40:1

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czołem żołnierze!!

Potęga Wojska Polskiego !!

Nie wiem jak u Was, ale na mnie robi wrażenie...

Ps. Fajna kapela. Najlpesze jest to, że mają prawie same utwory o takiej tematyce

Pozdrawiam
  
 
heh
jak byłem w syfie, to naszym hymnem byli Emigranci - Na falochronie
  
 
Cytat:
2008-07-23 00:23:22, Pepton pisze:
Nie wiem jak u Was, ale na mnie robi wrażenie...


  
 
Wojsko
  
 
hehe ja sie w jednostce wychowalem i pamietam jak maly gowniarz bylem i sluchalem takich apelow
  
 
Witam!!

Może niech się w tym wątku klubowicze(i nie tylko ) pochwalą gdzie służyli i co robili. Kto wie... Może nie jeden z nas siedział w tym samym syfie...?

U mnie było:
1) JW3485 5 Pułk Artlerii Rakietowej - Sulechów (unitarka)
2) JW1956 9 Ośrodek Szkolenia Kierowców - Ostrów Wlkp
3) JW3137 5 Kresowy Batalion Saperów - Krosno Odrzańskie

Funkcja w wojsku: kierowca - pontonier

Wpisujcie Wasze jednostki. Może się tu znajdą jacyć ziomale z syfu...

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
Ps. Fajna kapela. Najlpesze jest to, że mają prawie same utwory o takiej tematyce



Chętnych zapraszam na serwer
  
 
Ja byłem w JW 1230 Warszawa - Wesoła. Październik 2002 rok jeszcze sama Wesoła. Listopad 2002 już Warszawa - Wesoła
Saper. Często też zostawałem w garażu dłubałem przy Strach
  
 
JW 1248 Bartoszyce -Kierowca ,pluton Chemiczny ,Odzial KOiRR (kompania ochrony i regulacji ruchu)

piosenka przewodnia- na Falochronie
  
 
ZIMA 2004 luty
1)JW1956 9 Ośrodek Szkolenia Kierowców ,1 Kompania szkolna- Ostrów Wlkp
2)JW4819 3BZ Kompania remontowa na Nwym Swiecie,pluton uzbrojenia później pluton kołowy
Więc Pepton byliśmy w tej samej szkółce już nie istniejącej niestety...
  
 
sierpień 98 - lipiec 99 - szkoliłem się na "trepa" na WATcie , na szczęście szybko mi przeszło
  
 
Cytat:
2008-07-24 07:30:09, Pepton pisze:
U mnie było: 1) JW3485 5 Pułk Artlerii Rakietowej - Sulechów (unitarka) 2) JW1956 9 Ośrodek Szkolenia Kierowców - Ostrów Wlkp 3) JW3137 5 Kresowy Batalion Saperów - Krosno Odrzańskie Funkcja w wojsku: kierowca - pontonier Wpisujcie Wasze jednostki. Może się tu znajdą jacyć ziomale z syfu... Pozdrawiam


łoooo
JESIEŃ 04/05.
JW1954 Ośrodek Szkolenia Kierowców - Ostróda (szkółka, jako bolek) uczący się kierowca. Stalownia

JW3137 5 Kresowy Batalion Saperów - Krosno Odrzańskie (macierzysta)
funkcja: kierowca - pontonier. hehehe u Was też mowili ze to "Óśrodek Spokojnej Starości" a "tata" lubiący chłopców od prysznicem ? ... ?

Cytat:
2008-07-23 23:07:54, Zoltar pisze:
Wojsko


odlot
bywało czasem ....

[ wiadomość edytowana przez: franko25 dnia 2008-07-25 16:58:26 ]
  
 
1977 -1979 JW 4976 Malbork starszy mechanik samolotu LIM 5
jednostka już nie istnieje
  
 
A ja swojego woja odsłużyłem w pooczekalni WKU.
Jak skończyłem studia to prawie rok mnioe ścigali poleconymi. Jak wreszcie dopadli (telefonicznie) to okazało się że chcą mnie do rezerwy przenieść. Jak poszedłem z ksążeczką to mnie w pustym korytarzu przetrzymali od 8 rano do 14. Tak po złośliwości.

  
 
Cytat:
2008-08-01 21:59:52, Navi pisze:
A ja swojego woja odsłużyłem w pooczekalni WKU. Jak skończyłem studia to prawie rok mnioe ścigali poleconymi. Jak wreszcie dopadli (telefonicznie) to okazało się że chcą mnie do rezerwy przenieść. Jak poszedłem z ksążeczką to mnie w pustym korytarzu przetrzymali od 8 rano do 14. Tak po złośliwości.


To się nazywa szczęscie.
Mielimy takiego jednego to Mu niepykło i 27 lat na karku i z Nami bolasami musiał bębnić.
8-14 dniówka ! powinni jeszcze wypłacić. Jakby to było takie WKU jak teraz koło Mnie w Mysłowicach ... ostre młode i dojrzałe lachony, czmychające po korytarzykach i pokojach .... ufffff ze nie szło się wogóle skupić az "temperatura" rosła to biore karnet na takie wizyty.
  
 
hehe to i ja swoje dorzucę,
pobór lato 2000
JW 2420 W-wa 10 pułk samochodowy - kierowca, najpierw byłem na OSK zrobiłem kat. C później woziłem sieną i astrą trepów.....Z tego co wiem to Krzysiek-Diacon był w tej samej jednostce tylko później
  
 
pobór lato 94/96 JW 1 OSK GRUPA OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW JW 1744 BUDOWO kierowca STAR 266 i sanitarki póżniej TARPAN HONKER
  
 
Jesień 03/04
1) SW10472/10452 elew.
2) JW4395 25 B.K.Pow. 1 Dywizion lotniczy, kompania dowodzenia, pluton radiowy, operator.

Cytat:
Mielimy takiego jednego to Mu niepykło i 27 lat na karku i z Nami bolasami musiał bębnić.
8-14 dniówka !


Jednemu u mnie niepykło bardziej. 27 lat i cały rok ZSW odbębnił.
  
 
Kategoria D Nigdzie mnie nie chcieli, a jak jeden z lekarzy zaproponował, że może chociaż na stołówkę mnie dadzą to w odpowiedzi usłyszał od 2 lekarza: "no co Ty, jednostkę nam zagłodzi"

  
 
To ja nawiążę do tematu:
Dobrze mieć w domu "marynarza słodkich wódek"
Służba: 06.11.1996 - 02.08.1998
Marynarka Wojenna KPW (Komenda Portu Wojennego) Gdynia, następnie JW 4934 11 Pułk Łączności Marynarki Wojennej
06.11.1996 - 02.08.1998
W ten oto sposób mifi odpoczywał nad Bałtykiem, a przy okazji zrobił PJ kat. C