Chip tuning pytania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jestem umówiony z człowiekiem od chipów na spotkanie.
jeśli ktoś ma pytanie odnośnie chipa niech napisze pytanie i jaki ma model silnika. odpowiedzi zamieszczę po spotkaniu na forum.
  
 
Ja chcę sie dowiedzieć o możliwość delikatnego podrasowania mojego benzynowego 1.4 97KM w Corolli '02 (E12).

Pisałem do Zastec Tuning w sprawie Power-Tec'a - pudełko które poprawia parametry silnika, z wykorzystaniem oryginalnych czujników i bez wymiany/ingerencji w chipa. Odpisali, że za 1200 zł zamontują mi Power-Tec'a, do tego dołożą filtr stożkowy (nie trzeba go wymieniać - tak napisalli, ja sie nie znam). Ich zdaniem poprawi się moc i wartość momentu obrotowego o 10%.

Jak możesz, to proszę popytaj w moim imieniu.
  
 
fajna rzecz ale moze sie okazac, ze jest to zwykle "sticker-tuning". Bez pomiaru na hamowni nie ma to najmniejszego sensu...zreszta kiedys rozmawialem z Cojnackim nt vtech'a i pozwole sobie zacytowac:
Zwykle tuning elektroniczny zabiera w okolicy 5 godzin. Proszę tylko pamiętać, że traktujemy to jako próbę, ponieważ nie zawsze ta forma tuningu daje spodziewane rezultaty. Te zastrzeżenia dotyczą tylko samochodów z silnikami bez doładowania. Nie są wymagane inne prace przy tej modyfikacji. Zapraszam do www.chojnacki.com.pl gdzie w rozdziale FILOZOFIA oraz TESTY
znajdzie Pan pewną przestrogę przed różnymi formami tuningu, których potęga i skutki oparte są tylko o materiały propagandowe producentów i montażystów tych form.

Cos w tym jest-facet nie jest blagierem.Zna sie na rzeczy...
  
 
Jest jeszcze jeden problem z chipem. GWARANCJA!!!!!
Aby nie stracić gwarancji chip może być tylko z TTE (TOYOTA TUNING EUROPE)
  
 
Juz byl kiedys taki watek (a jakiego nie bylo? ) i zdania byly dosc jednoznaczne o ile pamietam. Co ja moge doradzic, to za ta kase dac sobie spokoj! W silniku wolnossacym przerobka map paliwa/zaplonu daje niewiele, bo do spalania potrzebny jest jeszcze tlen, a tego zawsze za malo. Elektronika nie moze zassac wiecej powietrza i to jest jej ograniczenie. W turbo jest inaczej, bo po prostu zmienia sie cisnienie doladowania, dodaje do tego paliwa, dostosowuje zaplon i auto jedzie. W wolnossacym potrzeba zmiany map powstaje w zasadzie tylko wtedy, gdy cos mocno grzebniemy w mechanice. Wtedy dostosowanie elektroniki nie tylko jest przydatne, ale czesto konieczne. Za 1.200pln to sobie polec na dwa tygodnie do Tunezji i gwarantuje, ze poczujesz sie lepiej. No, ewentualnie mozesz je zaplacic tunerowi. Wtedy on poleci na te wczasy

PS. Testowalem kilka chipow w kilku autach, wiec to nie jest opinia kogos, kto ci powie, ze chip tuning jest zly, bo tak i juz...

PS2. Za te Toyota Tuning Europe to by sie dawne TTE obrazilo
  
 
chipowac można ale czy jest sens?????????
chipuje sie turbo
lub n/a jesli ma znione wałki i kilka innych dupereli
w innym przypadku szkoda kasy lepij kupic kolektor wydechowy konkretny wydech zrobic dolot potem wlki planowanie głowicy i chip i moze uda sie zyskać 20 do 30% kwestia jaki silnik i jaqk mocna ingerencja w niego
  
 
Postanowilem zrezygnowac z tuningowania silnika na rzecz jego wymiany.Zatem silnik 3SGE Yamahy bedzie na sprzedaz a w jego miejsce wstawiam 3SFE wraz ze skrzynia biegow.
P.S. Jacek jestes chetny na wiekszy silniczek?
  
 
Dzięki za informacje, ale ja chciałem żeby pytanie zadać "CZŁOWIEKOWI OD CHIPÓW".

Proszę jacy obeznani klubowicze, pozdrawiam
  
 
Czlowiek od chipow jest teraz molestowany przez Rogacka.Info bedzie troche pozniej.
  
 
Co to jest 3sfe? A co do chipów to superchips ignition only podaje dla 3sge 8ps
  
 
Cytat:
2003-07-25 19:34:17, WojtekMR pisze:
Co to jest 3sfe? A co do chipów to superchips ignition only podaje dla 3sge 8ps



3S-FE to silnik czterocylindrowy z rodziny "S" o tzw. waskiej glowicy, nastawionej na dosc duzy moment obrotowy osiagany przy w miare niskich obrotach i na ekonomiczna eksploatacje.
Co ma powiedziec gosc od chipow? To jego praca Chociaz dla 3S-GE 8PS to niecale 5%, wiec moze i jest mozliwe. Tylko czy bedzie odczuwalne? Ja jezdzilem na chipie, ktory mial dawac 15% mocy i 20-25% momentu. Moze i dawal, ale napewno nie na kola
  
 
3sfe 130ps jakoś, kto wymieniałby 3sge na takie coś? 3sge wymienia się na 3sgte lub 3sge BEAMS