Kultowe AUTA PRL-u - Archiwum 2008-2009

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zakupiłem dziś w kiosku pierwszy numer z serii "Kultowe AUTA PRL-u", to kolejna kolekcja DeAgostini która tym razem powinna nas zainteresować,

w pierwszym numerze znalazła się Warszawa M-20 i muszę powiedzieć że model wykonany w skali 1:43 jest wykonany bardzo starannie i wiernie, w przeciwieństwie do pierwszych Syrenek "chińskich" które zalały nasz rynek kilka lat temu

kolekcja będzie się składać z 12 modeli, za 2 tygodnie Trabant - szkoda że zabraknie w niej Fiata 125p dla prenumeratorów z trzecim numerem prezent - piesek z kiwającą głową

strona kolekcji: http://www.kultoweauta.pl



[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2009-01-14 17:21:26 ]
[ powód edycji: modyfikowałem tytuł ]
  
 
Będzie kant i będzie też borewicz.

Za FAQ:
Cytat:
4. Jakie modele będą w kolejnych numerach?
Kolekcja składa się z najbardziej charakterystycznych samochodów czasów PRL-u. W kolekcji znajdą się między innymi:

* WARSZAWA M-20, 1957
* SYRENA 104, 1968
* FSO POLONEZ, 1977
* POLSKI FIAT 125p, 1967
* TRABANT 601, 1970
* WARTBURG 353 KOMBI, 1974
* GAZ 24 WOŁGA, 1968
* ŁADA 1500, 1974



Szkoda, że następne numery będą prawie 4 razy droższe od tego aktualnego...


[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2008-09-10 20:17:33 ]
  
 
O - na stronie wypisali to ? na odwrotnej stronie wielkiej płachty z modelem nie było ich wymienionych, na zdjęciu kolekcji w załączonych broszurach też nie było,
z tego wynika że chyba będzie więcej niż 12 aut - ja w każdym bądź już składam prenumeratę aby otrzymać gablotkę na wszystkie modele i pieska
  
 
Wyszło im coś wartego uwagi wreszcie, ale i tak na prenumeratę się nie porwę. Na stronie napisali, ze przewidują 50 numerów, z czego Polskich aut będzie 5-6, do tego może warto jeszcze kupić ładziankę, ale na co komu UAZ, albo Wartburg..
  
 
Witam
De Agostini wypuściło sondaż tej serii wiosną bodajże. Była Wawka, trabi, łada 1500 i skarpeta. Rzucili tylko w wybranych miejscach kraju, Wawka kosztowała na starcie chyba 15 zeta, reszta autek coś koło 22-25 zeta, na allegro ludzie dawali za nie od 39 do 90 zł
Wczoraj też na allegro szukali jelenia na Wawki - w kiosku za niecałe 7 zeta, na allegro były od 20 do 90 zeta Czysty zysk hehehe.
Modeliki są od IXO, więc mniej więcej można przewidzieć co będzie w serii.
  
 

Robi - czy na plakacie załączonym do zeszytu nr 1 jest Twoja warszawa ?


[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2009-03-27 15:29:37 ]
[ powód edycji: Porządki ]
  
 
Mam prośbę: jako że w mojej okolicy ciężko coś kupić, czy mógłby ktoś z Was zamieszczać info, jakie auto właśnie pojawiło się w sprzedaży? Interesuje mnie tylko kilka wybranych modeli, które będzie mi szwagier kupował w innym mieście...
  
 
Nr 2 24 września 2008 - Trabant 601, 1970
Nr 3 3 październik - Łada 1500
Nr 4 17 październik 2008 - Syrena 104

to są wznowienia numerów które już się ukazały w lutym tego roku
  
 
U mnie dzisiaj dwie zaparkowaly zdziwilem sie bo nawet jesli cena koncowa bedzie w okolicach 20zl to warto tymbardziej ze autka naprawde nie sa wykonane jakos lipnie jakośc wykonania generalnie mi sie podoba zreszta to i tak graniczy z cudem ze na tak masowa skale zainteresowal sie ktos produkcja modeli aut z bylego bloku wschodniego ( pomijam modele produkcji USSR ) Toloko(?) zaczelo tworzyc niestety w cenach wartych sporego przemyslenia.

Ja jestem zadowolony
  
 
Karlo - modele Wawki i pochodnych to seryjna masówka, nie ma co porównywać tego do Tololoko - to produkcja manufakturowa i krótkoseryjna.
Zainteresowali się tematem Chinole - De Agostini np. w Rosji wypuściło serię analogiczną w rodzaju samochody ZSRR, podobne serie były w Niemczech czy w Hiszpanii. Model Wawki czy łady sprzedaje się nie tylko w tej serii u nas, ale i w połowie Europy w seriach pod innymi nazwami .... Zresztą podobno najpierw Wawki pojawiły się na Ebayu w P.R.C. właśnie
Poza tym modele z serii robi firma, która je od dawna sprzedaje w formie niegazetkowej (robią pabiedę, ładną, uazy, warczyburgi, trampki itp.). Mnie tylko ciekawi czy na pewno będzie poldek i kant, tego IXO jeszcze w ofercie nie ma......
  
 
Cytat:
2008-09-11 12:57:51, karlo pisze:
(ciach) zdziwilem sie bo nawet jesli cena koncowa bedzie w okolicach 20zl to warto


Ceny są znane:

w kiosku:

Nr 1 - 6,90 zł
Nr 2 i kolejne 24,90 zł

w prenumeracie:

Nr 1 - 6,90 zł
Nr 2 i kolejne 21,90 zł
  
 
Też się nad tym zastanawiałem i to jest faktycznie kolekcja międzynarodowa. Warszawa w Polsce ma rejestrację KR coś tam, w Rosji zmienią na cyrylicę i sprzedają jako Pobiedę
  
 
Cytat:
2008-09-11 13:19:34, Mieszko1976 pisze:
Karlo - modele Wawki i pochodnych to seryjna masówka, nie ma co porównywać tego do Tololoko - to produkcja manufakturowa i krótkoseryjna. Zainteresowali się tematem Chinole - De Agostini np. w Rosji wypuściło serię analogiczną w rodzaju samochody ZSRR, podobne serie były w Niemczech czy w Hiszpanii. Model Wawki czy łady sprzedaje się nie tylko w tej serii u nas, ale i w połowie Europy w seriach pod innymi nazwami .... Zresztą podobno najpierw Wawki pojawiły się na Ebayu w P.R.C. właśnie Poza tym modele z serii robi firma, która je od dawna sprzedaje w formie niegazetkowej (robią pabiedę, ładną, uazy, warczyburgi, trampki itp.). Mnie tylko ciekawi czy na pewno będzie poldek i kant, tego IXO jeszcze w ofercie nie ma......



Dzieki za wyjasnienie w sumie zgadzam sie nie ma co porownywac jednej firmy do drugiej. Jak dla mnie wystarczajaco szczegolowy tymbardziej ze jakims koneserem modeli nie jestem

Przyznac jednak musze ze dlugo czekalem na epoke autek rodem z PRL

To ze bedzie polonez i kant wcale mnie nie zdziwi tymbardziej ze na opakowaniu widzialem syrenke no chyba ze syrenke tez sprzedaja jako cos zupelnie innego w innych krajach ale podobna konstrukcja chyba w bloku wschodnim nie wystepowala ale moze sie myle

Cytat:
Też się nad tym zastanawiałem i to jest faktycznie kolekcja międzynarodowa. Warszawa w Polsce ma rejestrację KR coś tam, w Rosji zmienią na cyrylicę i sprzedają jako Pobiedę



No i znaczek FSO na masce pomijajac szczegol jakim jest opis na spodzie podwozia
  
 
Cytat:
2008-09-11 13:19:34, Mieszko1976 pisze:
(...) to seryjna masówka, nie ma co porównywać tego do Tololoko - to produkcja manufakturowa i krótkoseryjna. (...)


Nie wiem jak Wy, ale ja miałem okazję pooglądać modele aut Tololoko na żywo i ... mam bardzo mieszane uczucia. Modele są jakieś "krzywe", mam wrażenie że niedorobione, a cena... odbiegająca od spodziewanej jakości.
Tutaj, w połowie albumu jest też kilka modeli z tololoko.
  
 
Cytat:
2008-09-11 15:47:33, karlo pisze:
No i znaczek FSO na masce pomijajac szczegol jakim jest opis na spodzie podwozia



heh, ja moich nie rozpakowałem więc nie wiem co jest na podwoziu ale jest to szczegół, mogą klepać dwa typy podwozi i wymiennie montować w blaszance, to akurat problem najmniejszy.
  
 
Cytat:
2008-09-11 08:08:29, GDA pisze:
Robi - czy na plakacie załączonym do zeszytu nr 1 jest Twoja warszawa ?


jak najbardziej tak i to chyba tłumaczy moje hurtowe zakupy, dziś dokupiłem jeszcze 10
  
 
Cytat:
2008-09-11 16:27:19, bieniowaty pisze:
heh, ja moich nie rozpakowałem więc nie wiem co jest na podwoziu


A zerknij wyżej w temat - wkleiłem zdjęcie podwozia, i jest tam napisane Warszawa M-20

Robi - to teraz musisz zakupić farbki i jedną z nich przemalować
  
 
ja tu widzę silną grupę pod wezwaniem DDR i IFA (2,4,8,9,11) bo 7 to może octawia - choć mam wrażenie iż to też wartburg
  
 
pod 10 oczywiście "GAZ 69 M" wiem-mam oryginał, więc chętnie model bym nabył... kiedy będzie w sklepach?? ktoś wyliczy??
  
 
Jakos tak:
1. W-wa
2. Wartburg 312(?) Coupe
3. Syrena 104
4. Wartburg 353 Tourist
5. Wolga GAZ24
6. Lada 1500
7. Wartburg 312(?) Cabrio
8. Trabant 601
9. Trabant 600
10. GAZ 69
11. Wartburg 353 Trans
12. UAZ