Naciagniecie opon na felgi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie planuje zalozyc opony 195/45/16" na 8" felgi i tu moje pytanie czy nie bedzie z tym jakichs problemow w prowadzeniu sie samochodu
  
 
na równej drodze nie ale w koleinach taka opona nie pracuje i trochę ciąga ale znośnie
  
 
spokojnie wejdzie i nawet bedzie ladnie wygladac
  
 
będzie piękny trapez, nierówne darcie opony, zła przyczepność w każdych warunkach..
  
 
duzo ludzi tak lata i nie dzieje sie nic zlego...
  
 
Cytat:
2008-07-16 19:59:38, rene pisze:
Panowie planuje zalozyc opony 195/45/16" na 8" felgi i tu moje pytanie czy nie bedzie z tym jakichs problemow w prowadzeniu sie samochodu


Popatrz w moj profil, ja mialem 205-215/9" felgi!
Nie bylo wielkich problemow poza:
- na mokrej drodze bedzie tanczyl a najbardziej uwazaj w koleinach bo opona ma inne naprezenia w tym czasie i nie klei sie cala powierzchnia
- ladnie wejdzie w ranty jak dobrze dobierzesz felge a sadzasz samochod
- nie kazdy wulkanizator lubi naciac takie kapcie - mi wpuszczali gaz i robili na strzala (tylko 1 warsztat)
na suchym mozesz poszalec, frajda z widoku...
- ogolnie 4+ ode mnie
  
 
wedle katalogu maksymakny rozmiar feli na takie opony to jest niestety 7,5 cala.
  
 
Jedyny powód aby tak robić, to wygląd, jeśli komuś się podoba. Jak Ci się podoba, to dla lansu zakładaj. Stać nic się nie stanie. A że tak być nie powinno to wiadomo
  
 
wejsc wejdzie bezproblemowo i nie bedzie bardzo naciagnieta... osobiscie proponowalbym 195/40/16 i bedzie kozak wygladala
  
 
Cytat:
2008-07-16 23:01:02, yezXR3i pisze:
będzie piękny trapez, nierówne darcie opony, zła przyczepność w każdych warunkach..



dobre Yez powaga , widać siedzisz w temacie

Można zakładac na 8J bez problemu.


[ wiadomość edytowana przez: Slowik dnia 2008-07-17 10:12:07 ]
  
 
1. tabelka

2. Znajomy ma mazdę i właśnie takie kapcie. Wyglądać wygląda może i śmiesznie ale tak jak pisałem oponę drze bokami bardziej, nie trzyma się jak by mogła i jak dla mnie wygląda to żałośnie. Ale wasza sprawa, ja zakladam jak producent zaleca.
  
 
Dla przykładu Golf Micaba, bez najmniejszych problemów jeździł:

  
 
Cytat:
2008-07-16 23:20:43, meller1985 pisze:
duzo ludzi tak lata i nie dzieje sie nic zlego...



To tak samo jak dużo ludzi zamiast naprawić ręcznych, wymienić wycieraczki woli odkładać na felgi 17" + używane 5 letnie opony bo nowe to strasznie drogie. I jeżdżą tak bo nic złego się nie dzieje.

  
 
Jest tez duzo ludzi ktorzy jak czegos nie znaja, to opieraja sie na opiniach innych zaslyszanych gdzies nie wiadomo gdzie

-----------------
passionford.pl
  
 
Cytat:
2008-07-17 19:41:54, jerico pisze:
To tak samo jak dużo ludzi zamiast naprawić ręcznych, wymienić wycieraczki woli odkładać na felgi 17" + używane 5 letnie opony bo nowe to strasznie drogie. I jeżdżą tak bo nic złego się nie dzieje.


tak samo jak w autach doinwestowanych do granic mozliwosci zaklada sie na koło 16/9 opone 195/40... co kto lubi
  
 
u Micaba widać ze idealnie sie opona ułożyła ja uważam ze naciag to podstawa, niekażdemu sie widzi ale to kwestia gustu.
  
 
W Drifcie np. to podstawa takie coś. Zakłada się na szerszą felge węższą oponę, przy jeździe bokiem opona jest sztywniejsza, nie poddaje się i nie podwija takie rzeczy są dobre przy tylnym napędzie hmmm może skołować se szersze felgi....
  
 
Cytat:
2008-07-17 19:41:54, jerico pisze:
To tak samo jak dużo ludzi zamiast naprawić ręcznych, wymienić wycieraczki woli odkładać na felgi 17" + używane 5 letnie opony bo nowe to strasznie drogie. I jeżdżą tak bo nic złego się nie dzieje.


Reczny mam sprawny i wycieraczki nowe i opony tez
Czyli moge zakladac i smigac bez obaw
  
 
Cytat:
2008-07-18 21:08:07, rene pisze:
Reczny mam sprawny i wycieraczki nowe i opony tez Czyli moge zakladac i smigac bez obaw



Cieszę się, że masz sprawne auto.

Chodzi mi o to, że niestety często jest tak, że zamiast poprawić stan techniczny auta poprawiany jest stan wizualny. Oczywiście nie mam nic przeciwko jeśli ktoś robi jedno i drugie, jednocześnie rozumie, że ludzie chcą się podobać, wyróżniać idt., ale nie kosztem bezpieczeństwa.
  
 
Teraz mam 215 /40 i uwazam ze sa zbyt szerokie spowalniaja samochod i w koleinach tez nie jest dobrze