Zapach spalin i nierowne ich wydalanie ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

jak escorcik chodzi na wolnych obrotach i przykladam reke do wydechu to czuje ze nierowno spaliny wychodza z wydechu,mocniej, slabiej, mocniej slabiej, takie jakby lekkie strzaly tym powietrzem.

do tego potem ta reka dziwnie pachnie, tak chyba nie powinno byc?

czyzby za bogata mieszanka?

wydech od srodka czarny, ale pokonuje króciutkie dystanse, najczesciej 3km do pracy a potem stop na pare godzin. Czasem zrobie nawet do 10 km

do tego auto na zimnym silniku po nocy, drzy na wolnych obrotach ale tylko przy 1000obr/min,lekko dodaje gaz to wibracje ustaja, jak sie ciut rozgrzeje to wibracji na 1000obr juz nie ma. Co to moze byc?

prosze o wskazowki
  
 
Cytat:
2008-08-29 21:57:26, DamianosL pisze:
witam jak escorcik chodzi na wolnych obrotach i przykladam reke do wydechu to czuje ze nierowno spaliny wychodza z wydechu,mocniej, slabiej, mocniej slabiej, takie jakby lekkie strzaly tym powietrzem. do tego potem ta reka dziwnie pachnie, tak chyba nie powinno byc? czyzby za bogata mieszanka? wydech od srodka czarny, ale pokonuje króciutkie dystanse, najczesciej 3km do pracy a potem stop na pare godzin. Czasem zrobie nawet do 10 km do tego auto na zimnym silniku po nocy, drzy na wolnych obrotach ale tylko przy 1000obr/min,lekko dodaje gaz to wibracje ustaja, jak sie ciut rozgrzeje to wibracji na 1000obr juz nie ma. Co to moze byc? prosze o wskazowki



Chlopie robisz krotkie dystanse i jezdzisz na niedogrzanym silniku Weż mu daj w pi*** tak non stop z 10 km i nie boj sie bo 16v silniki kochaja obroty
Slyszalem gdzies nawet kiedys ze Ford zalecal raz za czas przeciagnac Zeteca,tak profilaktycznie zeby go przeruszac
Ja nie mam tego problemu bo "krece" swojego caly czas wysoko i chodzi jak trza
  
 
Cytat:
2008-08-30 03:50:13, Sjepka pisze:
Chlopie robisz krotkie dystanse i jezdzisz na niedogrzanym silniku Weż mu daj w pi*** tak non stop z 10 km i nie boj sie bo 16v silniki kochaja obroty Slyszalem gdzies nawet kiedys ze Ford zalecal raz za czas przeciagnac Zeteca,tak profilaktycznie zeby go przeruszac Ja nie mam tego problemu bo "krece" swojego caly czas wysoko i chodzi jak trza




zrobilem mu jakis czas temu trase do wrocka 120 km autobahnem, non stop po 120 do 150km/h. i jakis zmian nie zauwazylem