FIAT 131 2,5 D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
nabylem takie autko:

czy ktos ma jakieś dane techniczne na jego temat np jaki most i czym sie różni od zwyklego mirafiori
  
 
most 3,58 wiec jak w 2.0. A auto rozni sie chlodnicą, stabilizatorem, amorkami z przodu, miejcem na akumulator po stronie kierowcy, silnikiem z osprzetem, kielichem skrzyni, zegarami. Nie wiem jak z belka pod silnik, tez sie moze roznic.
  
 
W 2.0 był most 3.9, przynajmniej według Haynesa.

  
 
to jaki wkońcu ten most ??? bo bede dohc wkładał do tej mirki i pytam bo niewiem czy wszystko spasi
  
 
Zdejmij dekiel mostu i przeczytaj z koła, most mógł już być zmieniany, więc nikt ci niczego tu nie zagwarantuje. Jeżeli to będzie most 3.58, to polecam ci dwójką w mocnej konfiguracji, żeby czuć ogień pod nogą, zwykła dwójka nie będzie bardzo wyrywna.

  
 
dzięki za rady, jakby ktoś potrzebowal to silnik 2,5 D na sprzedaż pasuje też do ducato, aha i jest po kapitalce
  
 
Cytat:
2008-08-25 19:34:22, fiolek pisze:
dzięki za rady, jakby ktoś potrzebowal to silnik 2,5 D (...) , aha i jest po kapitalce


Znaczy się ma nowe filtry i świece żarowe?????
  
 
nie przesadzajmy, jeszcze olej zmieniony
  
 
Akurat nowe tłoki do 2.5 D można kupić za grosze, reszta też chyba nie jest bardzo skomplikowana.
  
 
Tyle że jakoś nie widzę tego żeby ktoś w starym aucie robił uczciwą kapitalkę a potem sie go pozbywał, zapewne za grosze. No chyba że ten silnik jest po kapitalce, ale robionej 5 lat temu.
  
 
Cytat:
2008-08-25 23:51:50, bolger pisze:
Akurat nowe tłoki do 2.5 D można kupić za grosze, reszta też chyba nie jest bardzo skomplikowana.



Zbysiu,

remont kapitalny nie konczy sie na wymianie tlokow, wiem ze duza czesc tzw "znawcow" tak twierdzi, ale jest to absolutnie bledne podejscie
  
 
Rysiaczku, kotku ty mój zwinny:
Koszt zakupu tłoków jest znaczącą pozycją, w przypadku remontu 2.5D bardziej nawet znaczącą niż przy DOHC. Inna rzecz, że kolega użył sformułowania kapitalka w znaczeniu potocznym, jak sądzę.
Czyli silnik został kapitalnie rozebrany, a co było dalej, to nie wiadomo.


[ wiadomość edytowana przez: bolger dnia 2008-08-26 11:56:00 ]
  
 
Zbysiu, robaczku moj,

koszt tlokow jest znaczny, ale szlify, panewki, zawory, pompy i inne duperele ktore nalezy wymienic przy generalce tez kosztuja duzo $$$$$,
  
 
Gdybym Was nie znal pomyslalbym sobie ze jestescie pedziami...
  
 
niestety sami zonaci, ale w obecnych czasach to nic nie znaczy , na szczescie wszyscy mamy prawo jazdy, konto w banki, i nie mieszkamy z mama oraz kotem
  
 
moze dobrze sie maskuja
  
 
Nie za dobrze, gdzie się nie schowamy, to kawałek tłuszczu wystaje
  
 
oni tak zawsze, ale jak przyjdzie co do czego to są jak bracia
  
 
Cytat:
2008-08-28 14:57:15, Marek131 pisze:
oni tak zawsze, ale jak przyjdzie co do czego to są jak bracia



No nie gadaj... Nie dosc ze homoseksualizm to jeszcze kazirodztwo ????
  
 
o homoseksualiźmie i kazirodztwie nic nie mówiłem.
Miałem na myśli, że w potrzebie jeden drugiemu to nawet krwi utoczy