Chlodnica w Carinie E i wentylatory

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem jak wlacze klime bo tylko jeden wentylator dziala i silnik sie przegrzewa. Pojechalem do elektryka a on na to ze chlodnica jest zamulona. Przypatrzylem sie tej chlodnicy i widze ze skalada sie ona jakby z dwoch czesci. Przednia czesc jest zimna a druga wewnetrzna jest nagrzana rownomiernie.

Czy tak powinno byc?
  
 
z tego co mi sie wydaje to są dwie chłodnice...jedna normalna a druga od klimy jest z przodu....i ona sie nie nagrzewa..a wentylatory powinny chopdzić oba naraz.....tak było u mnie przynajmniej w ibizie
  
 
Na ten temat znalazłam taki topik wcześniej mam nadzieję że się przyda
wentylator
  
 
Tak jest, to pierwsze to skraplacz i powinien się nagrzewać jak klima pracuje, a to drugie to chłodnica (i ona też się powinna nagrzewać )
Działanie wiatraków i niedomagania masz w linku od Gośki.
Pozdro.
  
 
A co do chlodnicy to jak samochod troche postoi chlodnica robi sie zimna a przewod ten na gorze chlodnicy jest goracy i przy wlaczonej tylko stacyjce wentylator Fan 1 kreci.
  
 
Wg mnie najpierw zrób porządek z elektryką. Wiatraki powinny chodzić dwa razem. Jeśli by miało być inaczej to byłby tylko jeden. Może być też że termostat Ci się zawiesił i silnik pracuje na małym obiegu tzn ze termaostat sie nie otwiera i tak moze być ze nagrzewa sie tylko kawałek chłodnicy. Może po prostu masz spalony silnik w wentylatorze? Podłącz bezposrednio do aku i sprawdz wentylator

Pozdroofka