Montaż gwizdków

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Wiem, że najlepiej gwizdki zamontować na desce lub w słupkach, a teraz pytanie:
Co jest wygodniejsze? Co trzeba poodkręcać i zdemontoważ żeby je zamontować
A) w słupkach
B) na desce
Chodzi mi o konkretne wskazówki, a najlepiej fotki z montażu jak ktoś ma.
Dzięki za pomoc.
  
 
Jeśli chodzi o słupki to wystarczy jedną śrubkę u góry odkręcić i ładne odchodzi. Co do fotek to są w moim wątku w dziale Tuning.
  
 
ja syczki zamontowalem sobie na desce a kabelek idzie mi pod guma i tez ladnie wyglada. zalezy jeszcze jakie to masz
  
 
podaj mi na gg swojego maila to Ci podeślę zdjęcia - 3730686
  
 
Cytat:
2008-05-20 22:50:46, Sebov12 pisze:
ja syczki zamontowalem sobie na desce a kabelek idzie mi pod guma i tez ladnie wyglada. zalezy jeszcze jakie to masz


Sprawa otwarta, jeszcze żadnych nie nabyłem.
  
 
no jeszcze opcja montazu przy trojkatach od lusterek banalnie prosty montaz i tez nie narzekam
  
 
Cytat:
2008-05-22 17:31:47, archivi pisze:
no jeszcze opcja montazu przy trojkatach od lusterek banalnie prosty montaz i tez nie narzekam



W wersji z manualnymi ustawianiem lusterek? Masz jakieś fotki?
  
 
lusterka manualnie ustawiane.
hmm.. niemam. jutro postaram sie zrobic... ale mowiac prosto:

kabel wychodzi bez wiercenia - przy samym "ustawiaczu" lusterek - tam gdzie konczy sie tapicerka i zaczyna sie blacha drzwi. same tweetery leza na tym prawie poziomym kawalku tapicerki pod "joystikiem" od regulacji. jedno drugiemu nie przeszkadza

mialo byc przykrecane na wkretach, ale robiac przymiarki przy uzyciu tasmy dwustronnej (takiej gąbczastej) trzyma sie do dzis sztywno wiec narazie wiercenie odpuscilem... zawsze mozna zdemontowac


pozdrawiam
  
 
a jednak mialem cos na telefonie...

jak potrzebujesz dokladniejszych fotek to napisz.... cos jeszcze zrobie..

  
 
Cytat:
2008-05-24 00:41:21, archivi pisze:
a jednak mialem cos na telefonie... jak potrzebujesz dokladniejszych fotek to napisz.... cos jeszcze zrobie..


Wygląda nieźle, kolega zapodał mi gwizdki, spróbuje poprzymierzać gdzie będzie najwygodniej.
Dzięki za fotę.
  
 
Cytat:
2008-05-24 00:41:21, archivi pisze:


A ladnie to jechac tak szybko i robic fotki w czasie jazdy??
  
 
Odradzam taki montaż głośników wysokotonowych . Koło miesiąca temu montowałem tweetery u siebie i szczerze mówię - taki montaż zawęża scenę w aucie , panuje przesyt sopranu nad midbasami . Najlepszy efekt uzyskałem montując na słupkach ,na wysokości uszu . Skierowane są one w okolice pomiędzy drążkiem zmiany biegów ,a deską rozdzielczą . Sopran wtedy nie krzyczy , a dźwięk zdaje się otaczać .
  
 
RumJanek oj tam wcale nie tak szybko


Przemek kurcze jakbym mial wiecej czasu, mozliwosci i odwagi to moze bym poeksperymentowal...
jesli chodzi o moje ucho to nei jest ono jakos super wyczulone... jesli chodzi o sopran to na radyjku mam na +5 (w 7 stopniowej skali) i tylko czasem musze zmniejszyc gora o dwa oczka... natomiast braaaaaaaak basu... i bede polowal na jakas tania tubke ale nie zasmiecajmy autorowi watku...

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-05-26 00:18:01, archivi pisze:
RumJanek oj tam wcale nie tak szybko Przemek kurcze jakbym mial wiecej czasu, mozliwosci i odwagi to moze bym poeksperymentowal... jesli chodzi o moje ucho to nei jest ono jakos super wyczulone... jesli chodzi o sopran to na radyjku mam na +5 (w 7 stopniowej skali) i tylko czasem musze zmniejszyc gora o dwa oczka... natomiast braaaaaaaak basu... i bede polowal na jakas tania tubke ale nie zasmiecajmy autorowi watku... pozdrawiam



Ależ zaśmiecajcie sobie do woli dopóki krąży to w okolicach mojego wątku, nieraz to "zaśmiecanie" ożywia dyskusję i wychodzą ciekawe rzeczy.
  
 
gwizdki tylko w słupki, strona kierowcy skierowana na pasazera, pasażera na kierowce, używamy wyszukiwarki było już na ten temat
  
 
Można zrobić to TAK
  
 
Cytat:
2008-05-28 14:01:46, Kielek pisze:
Można zrobić to TAK



mozna
mozna wziasc slupki z jakiegos auta extra klasa i wstawic... ale po co tyle sie bawic?

tzn jesli ktos ma czas, zdolnosci i pieniadze to jak najbardziej mozna i tak cudowac... efekt napewno bdb (nie dla kazdego jesli chodzi o wyglad) ale mozna prosciej (w 30min razem z montazem 13cm w drzwiach) a i efekt wcale nie jest tragiczny dla mniej wymagajacego ucha.

taka moja opinia

pozdrawiam
  
 
Oczywiście - można nawet na gumę do żucia przylepić. Wszystko kwestą gustu, oczekiwań, zdolności, a także zasobności portfela - wszak mata szklana i żywica kosztują swoje...
A głośniki w drzwiach też wymagają nieco pracy, jak mają działać sensownie - LINK1 i LINK2 i LINK 3



[ wiadomość edytowana przez: Kielek dnia 2008-05-30 10:44:11 ]
  
 
Kielek ale ogolnie podziwiam

tak w tym temacie juz zapytam... czy ktos ma linka do sposobu wygluszania drzwi? bylo kiedys na forum bardzo ladnie rozpisane ale nie moge znalesc;( cala fotorelacja byla... i czemu niema w poradach?
  
 
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=959924&highlight=
- proszę oto link do mojej kombinacji ,po niedzieli powinny dojść zdjęcia słupków