Pytanie o zwrotnice (car-audio)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie. Kupię używany sprawny i nie poniszczony za rozsądne pieniądze.

Jeśli ktoś widział nówkę z gwarancją za nieduże pieniądze to równiez byłbym zainteresowany.



[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2008-07-25 13:41:42 ]
  
 
Widzę, że milczycie. No coż, nówka zza oceanu już do mnie leci.

A teraz inne pytanie,

Monoblok pociągnie skrzynię natomiast 4-ro kanałowiec będzie napędzał 12 pozostałych głośników. Do tego na tył potrzebować będę dwie zwrotnice 2-drożne (wysokie i średnie tony) i z tym nie ma żadnego problemu. Jednak na przodzie będą 3 rodzaje głośników (wysokie tony, średnie i niskie) i do tego chciałbym zwrotnice 3-drożne.

Czy możecie mi jakieś polecić? Nadmieniam, że wszystkie głośniki to Infinity 60-65 WATT w RMS'ie


----------------------
Moderatora proszę o przeniesienie do Kategorii "Car-Audio"




[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2008-07-25 13:42:14 ]
  
 
zwrotnicy nie polece, ale zapytam jak rozwiazales monatz glosnika nisko i sredniotonowego? oba w drzwiach rozumiem... ale jakies taschki? odizolowujesz od siebie jakos te dwa glosniki tak zeby jeden nie przeszkadzal drugiemu? czy poprostu obydwa beda graly w jednej 'skrzyni" jaka sa drzwi?


[ wiadomość edytowana przez: zenq dnia 2008-07-25 14:26:43 ]
  
 
Na drzwiach będą taschki, ale głośniki bądą grały raczej na jednej skrzyni (drzwiach).
  
 
Cytat:
2008-07-25 15:22:59, DarasBB pisze:
Na drzwiach będą taschki, ale głośniki bądą grały raczej na jednej skrzyni (drzwiach).


Co do średnich- lepiej aby były w oddzielnej "komorze"- niskotonowy nie będzie ich wypychal a najlepiej jakby były w słupkach z tweeterami
  
 
Cytat:
2008-07-26 22:55:52, mlody84-07 pisze:
Co do średnich- lepiej aby były w oddzielnej "komorze"- niskotonowy nie będzie ich wypychal a najlepiej jakby były w słupkach z tweeterami



W słupach na 100% nie będą, bo to wyglądać będzie jeszcze bardziej paskudnie, niż moje obecne "wysepki" z tweeterami. Ze względu na szybę w drzwiach nie jestem w stanie stworzyć osobnej komory dla głośników tonów niskich... głośniki tonów średnich i nisich będą musiały się wzajemnie wypychać... niestety.
  
 
Głośniki montujesz w taszkach czyli na poziomie nóg, będzie to raczej na wygląd grało niż na ucho. Średniotonówke powinieneś mieć przy gwizdku.

Zwrotnicy nie można polecić, owszem możesz kupić uniwersalną ale to nie jest dobre rozwiązanie, chyba że zależy Ci tylo na liczbie glośników, ale z tego co widzie to raczej nie idziesz w tą stronę. Żeby dobrze zrobić zwrotnice musisz pomierzyć prawdziwe parametry głośników i kilkakrotnie analizować pasmo na kompie. Nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Podaj ewentualnie modele tych głośników to wtedy może znajdziemy coś w necie i ewentualnie sobie sam zrobisz zwrotki.



[ wiadomość edytowana przez: kiepas96 dnia 2008-07-29 00:15:18 ]