[MKV] 1.6 16V - walki rozrzadu??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, kiedys juz bylo pisane ale chce sie dowiedziec najwiecej ile mozliwe zanim wywale kase w bloto.
Chodzi mi o walki rozrzadu, z XR-a ciezko dostac, wiec szukam z mondeo 2.0, znalazlem za 100zl szt, tylko moze ktos mi powie czy to aby pasi i przyniesc moze jakis rezultt, czy lepiej poszukac z xr??
Facet mi mowil za sa dwa typy jakies starsze i nowsze, podejzewam ze te starsze beda bardziej pasowac, z DOHC niz z ZETEC-a.

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2013-04-05 20:19:08 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
Cytat:
2008-09-04 16:40:26, Magik123 pisze:
Witam, kiedys juz bylo pisane ale chce sie dowiedziec najwiecej ile mozliwe zanim wywale kase w bloto. Chodzi mi o walki rozrzadu, z XR-a ciezko dostac, wiec szukam z mondeo 2.0, znalazlem za 100zl szt, tylko moze ktos mi powie czy to aby pasi i przyniesc moze jakis rezultt, czy lepiej poszukac z xr?? Facet mi mowil za sa dwa typy jakies starsze i nowsze, podejzewam ze te starsze beda bardziej pasowac, z DOHC niz z ZETEC-a.



Zetec to DOHC
  
 
Wojo, to to ja wiem tyle ze dohc byly wczesniej produkowane, i facet mi mowil ze sa jakies dwa rozmiary tych walkow, dlatego pytam z czego to moze pasowac i dac rezultaty.
  
 
w zetecach byly dwa rodzaje walkow, inne w Silver Top a inne w Black Top
  
 
witam przy okazji zmiany rozrzadu w moim mk7 1.6 16v chcial bym zmienic tez walki zeby poprawic troche gore mam walki z mondeo 1.8 16v z tym ze nie wime czy pochodza one z wersji 105 czy 115km da sie to jakos sprawdzic i czy po zmianie na któreż z tych walkow nic sie nie pogorszy??

[ wiadomość edytowana przez: lakiii dnia 2013-04-05 17:22:28 ]
  
 
Wałki z 1.6 i 1.8 nie wazne czy to mondeo czy ess sa takie same ,wiec nic ci nie da podmiana ich .Samymi wałkami nie wiele zdziałasz ,potzrebujesz wszytskich klocków by cos ugrac.
  
 
czyli nic nie da wlozenie walkow przykladowo ze 115 do 90km rzejs ze beda ostrzejsze i troche mu sie polepszy pozatym planowalem zalozyc przeplyywke i kolektor dolotowy z 2.0 do tego oczywiscie przepustnice
  
 
Cytat:
2013-04-05 19:44:19, lakiii pisze:
czyli nic nie da wlozenie walkow przykladowo ze 115 do 90km rzejs ze beda ostrzejsze i troche mu sie polepszy pozatym planowalem zalozyc przeplyywke i kolektor dolotowy z 2.0 do tego oczywiscie przepustnice



Trochę mija się to z celem... Jak już to wszystko z 2.0 wałki


[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2013-04-05 20:20:29 ]
  
 
I nie było mondeo 1.8 105 tylko 115
  
 
racja chodzilo mi raczej o 1,8 115KM RKC i 1,8 130KM RQB