OC,AC ,gdzie ubezpieczyc samochod_???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Ktorego ubezpieczyciela wybrac-,OC-AC Astra II,2.o diesel-1999.Do tej pory auto mialem ubezpieczone w PZU,ale sie wqrwiłem ich drozyzna.Prosze o wypowiedzi i podsumowanie wady zalety.Z gory dzieki za wypowiedzi....

[ wiadomość edytowana przez: tomasz35 dnia 2008-07-18 15:43:09 ]
  
 
Ja ubezpieczam samochód w AXA. Ubezpieczenie płace w miesięcznych ratach.Polecam.

Ale musisz zrobił własną kalkulacje.

  
 
Podjedź do biura pośrednictwa i podaj wszystkie dane. Fachowiec wynajdzie ofertę najtańszą ....ale czy najlepszą??? Obyś nigdy się nie musiał o tym przekonać.
  
 
Ja do końca czerwca byłem ubezpieczony w PZU, to tak przez lata szło z uwagi na fakt że jak ubezpieczałem pierwsze swoje auto to na rynku było tylko PZU i Warta.
Jednak jak mi przysłali jakoś w połowie czerwca druczek do zapłaty /pierwsza rata 535zł, druga trzysta coś z groszami/ to zacząłem szukać tańszych.
Kilka rozmów ze znajomymi i wybrałem Allianz.
Przy rozłożeniu na dwie raty /306 i 204/ to jest 510 zł za cały rok.
No oczywiście przy pełnych zniżkach.
Ogólnie zaoszczędziłem ponad 300zł.
  
 
MTU na Poczcie 295zł za rok, oczywiście OC+NW
  
 
Dzieki za wypowiedzi.Odnosnie PZU.Miałem pelny pakiet znizek(jako wspolwlasciciel),ale jak sprowadziłem 2 lata temu auto z niemiec,to zeby nie placic podwojnej akcyzy zarejestrowalem je tylko na siebie, i wyszlo 10% znizki(2 lata nic w 3 roku 10%).Dzis po 5 latach ubezpieczenia mam 30% co daje oplate za motor 2.0 ok 1200zl same OC,do tego jak zaplace 2 ratach to trace 10%.Niestety takie jest PZU,do tego AC i uzbieralo sie tego ponad 2 tysiaki.Dlatego postanowilem zmienic ubezpieczyciela.Dosc monopolu rodem z prl.Pozdrawiam kierownikow i kierowniczki naszych drozek.....

[ wiadomość edytowana przez: tomasz35 dnia 2008-07-19 19:03:40 ]
  
 
jak co do czego to z każdym jest problem a w PZU to już jest dramat...
  
 
Ale wszyscy wiedzą,że PZU płaci najlepiej !!!
  
 
Ja mam tak silnik 1.8 16v, do 25 lat.. współwłaściciel nie cały rok prawko.. Oboje żadnych zniżek... Płatne jednorazowo
Poszedłem do wyceny do ajencji co maja parę ubezpieczeń... I wyszło:
OC/NW: 1310 zł - Allianz
AC: 1193 - Pocztowy
W aucie zarejestrowanym w firmie bez zniżek... Fiat Marea 1.6
OC w PZU. 700zł
Według mnie należy popatrzeć gdzie się opłaca bo Warcie za Vectre chcieli 3200 za OC a PZU 2100... LINK 4 podobnie
  
 
Niestety ceny ubezpieczeń w Polsce są niemal najwyższe w Europie. Ya za Omegę 2.5 TD płace w Holandii równowartość 620 zł rocznie do tego 40 euro za assistance i głowa spokojna.
  
 
a ja myslalem ze w NL döze auta sa drogie w utrzymaniu?!
  
 
No bo są. Bo przecież więcej palą
a tak na poważnie to obok ubezpieczenia płaci się tu jeszcze podatek drogowy.....w Niemczech jest podobnie. Tu wysokość podatku zależy od masy auta. Na szczęście Omega nie jest specjalnie ciężka .
W Polsce ten podatek siedzi w cenie paliwa co jest rozwiązaniem dużo bardziej sprawiedliwym ale ma też dwie wady po pierwsze sprzyja przekrętom a po drugie sprawia,że paliwo w PL jest droższe niż na zachodzie.
  
 
Jak masz konto w mBanku to przelicz sobie składkę na ich stronie. Główna zaleta (przynajmniej dla mnie) to możliwość rozłożenia opłat na raty (2, 4 lub 12). Poza tym było najtaniej(młody kierowca bez zniżek, Łódź) i nie musiałem się bujać po mieście żeby wszystko załatwić. Są do wyboru oferty 3 TU więc zwykle wychodzi tanio.
  
 
Mam konto w Mbanku,i chyba przez nich ubezpiecze asterota.Dzieki za odpowiedzi...Pozdrawiam...
  
 
Ja ostatnio szukałem do Corsy OC (NW i mini Assistance) najtaniej mi wyszło w Allianz direct. Może się przyda.

pozdr
  
 
Ja osobiscie ubezpieczylem astre w PZMot no i bzlo najtaniej.
  
 
Ja preferuje Alianz i Warte ..Od zawsze byłem w Alianz i ne narzekałem a ostatnio mam autka w Warcie i też ok
  
 
Ja za Senatora 3.0 w LINK4 płacę 534 zł przy 60 % zniżek na rok (w tym ubezpieczenie mieszkania i szyb w samochodzie)
  
 
Wybralem ubezpieczenie przez Mbank,a dokladnie "Benefia"( Vienna Insuranse Group)Naliczono mi 50%znizek i samo OC wyszlo 417,60 zeta a OC+AC ok- 1200zlociszy pakiet(NW,asistance i wszystkie takie tam duperele .)
  
 
nie zapominajcie, że stawka wyjściowa ubezpieczenia nie zależy tylko od pojemności silnika i wieku właściciela pojazdu - w grę wchodzą także miejsce zameldowania, sposób używania pojazdu itd.

Ja mieszkam pod Lublinem, ubezpieczając zgłaszałem, że nie będę używał auta na dojazdy do pracy (bo miałem jeździć asconą), miałem ukończone 25 lat i zliczając wszystkie okresy kiedy byłem współwłaścicielem aut (tu 3 m-ce, tam 9 itp.) naliczyłem okres odpowiadający 3 latom (czy dobrze to odmieniłem??). Uznali mi taki okres tylko w LINK4 i dali na to zniżkę 30% - zapłaciłem 800zł (OC + szyby)

pzdr