Twoje malpy..."
jak sie nudza, to niech sie bawia