CAR AUDIO PROJECT potrzebna pomoc !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a wiec tak, nie jestem az tak bardzo w car audio, ale na poczatek potrzebuje 2 glosniki 30cm + wzmacniacz ktory to pociagnie, prosze o jakies propozycje
 
 
średnica suba jest mało istotna,dobry subwoofer 16cm w dobrze obliczonej skrzyni również ładnie gra nie podałeś mocy głośników itd.Jakiej muzyki słuchasz wbrew pozorom jest to bardzo istotne
  
 
czemu akurat musza byc glosniki 30 cm i to 2??
podaj ile kasy na to chcesz przeznaczyc??
Bo to ze ma byc Ciebie najpierw slychac potem widac i wszyscy w miescie maja wiedziec kto jedzie to juz wiem.
Na poczatek podaj ile kasy chcesz na to przeznaczyc i ewentualnie co masz za system z przodu.
Pozdrawiam!!!
  
 
Bo to ze ma byc Ciebie najpierw slychac potem widac i wszyscy w miescie maja wiedziec kto jedzie to juz wiem. Ja tak mam z jednym głośnikiem sub nisko tonowym 16cm ,
kolega dobrze zauważył,ile chcesz wydać oszczędności to jest pierwsze od czego powinniśmy zacząć

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-19 21:19:04 ]
  
 
pierwsze id czego musisz zacząć to dobry na prawde dobry system na przód a następnie skrzynia w bagażnik oczywiście wszystko na wzmacniaczach szczerze? zdaje elegancko egzamin...
  
 
glosniki tyl 700 max 350 rms cos kolo tej mocy, wzmacniacz najlepiej 2 kanalowy co pociagnie te glosniki, a kasa to max 2 tys, tylko wlasnie nie wiem jakie dokladnie glosniki i jaki wzmacniacz
 
 
za 2 tysie to idzie już wymodzić coś konkretnego. Ale nie z jakimiś 30 stkami w półce.
  
 
To może tak:
Głośniki takie Infinity REF 1250w - można kupić taniej
Do tego masz manual do ściągnięcia TUTAJ
Z moich wstępnych obliczeń 2 takie głośniki ładnie zagrają w zamknietej obudowie i ładnie się "spasują" w bagażniku Esa Ewentualnie 1 głośnik w zabudowie Bass-Reflex.
Wzmacniacz taki jak ja miałem - JBL 755.6 - wystarczy do pociągnięcia przedniego zestawu oraz 2 głośników basowych

Tak na marginesie to sam planuję taki właśnie zestaw zamontować u siebie
  
 
masz link gdzie mozna zobaczyc taki wzmacniacz ?? bo nie umie znalesc takiego modelu
 
 
Proszę - KLIK
  
 
Dobry wzmacniacz znany i ceniony osiąga dość dobrą moc zmostkowany ja bym zainwestował w monoblok sinuslive jednak to jest rozwiązanie tylko na suby ,w takim przypadku zabrakło by Ci wzmocnienia na system przedni, poszukałbym na twoim miejscu wzmacniacza tej samej firmy sinus live 1505 bodajże równierz 6 kanałów.Eleganckim rozwiązaniem jest procesor dsp nie żaden tam korektor masz wtedy możliwość nastaw oddzielnie kanałów subniskotonowych jak również potocznie zwanych gwizdków z szeroko pasmowymi i kick basów.

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-20 16:45:05 ]
  
 
Ale ogólnie rzecz biorąc do wzmocnienia przedniego systemu i dwóch głośników basowych najlepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz właśnie 6-cio kanałowy. 2 kanały na przód, pozostałe 4 w mostek co daje 2 kanały o dużej mocy - idealne moim zdaniem do zasilenia dwóch głośników basowych.
JBL 755.6 podałem jako przykład, oczywiście można wybrać inny, o innej mocy czy też innego producenta
  
 
Opcja B. Dobrej klasy MonoBlock Smigajacy na 2 omy i glosniki spiete razem na 2 omy a na przód druga koncówka o juz ładnej charakterystyce i niekoniecznie bardzo duzej mocy.
  
 
mono blok racezj odpada bo chce podpiac 2 suby, na przedni system bedzie wzmocniony osobnym wzmakiem, wiec potrzebuje wzmacniacz najlepiej 2x300 wat rms
 
 
Powiem tak,to że wzmacniacz jest monoblokiem nie znaczy że niemożna podpiąć pod niego dwóch głośników!!!!!!!!!!Przede wszystkim głośnik który kolega zaproponował ma moc 300 w rms z ja spaliłem głośnik o podobnej mocy na wzmacniaczu 150rm ale niewyssanym z palca....chodzi o moc rms.Co chcesz uzyskać taką mocą?czyżby wygięcie płyt w akumulatorze?proponuję wejść na stronę elektrody dowiesz sie wielu pożytecznych rzeczy,i następna bajka miedzy książki rozmiar radiatora i jego waga nie wskazują na jakąś konkretną moc jak to zazwyczaj na allegro jest.Nawet niewielkich rozmiarów wzmacniacz wykonany w technologi smd może być dużo lepszy (wydajniejszy)od jakiegoś kolosa wagowego i rozmiarowego.


Ps.Zapomniałem dodać,patrząc na te wzmacniacze 6 kanałowe zastanawiam sie jak ktoś był w stanie wyciągnąć taką moc rms przy dwóch przetwornicach

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-20 20:08:43 ]
sorki już wiem moc przy 4 ohm 4x 50W + 2x 75W to wszystko wyjaśnia

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-20 20:11:00 ]
  
 
To może Infinity 475A - w mostku ma 2x180W RMS - wystarczająco do głośnika o mocy 300W RMS.
A na przód coś słabszego
  
 
SinusLive SL-A1500.

Moc ciągła [RMS/MAX]:

· 900/1500W przy obciążeniu 1x 1W;

· 450/900W przy obciążeniu 1x 2W;

wzmacniacz klasy D wtajemniczonym coś to powie,oczywiście ten wzmacniacz ma możliwoś pracy na 2 kanałach w trybie zmostkowanym osiąga moc jak wyżej
Dla zainteresowanych parametry mojej dwu kanałówki
E-150 Specifications
4 Ohm @14.4V RMS Power THD+N <0. 1% 150W 2CH
2 Ohm @14.4V RMS Power THD+N < 0.1% 180W 2CH
4Ω@14.4V Bridged RMS Power 300W 1CH
HPF Frequency 80~1.2KHz Adjustable
LPF Frequency 60~220Hz Adjustable
Bass Boost gain 0db 6db 12db
Frequency response 10Hz~30kHz
Channel separation >80dB
Input Level 0.2V-5V
Input impedance 22KΩ
Operating voltage DC10V-16V
protection Short circuit, Overload, Reverse polarity, Thermal
High-grade Nickel-plated, heavy duty terminal block type connectors Yes
Intelligent cooling fans 1pcs

[ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-20 20:27:21 ]
  
 
Cytat:
2008-07-20 20:18:48, kamaro111 pisze:
SinusLive SL-A1500. Moc ciągła [RMS/MAX]: · 900/1500W przy obciążeniu 1x 1W; · 450/900W przy obciążeniu 1x 2W; wzmacniacz klasy D wtajemniczonym coś to powie,oczywiście ten wzmacniacz ma możliwoś pracy na 2 kanałach w trybie zmostkowanym osiąga moc jak wyżej Dla zainteresowanych parametry mojej dwu kanałówki E-150 Specifications 4 Ohm @14.4V RMS Power THD+N <0. 1% 150W 2CH 2 Ohm @14.4V RMS Power THD+N < 0.1% 180W 2CH 4Ω@14.4V Bridged RMS Power 300W 1CH HPF Frequency 80~1.2KHz Adjustable LPF Frequency 60~220Hz Adjustable Bass Boost gain 0db 6db 12db Frequency response 10Hz~30kHz Channel separation >80dB Input Level 0.2V-5V Input impedance 22KΩ Operating voltage DC10V-16V protection Short circuit, Overload, Reverse polarity, Thermal High-grade Nickel-plated, heavy duty terminal block type connectors Yes Intelligent cooling fans 1pcs [ wiadomość edytowana przez: kamaro111 dnia 2008-07-20 20:27:21 ]



AUDIOFIL
  
 
Z głośników może Ravemaster BSW? Dużo osób pisze, że potrafi nieźle zatrząść samochodem.