Aluminium polerowane lakier klar ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam panowie mam aluminium nie robione na lustro z lekkim rysem taki wzór i on jest chyba lakierowany ? jak oni to lakieruja? zwykłym klarem czy jak? jak bedzie wypolerowane na lustro to raczej nie bedzie sie trzymać klar ? czy jak
  
 
Trzymać się będzie ale straci efekt, ten super połysk.
  
 
alu jest po prostu toczone (jeśli nóż jest diamentowy, to będzie ładnyu połysk). Jeśli zrobisz to na lustro, to można położyć klar, ale jak pisał Wojo-klar spowoduje, że nieco straci połysk. Można spróbować pasywacji alu, albo anodowania...:
KLIK
  
 




Takie alu np ono nie ma polysku w orginale jest jakby taki drobny szlif i lak bezb na tym .

jak radzicie polerka na lustro ? czy zrobic szlif drobnym papierem jak orginał tylko ze potem znac paluchy jagby nie polozyc claru?

i wszystko na tym widać a na lustrze tez tak znac ?

lustro nie jest chyba podatne na zarysowania? chyba ze z klarem?

Polerka tzn jak najlepiej i czym ?


jak jest na tym clar to fajnie sie myje i nie trzyma sie tego brud

mowimy klar tzn co zwykly taki co kaldzie sie na auta?


czy moge zwykły polożyć w spray czy to bedzie nietrwałe



[ wiadomość edytowana przez: mmmmat dnia 2008-09-11 11:19:47 ]
  
 
http://www.allegro.pl/item420728932_lakier_na_wypolerowane_aluminium.html
raczej większość akryli powinna pokryć surowe alu. Pryskałęm alu surowe i polerowane (sprajem i pistoletem) i wyszło tak:

mi się podoba takie przeszlifowane w jednym kierunku grubym papierem, czyli mocno surowe. Taką też mam ramkę na biegi, ale brudzi się niesamowicie...
  
 
klar w spray'u jest miększy i ma kijowy, tfu.. NIE MA połysku.
  
 
Cytat:
2008-09-11 11:52:36, yezXR3i pisze:
klar w spray'u jest miększy i ma kijowy, tfu.. NIE MA połysku.


zawsze 1K jest miększy niż 2K, ale i cena 3xmniejsza...
Mozna też dorobić 2K w spray - cena około 40-50pln/400ml i będzie jak z pistoletu...
W przypadku półki do lag, jeśli masz dużo kluczyków, to zawsze będzie się rysowało...
  
 
Cytat:
2008-09-11 11:12:01, mmmmat pisze:
Takie alu np ono nie ma polysku w orginale jest jakby taki drobny szlif i lak bezb na tym . jak radzicie polerka na lustro ? czy zrobic szlif drobnym papierem jak orginał tylko ze potem znac paluchy jagby nie polozyc claru? i wszystko na tym widać a na lustrze tez tak znac ? lustro nie jest chyba podatne na zarysowania? chyba ze z klarem? Polerka tzn jak najlepiej i czym ? jak jest na tym clar to fajnie sie myje i nie trzyma sie tego brud mowimy klar tzn co zwykly taki co kaldzie sie na auta? czy moge zwykły polożyć w spray czy to bedzie nietrwałe [ wiadomość edytowana przez: mmmmat dnia 2008-09-11 11:19:47 ]



sory ale co to za bełkot? Ja nic z tego nie rozumiem
  
 
Cytat:
2008-09-11 11:59:27, trance pisze:
sory ale co to za bełkot? Ja nic z tego nie rozumiem


kolega ma alu i się zastanawia, czy polerować, czy zrobić na surowe i czym malować, żeby zabezpieczyć i jak to będzie wyglądało-sprawowało.
  
 
to czytaj powoli heeh


to jak najlepiej albo polerka na lustro? i klar u lakiernika czy jak?

czy dlekatny szlif i tez u lakiernika ?


jak lustro to jak nejlepiej polerowac? i czym
  
 
1K 2 K tzn co ?
  
 
1K - jednokomponentowy, czyli zwykły spray z reguły akryl
2K- dwukomponentowy - czyli z utwardzaczem.
Ja u siebie np oksydowałem alu na czarno, ale wygląd zależy tylko od Ciebie i Twego stylu...polerka to jak normalne Alu, papier ścierny+pasta+filc...(było o polerce alu-felg na forum).
Tak czy owak ja bym podszedł do lakiernika i spytnął co i jak i za ile...
  
 
na czarno tzn co ? jak to wyglada


i ten spray jest z utwardzaczem juz w sordku tak? i jest wtedy tez wielkrotnego uzytku ?
to udac sie to lakierni gdzie meiszaja w sprayach gotowe i powiedziec ze klar 2 K tak?



[ wiadomość edytowana przez: mmmmat dnia 2008-09-11 13:29:38 ]
  
 
http://www.galmex.gda.pl/oferta.asp
a motor na razie się składa do kupy...
  
 
kurcze zajefajne ale daleko jest takia firma na śląsku ?

chromować mozna aluminium?
  
 
Cytat:
2008-09-11 13:38:11, mmmmat pisze:
kurcze zajefajne ale daleko jest takia firma na śląsku ? chromować mozna aluminium?


wpisz w panoramie firm anodowanie i pokukaj...
  
 
powiedz jak ten spray zamowie z ten z utwardzaczem to jest wilekorotnego uzytku? i czy serio jest tak jak z pistoletu?
  
 
Cytat:
2008-09-11 11:59:27, trance pisze:
sory ale co to za bełkot? Ja nic z tego nie rozumiem


to się nazywa SATYNA
  
 
Cytat:
2008-09-11 16:39:39, mmmmat pisze:
powiedz jak ten spray zamowie z ten z utwardzaczem to jest wilekorotnego uzytku? i czy serio jest tak jak z pistoletu?


spray z utwardzaczem musisz zużyć jak najszybciej (ja to robiłem w ciągu jednej nocy ). Można skrócić zasychanie spraju poprzez obniżenie jego temp (np trzymać go w lodówce).
Myślę, że koszt lakiernika będzie podobny jak spraju...z tym, że to on podejmuje ryzyko...