[Yaris] - spalanie i "Range"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Moze kogos to zainteresuje bo akurat zastanawia sie na Yarisem MMT.

Wg najnowych danych Yaris MMT (z klima) w jezdzie miejskiej (b. krotkie odcinki) spalil srednio 7.48l/100km - z racji temperatujry klima chodzila b. czesto. Wczesniej gdy jeszcze nie mial klimy palil 7.28l/100km. (komputer pokazal odpowiednio 7.8 i 7.4 czyli nienajgorzej z dokladnoscia

Druga sprawa: zdarza sie Wam iz jak zatankujecie pod korek (ale tak na maxa) - tak wczoraj zatankowalem (przez to troche przeklamalem spalanie - bez tego pewnie byloby 7.3-7.4) - to mimo iz w zbiorniku jest full a nawet wiecej Range = 0 ? Slyszalem, ze takie cos moze sie dziac - gdy spali sie troche paliwa to wraca do normy - mozcie to potwierdzic ?
  
 
To komp w Yarisie pokazuje zasięg? Jakiego Ty masz Yarisa? Myśłałem, że "Range" jest w Avensisie, a nie w mniejszych Toykach.

Z takimi wskaźnikami różnie bywa, możesz przy okazji przeglądu zadać temat w ASO.

  
 
robie czasem 700 na baku czasem 650. jak ostro to 600km silnik 1.0
ciekawi mnie twoj komputer, moze cos wiecej o tej opcji?
  
 
Cześć
No własnie w mojej tego nie ma. A tak przy okazji z ciekawości, ktoś jeździ 1.4 dislem bo tam komp ponoć nie podaje chwilowego i średniego spalania
Luna 1.0
Pozdrawiam Valeo
  
 
Jaki to model MMt bo nie wiem który to?? U mnie w 1.3 nie ma dystansu
  
 
dystans jest chyba w tych najnowszych yarisach
  
 
Aż mnie ciekawi
Miałem dystans w Ibizie i tak nie pokaże ile bo raz miałem 180 a innym razem 20 mimo żetyle samo w bqaku było
  
 
sprawdzilem - na broszurce do najnowszego yarisa (2003) po face-liftingu jest napisane ze jest funkcja pokazujaca pozostaly dystans do przebycia (nie wystepuje w D-4D)
  
 
hmmmm ja używam kompa tylko do sprawdzania średniego spalania... ale wydaje mi się że jest taka opcja... mykam do garażu zaraz to sprawdzić
  
 
Panowie - chyba wiecie, że Yaris II Generacji ma pokazany w kompie również zasięg paliwa. Oczywiście o niczym to nie świadczy - przecież nikt nie wie w jaki sposob będzie się to paliwko zużywało : czy bedziesz jeżdził po mieście i spalisz 7,6 l/100 czy w trasie z nieodzownym 5,6l/100 . Przed tankowaniem proponuję wykasować do zera kmputer i wtedy po tankowaniu pokaże ile przejedziesz z paliwa którego ostatnio zatankowaleś. On nie pokazuje ile masz w zbiorniku a jedynie ile przejedziesz od ostatnio tankowanego.
  
 
ja to przed chwilą sprawdziłem w swoim i nie zauważyłem takiego czegoś (ale mam starszą wersję) jedynie widziałem jaki jest zasięg na 1 litrze paliwa.
a tak przy okazji mam pytanie: co oznacza na kompie skrót "mpg" może doszedłbym do tego gdybym widział jak się zmieniają te cyferki podczas jazdy ale teraz skoro jest taki temat to może ktoś wie
  
 
Cytat:
2003-07-28 13:24:04, jackal pisze:
To komp w Yarisie pokazuje zasięg? Jakiego Ty masz Yarisa? Myśłałem, że "Range" jest w Avensisie, a nie w mniejszych Toykach.



Po FL maja srednia/chwilowa predkosc, srednie/chwilowe spalanie i "range"
  
 
Cytat:
2003-07-28 19:41:15, alan03 pisze:
a tak przy okazji mam pytanie: co oznacza na kompie skrót "mpg" może doszedłbym do tego gdybym widział jak się zmieniają te cyferki podczas jazdy ale teraz skoro jest taki temat to może ktoś wie



Obstawial Miles per galon - o ile pamietam tez takie cos moge ustawic.
  
 
Cytat:
2003-07-28 13:28:46, Yaryś pisze:
robie czasem 700 na baku czasem 650. jak ostro to 600km silnik 1.0
ciekawi mnie twoj komputer, moze cos wiecej o tej opcji?



W Yarisach po FL komp pokazuje zasieg ale ... jest to zasieg na zbiorniku - rezerwa czyli mniej wiecej na 38l - jak zapala sie rezerwa to zasieg oscyluje kolo 0km.
  
 
Cytat:
2003-07-28 16:51:01, janooop pisze:
Jaki to model MMt bo nie wiem który to?? U mnie w 1.3 nie ma dystansu



MMT to ten automatyczno-sekwencyjny - oczywiscie po FL - po FL wszystki to maja.
  
 
Cytat:
2003-07-28 19:29:20, miodek997 pisze:
Panowie - chyba wiecie, że Yaris II Generacji ma pokazany w kompie również zasięg paliwa. Oczywiście o niczym to nie świadczy - przecież nikt nie wie w jaki sposob będzie się to paliwko zużywało : czy bedziesz jeżdził po mieście i spalisz 7,6 l/100 czy w trasie z nieodzownym 5,6l/100 . Przed tankowaniem proponuję wykasować do zera kmputer i wtedy po tankowaniu pokaże ile przejedziesz z paliwa którego ostatnio zatankowaleś. On nie pokazuje ile masz w zbiorniku a jedynie ile przejedziesz od ostatnio tankowanego.



Zeby byc precyzyjnym - ile przejedziesz do momentu zapalenia sie rezerwy - gdy rezerwa sie zapala "range" wynosi miedzy 0 a 10km. Jak kawalek przejedziesz na rezerwie to wskakuje na stale 0km.
  
 
Cytat:
2003-07-28 20:23:05, tmw pisze:
Cytat:
2003-07-28 19:41:15, alan03 pisze:
a tak przy okazji mam pytanie: co oznacza na kompie skrót "mpg" może doszedłbym do tego gdybym widział jak się zmieniają te cyferki podczas jazdy ale teraz skoro jest taki temat to może ktoś wie



Obstawial Miles per galon - o ile pamietam tez takie cos moge ustawic.


hehe właśnie też się nad tym zastanawiałem
a twoja teoria jest całkiem realna ale gdzie mierzą paliwo w galonach oprócz USA
  
 
Nas przy odbiorze od razu uprzedził sprzedawca żeby się za bardzo tym zasiegiem nie sugerować - wszak to wartości przybliżone i podobno można się naciąć.
  
 
Cytat:
2003-07-28 21:01:02, wwtcka pisze:
hehe właśnie też się nad tym zastanawiałem
a twoja teoria jest całkiem realna ale gdzie mierzą paliwo w galonach oprócz USA



To nie jest istotne Fajnie sie prezentuje a ze sie nie korzysta to juz inna sprawa
  
 
Cytat:
2003-07-28 22:13:48, Quiath pisze:
Nas przy odbiorze od razu uprzedził sprzedawca żeby się za bardzo tym zasiegiem nie sugerować - wszak to wartości przybliżone i podobno można się naciąć.



To jest tak pomyslane, ze IMO nie ma szans sie naciac - zasieg podawany jest dla paliwa bez "rezerwy czyli przy pelnym baku 45 - ok 7l Zatem jak pojawi sie 0km to mozna powoli zaczac szukac stacji ale nie nerwowo - paliwa starczy nam jeszcze na ok 100km.